Структура

Відділ упорядкування і формування бібліотечних фондів та каталогів
– Створює і використовує у практичній роботі модель фонду бібліотеки;
– здійснює повне, науково-обгрунтоване і оперативне комплектування книжкового фонду і фонду періодичних, електронних видань бібліотеки;
– забезпечує виняткову повноту комплектування фонду бібліотеки, насамперед документами українською мовою, відповідно статуту бібліотеки і з урахуванням інформаційних потреб читачів та краєзнавчими і місцевими виданнями;
– здійснює сумарний та індивідуальний облік документів: книг, періодичних видань в друкованому виді та на електронних носіях, що надходять до ЦБС, забезпечує їх зберігання;
– за допомогою єдиного довідково-пошукового апарату зі зведеними каталогами розкриває фонд бібліотек ЦБС;
– проводить підбір літератури в книготоргових організаціях на основі місцевого фінансування, спонсорських коштів та коштів від надання платних послуг;
– розподіляє літературу між філіалами та структурними підрозділами ЦРБ: 29 сільських бібліотек, 1 міська, 1 районна, 1 дитяча бібліотека;
– облікує документи, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду ЦБС: виключення з форми обліку, довідково-пошукового апарату згідно поданих актів бібліотеками – філіалами та відділами ЦРБ;
– постійно поновлює електронний каталог системи IRBIS.
Станом на 01.01.2017р. бази даних електронного каталогу налічують 6846 записів назв нових книг.

 

Організаційно-методичний та інформаційно-бібліографічний відділ

 Діяльність відділу спрямована на: консультативну, методичну, практичну допомогу бібліотекам ЦБС;

підвищення фахового рівня бібліотечних працівників шляхом проведення майстер-класів, семінарів-тренінгів, днів професійного спілкування;

-вивчення досвіду роботи бібліотек-філій ЦБС, експертизу діяльності бібліотек-філій;пошук і виявлення новацій, популяризацію інноваційного досвіду;

-удосконалення довідково-бібліографічного апарату ЦБ та бібліотек-філій;

-систематичне і цілеспрямоване довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів;

-складання та видання методично-бібліографічних матеріалів;

-популяризацію діяльності бібліотек ЦБС, їхніх послуг, ресурсів;

-налагодження комунікативних зв’язків, встановлення партнерських відносин.

Також відділ працює над удосконаленням форм і методів бібліотечної роботи, доводить до бібліотек району інструктивно-нормативні документи органів влади та органів культури, що регламентують діяльність бібліотек. Організовує та координує діяльність структурних підрозділів ЦБС по довідково – бібліографічному та інформаційному обслуговуванню користувачів.
Організовує систему підвищення кваліфікації бібліотечних працівників шляхом проведення семінарів, днів професійного спілкування, професійних тренінгів, школи професійної майстерності, години взаємних порад, години професійних таємниць. Впроваджує активні та інтерактивні форми роботи.
Відділ здійснює аналітичне опрацювання фахових періодичних видань для картотеки літератури з питань бібліотекознавства та бібліографії. Здійснює формування та ведення довідково-бібліографічного апарату, а саме: систематичної картотеки статей, картотеки законодавчих актів України, картотеки Лауреатів премій, картотеки сценаріїв, картотеки цитат та інші.
Розробляє на систему методично-бібліографічні матеріали, інструктивно-методичні листи, Дні інформації, Дні нової книги, інформаційні години, бібліографічні огляди літератури, проводить Дні якості. Складає рекомендаційні та інформаційні списки літератури, бібліодайжести, прес-релізи, інформ – досьє та інші.
Надає методичну та практичну допомогу бібліотекам-філіалам, вивчає, узагальнює та впроваджує досвід найкращих бібліотек системи.
Працює над створенням електронної бази даних .
Відділ сприяє розвитку та поширенням бібліотечних інновацій, приймає участь у заходах по створенню іміджу ЦБС шляхом надання інформації до місцевих ЗМІ.
Проводить популяризацію бібліотечно-бібліографічних знань серед користувачів та працівників ЦБС.

Відділ обслуговування

До відділу обслуговування ЦРБ входять два структурних підрозділи:

– абонемент.
– читальний зал.

Книжковий фонд становить понад 58575 примірників:
До послуг читачів безліч історичної, педагогічної , науково популярної, довідкової та художньої літератури, задовольняються і читацькі запити за учбовими програмами, а любителі гострих відчуттів знаходять тут книги пригодницького характеру та світової фантастики. Учбова література допомагати читачам працювати і вчитися, вдосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал, готуватися до обраної професії.
У читальному залі представлено універсальний фонд друкованих видань: великий вибір словників, довідників, енциклопедій, література з економіки та банківської справи, правові та нормативні документи, газети та журнали.
Відділ обслуговування, як структурний підрозділ Городоцької ЦРБ приймає безпосередню участь у творчих акціях бібліотеки, в реалізації обласних та районних програмах. Ця робота проводиться річним планом, за визначеною системою (схемою).
В роботу відділу впроваджуються інноваційні методи та форми:
– Виховання патріотизму: історико-політичне читання . Знову присвячуємо ім’ям матері своєї України».
– Вечір історичної бувальщини «Легендарний месник України»
– Юридичний моніторинг «Жити централізовано: Як саме?»
– Літературна подорож «Мій рідний край, моя Хмельниччина»
– Літературна подорож «Книга від витоків до наших днів».
– Інтернет – круїз «Заповітні та історичні місця Городоччини.
Інтернет – лабіринт «Як найдоцільніше використати Інтернет – інформацію».
Цикл художньо-віртуральних екскурсій «Із сузір’я корифеїв українського мистецтва»

Юнацький абонемент

 Книжковий фонд юнацького абонементу універсальний і складає понад 20 тис. екземплярів.
Юнацький абонемент тісно співпрацює з відділами райдержадміністрації : в справах сім’ї , молоді та спорту, юстиції, освіти, центром зайнятості, районним Краєзнавчим музеєм, дитячими музичною та художніми школами, школою з польською мовою навчання, гімназією, школами № 3, № 4, ліцеєм, адже відділ обслуговує самих вибагливих користувачів – молодь. Тому для залучання користувачів проводимо анкетування « Цікаві заходи», « Комплектуємо фонди за шкільною та навчальними програмами».
Основним напрямком в роботі юнацького абонементу є прагнення стати центром інформації та дозвілля молоді, завдання якого полягає в забезпеченні інформаційних та освітніх потреб учнівської та студентської молоді.
Головне сьогодні – формувати громадянина суверенної України, який би глибоко знав минуле і сучасне своєї держави, вітчизняну і світову культури.
Вихованню в молоді почуття патріотизму, шани та поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців сприяють уроки мужності. Під час проведення цих уроків молодь зустрічається з ветеранами війни і праці, учасниками бойових дій ( урок мужності « Спогади : важкі, болючі, дорогі, урок історії « А пам’ять вічна», зустріч-вшанування « Рани пам’яті».
Вже багато років відкриває свої двері правознавчий клуб « Юність і закон», який ставить за мету моральне та патріотичне виховання молоді, правову освіту, профілактику злочинності. Неабияку користь приносять зустрічі молоді міста з юристами, адвокатами, працівниками міліції у формуванні правової свідомості юнацтва. ( урок права « Право на майно», урок правового спілкування «Конституція України – основний Закон незалежної держави», юридичний діалог «Чи знаєте ви сучасне право», урок-застереження « Наркоманія – хвороба чи злочин?» , година інформації « СНІД – знати, щоб жити», юридичний діалог « Чи знаєте ви сучасне право?».
Виховати молодь фізично здоровими та інтелектуально розвиненими основне завдання клубу « Інтелектуального зростання молоді». В рамках засідань клубу години спілкування « Чи вважаєш ти себе культурною людиною?», « Турнір лицарів ввічливості», уроки етики « Ти сам у відповіді за свої вчинки, тренінги « Що таке толерантність», уроки духовності « Віра зцілить наші душі».
З метою пропаганди екологічних знань проведено такі заходи, як екологічна мандрівка « Перлини Городоччини», вечір запитань і відповідей « Екологія краю на перехресті думок», екохвилини « Рослини лікарі», екологічні бумеранги, усний журнал « Діалог з природою».
Місце книги в житті молодих людей змінюється під впливом інформаційних технологій і телебачення, але все ж книгу комп’ютер замінити не зможе. Він є помічником в інформаційному забезпеченні читачів. Електронний варіант будь-якого видання, не замінить живого спілкування з книгою. Інтернет доповнює і розширює інформаційні можливості бібліотеки, але молода людина, проходячи до бібліотеки, бажає погортати журнал або яскраво ілюстровану книгу. Користувачі нашої бібліотеки одержують консультативну, практичну , навчальну допомогу в Інтернет-цетрі.

До послуг користувачів інформаційна зона, яка знайомить:
• З періодичними виданнями :
Газети :
“Валеологія”, “Все для вчителя”, “Експрес”, “Наша дача”, “Молодь України”, “Порадниця”, “Позакласний час”, “Шкільний світ”, “Католицький вісник”.
Журнали:
“Англійська мова”, “Верена”, “Бісер”, “Вишиванка”, “12+”, “Безпека життєдіяльності”, “Зарубіжна література”, “Дивослово”, “Дім, сад,город”, “Ева”, “Любимая”, “Рукоделие”, “Cosmopoliten”, “Комп’ютер”, “Мой прекрасный сад”, “Однокласник”, “Помічник абітурієнта”, “OOPS”, “Юний натураліст”, “Юний технік”.
Краєзнавчий сектор
Збирає і систематизує матеріали стосовно Городоччини, які відображаються в краєзнавчій картотеці. Здійснює довідково бібліографічне обслуговування з питань краєзнавства.
Сектор веде велику пошукову та видавничу роботу. Щорічно видається «Календар знаменних і пам’ятних дат Городоччини».
Краєзнавчий сектор співпрацює з спілкою краєзнавців, краєзнавчим музеєм, Радою ветеранів, відділом освіти, відділу соціального забезпечення та ін.
Координує роботу літературної студії «Відродження», членами якої є поети та письменники району, готує і проводить вечори зустрічі, презентації нових книжок.
Постійними гостями краєзнавчого сектору є ветерани Великої Вітчизняної війни, афганці, ліквідатори Чорнобильської трагедії, видатні люди Городоччини, письменники композитори. Проводить екскурсії, вечори пам’яті, родинні свята, вечори вшанування, краєзнавчі читання, Дні краєзнавства, які традиційно збирають зацікавлену аудиторію, молодь.
Інтернет-центр

Режим роботи:

Понеділок-четвер: з 8-00 до 17-00.

П’ятниця: з 8-00 до 16-00.
Вихідні – субота, неділя.                                                                                                                                                                      

В 2004 році Городоцька центральна районна бібліотека стала переможцем проектів конкурсу “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-IV)”.  Урочисте відкриття Інтернет – центру відбулося 16 вересня 2004 року під гаслом “Відкриваємо вікно в Інтернет”, на якому були присутні офіцйні особи посольства США в Україні, заступник аташе з питань культури посольства США в Україні п. Шеріл Бістранскі, заступник ради з питань преси, освіти та культури посольства США в Україні п. Ольга Любиценька, представники місцевого самоврядування, міської ради, громадських організацій. Інтернет-центр Городоцької ЦРБ відкриває великі можливості для доступу до каталогів найвідоміших бібліотек світу, до текстів, статей і наукових видань.

Інтернет-центр є  структурним підрозділом Городоцької ЦРБ, який забезпечує розширення інформаційного простору для населення та бібліотечних фахівців за допомогою інформаційних ресурсів Інтернет. Його робота регулюється законами України “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, “Про інформацію”, “Про науково-технічну інформацію”, Статутом , Правилами користування,  нормативними і технологічними документами Городоцької ЦРБ. Основна мета Інтернет-центру – надання користувачам бібліотеки доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Додатково надаються послуги по роздрукуванню текстів, пошуку інформації на задану тему.