Віртуальна виставка “Літературна хроніка Майдану”

Революція гідності – це подія, що розділила історію нашої країни на ДО та ПІСЛЯ. В історії України було багато трагічних періодів та подій . В наш час в історію увійшла ще одна подія – майдан, який змінив нашу державу, наш народ і наше життя.  До Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності Городоцька центральна бібліотека підготувала для вас віртуальну виставку «Літературна хроніка Майдану». Більш детально із книгами ви можете ознайомитись в нашій бібліотеці.

  Базів В. Армагєддон на Майдані : роман-рєквієм / Василь Базів. – [К.] : Укр. пріоритет, 2014. – 160 с.

Документальна маловідома історія про те, що і як призвело до повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

                                     ————————————————————-


Вітвіцька Н. Україна переможе. Книга десята: поезія, проза/ Н.В.Вітвіцька. -Хмельницький: Цюпак А.А., 2015. – 304 с.

Це третій збірник віршів та пісень автора. Твори – патріотичні, справжні українські, сучасні та близькі до серця свого народу України. Вони правдиво розкривають проблеми сьогодення. Книга присвячена борцям за незалежність, демократію і волю, справжнім патріотам рідної землі. Збірка дарує читачеві переживання, незабутні враження, світлі і прекрасні емоції у ліричних віршах, піснях та прозі. Твори письменниці глибоко патріотичні. Усі події у державі наша героїня пропустила через своє серце, серце жінки, матері. Вона була активною учасницею Майдану, політично обізнана і небайдужа до подій в Україні та світі. Переживання за долю України, рідного народу вилились болем у рядки. У книзі вміщено також світлини та список подолян, полеглих у боях за Україну.

                                    —————————————————————

Євромайдан: хроніка в новелах / [упоряд. В. Карп’юк]. – [Брустурів] : DISCURSUS, [2014]. – 216 с. – Новелла по-українськи. – Зміст: Владислав Івченко ; Олексій  Чупа ; Марина Єщенко ; Роман Повзик ; Євген Манженко ; Анна Трохименко та ін.

До книги «Євромайдан. Хроніка в новелах» увійшли кращі тексти, подані на конкурс «Новела по-українськи», який проводив журнал «Країна». Згустки відчуттів, емоцій і сюжетів, які ми ще так добре пам’ятаємо і напевно ніколи не забудемо. Серед авторів: Юрченко Оксана, Титаренко Марія, Повзик Роман, Терещенко Мирослава, Брошнівська Оксана, Череп-Пероганич Тетяна, Трохименко Анна, Киян Валія, Танасюк Алла, Сухарський Юрій, Ломоносов Михайло, Чуб Григорій та інші.

                                     —————————————————————

  Євромайдан: хроніка відчуттів / колекція есе Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана,Юрія Винничука.-Брустурів: Дискурсус,       2004.-136с.

  Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного… Уже зараз звучить          чимало думок й оцінок. Але на все свій час. Чи не найцікавіші після кожної історичної епохи – польові враження. Саме в них найдостовірніші й найцінніші   деталі. Ще ліпше, коли це враження людей не лише з досвідом, а й з умінням їх передавати. Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій  Винничук як літописці Євромайдану. Проте ці автори не фіксують події, а реагують на них. Так, як може відгукуватися кожен українець. Щоправда, роблять вони  це у власній письменницькій манері.

                                    ——————————————————————

Життя, віддане за Україну : [воїнам, полеглим в АТО, присвячується] / авт.-упоряд. Наталія В. Горденко ; літ. ред. Володимир Олійник. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2017. – 239 с.

Книга самобутньої хмельницької журналістки Наталії Горденко розповідає «не причесані» правдиві історії про воїнів, які журавлиним ключем відлинули у вирій вічності. З її сторінок ми дізнаємося, якими вони були у родинному житті, колі друзів, однополчан. Авторка зуміла виробити пам’ятник у слові Героям, які не вмирають. Які навіки в духовному небі України.

—————————————————————-

Кокотюха А. Вогняна зима : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.

Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013-2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності – та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на призвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить «коктейлі Молотова». Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць «Беркуту», готовий карати «майданутих» навіть задарма… Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо – і затамовуємо подих. Бо тут все справжнє – і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще – відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре…

                                    ———————————————————————

Матіос Марія: Приватний щоденник. Майдан. Війна…/ Марія Матіос.-Львів.: ЛА «Піраміда»,2015.-356с.

«Приватний щоденник. Майдан. Війна» – це, якщо хочете, – моя людська, письменницька і депутатська сповідь про найбільш драматичний період новітньої           української історії, учасником і свідком якої я була. Книга – фактаж. Книга – хронологія. Профіль нашого часу. Охоплює події з 31 листопада 2013 – до липня         2015  років. Жодного вигаданого імені. Жодної вигаданої події. Тільки те, де сама брала участь чи була свідком. Її можна дописувати до безконечності…», –          охарактеризувала свій новий твір письменниця.

———————————————————————–

Мухарський А. Майдан. (R)еволюція духу / [авт. і куратор проекту] Антін Мухарський. – К. : Наш формат, 2015. – 304 с.

«Народу України присвячується», – такий напис зображений на першій сторінці альманаху. Це історично-культорологічний збірник, який містить свідчення очевидців, близько двохсот фотографій, есеї, репродукції та революційні вірші. Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. А на завершення – революційні вірші Сергія Жадана, Дмитра Бикова та інших відомих поетів.

                                     ————————————————————————-

Небесна сотня / [авт.: К. Богданович та ін.]. – Х. : Фоліо, 2015. – 208 с. : фото. – Текст укр., рос.

«І мертвим, і живим, і ненародженим…», – не дарма у «слові від авторів» ужиті саме ці Шевченкові рядки. Книга-посвята написана двома мовами – українською та російською. Як зазначено в передмові, «на знак поваги до людей, що приїхали на Майдан із різних куточків України». «Небесна сотня» – це не тільки коротка хронологія подій Євромайдану, що поєднує факти з переживаннями очевидців, а й біографії тих, кого забрала революційна зима 2014 року. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави, вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Майдан об’єднав їх, зробив побратимами. Розповіді про героїв у книзі короткі та місткі. Також у книзі наведено список загиблих співробітників силових органів, інформацію про медиків, які самовіддано рятували життя українців тієї зими, героїв, які залишились живими. Завершує збірку настроєвий фоторепортаж «Майдан очима фотографа Наталі Кравчук».

                                     —————————————————————————

Рудневич М. Я з Небесної Сотні : повість / Марко Рудневич. – [К.] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2014]. – 182+194 с., зустріч. паг. – (Доросла серія). – Текст укр., рос. – Книжка-перекрутка.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Це повість про три вирішальні доби на Майдані

——————————————————————————-

Фіалко Н.І. Коли брати стають ворогами… : повість-есей /Н.Фіалко.-Тернопіль: Богдан, 2015.-368с.

Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013–2014 років поглядом «майданутої». Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які               відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці.   Лише після Революції Гідності стало можливим говорити й писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто. Читайте, пізнавайте, розмірковуйте…

————————————————————————————–