Історична довідка

Існує такий дім на світі, у якому зібрано всі життєві путівники і в якому можна знайти відповіді на будь – які запитання. За його допомогою можна перенестись у світ радості, переживань, фантастики чи минулого. Цей дім великий і дивовижний, і це –  Городоцька бібліотека для дітей. Тут нас вчать дбайливого ставлення до книги. А також про її користь, незамінність у світі кожної освіченої людини.

1970 рік старе приміщення

2007 рік

2012 рік

сучасний вигляд бібліотеки

 … А все починалось  так:  напередодні Великої Вітчизняної війни в Городку діяла доросла бібліотека, в якій був і книжковий фонд для дітей. Але для читачів – учнів цього було недостатньо – читачів нараховувалось більше, ніж книг. Отож бібліотеці довелось поповнювати свої фонди з різних джерел. Значну допомогу надавали державні установи та громадяни.

Коротка історія бібліотеки:

1948 рік – при дорослій бібліотеці створено відділ дитячої літератури.

1954 рік – дитяча бібліотека стала діяти, як самостійна. Першою завідуючою була призначена  Колесник Ліда Микитівна,

 педагог за освітою. Працювала на даній посаді 19 років до виходу на пенсію. Книжкові фонди постійно зростали, кількість читачів збільшувалось, розширювалась структура бібліотеки.      

 1964 рік – бібліотека займає 6 кімнат старого будинку. Тут утворенні такі відділи: абонемент 1-4 класів, абонемент 5-8 класів та читальний зал. Працювали 4 працівники. У різні роки тут працювали і внесли свій вклад в розвиток бібліотеки Войтовська Н.А.( з 1970 по 1973рік завідуюча бібліотекою), Баліцька Н.М., Королівська О.С., Дем’янова С.Ф., Павлюк М.М., Кирилюк   Н.М., Мельник О.О.

1971 рік –  бібліотеку відвідав український радянський письменник  Володимир Канівець, під час тижня літератури й   мистецтва на Хмельниччині

1973 рік – завідуючою бібліотекою стає Левандовська М.К.    

1974 рік – бібліотека ввійшла в Городоцьку ЦБС, директором якої стала Гуменна О.З., заступником директора ЦБС  по роботі з дітьми – Левандовська М.К.

1982 рік – бібліотека перенесена в новозбудоване триповерхове приміщення Городоцької ЦРБ і зайняла половину першого  поверху. Тут набагато краще розгорнулася діяльність бібліотеки. Просторі відділи бібліотеки, нові меблі, багато нової літератури та періодичних видань – все це сприяло заохоченню дітей до бібліотеки.

1982 рік – при бібліотеці відкрито кімнату мистецтв, де зібрана вся  література по мистецтву, проводяться уроки мистецтва,  майстер – класи.

1984 рік – завідуючою бібліотекою стала Бублясь Р.І.

Бібліотека тісно співпрацює з школами міста, Будинком  дитячої творчості,ДМШ,ДХШ, різними громадськими організаціями та установами. При бібліотеці створюються клуби за інтересами, гурток «Книга і лялька».

1985 рік – відкрито виставку картин «Їх життєпис зв’язаний з Поділлям» відомого художника В.Чорнобая, яка діє по цей час.

1986 рік –  в рамках Всесоюзного тижня дитячої та юнацької книги  бібліотеку відвідали радянські письменники Е. Іванова, А. Потапова, Нурі Байрамов, В.Пу.

1998 рік – урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячої та  юнацької книги в області на базі Городоцької районної  бібліотеки для дітей.

2004 рік –  При ЦРБ створено Інтернет – центр . У користувачів дитячої бібліотеки появилась можливість вільного доступу до Всесвітньої мережі.

2007 рік –  під час відкриття тижня дитячого читання ( В рамках  Всеукраїнського тижня дитячого читання) організовано   зустріч з відомою подільською письменницею, членом спілки письменників України Людмилою Савчук.

2011 рік – Всеукраїнська конференція директорів обласних бібліотек  для дітей. Бібліотеку відвідала Президент української асоціації працівників бібліотек для дітей, директор національної бібліотеки України для дітей, Герой України Кобзаренко А.С. Відвідали В.Яромирську сільську  бібліотеку.

2012 рік – 21 лютого   свято до Міжнародного дня рідної мови.                                    Благодійник і меценат М.Я. Мусій дарує бібліотеці ляльки – рукавички для гуртка «Книга і лялька».

2012 рік –  ІІ місце в обласному огляді – конкурсі «Краща дитяча                                  бібліотека  року»

2014 рік –  до Всеукраїнського дня бібліотек ГО «За конкретні справи»                      дарує бібліотеці ПРИНТЕР,сканер, ксерокс.

колектив бібліотеки 2007 рік

колектив бібліотеки 2012 рік

СЬОГОДНІ ГОРОДОЦЬКА  БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ – ВАЖЛИВИЙ ОСВІТНІЙ І ДОЗВІЛЕВИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ,МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ З ЦІКАВОЮ КНИГОЮ ТА УЛЮБЛЕНИМ ЗАНЯТТЯМ, ХРАМОМ ЗНАНЬ.

На сьогоднішній день є ріст технічного оснащення бібліотеки. Бібліотека для дітей працює в тісному контакті з Інтернет – центром ЦРБ, а з 2010 встановлено комп’ютер з підключенням до Інтернету в дитячій бібліотеці. Доступ до Інтернету розширює можливості бібліотеки, допомагає ліквідувати пробіли у комплектуванні, урізноманітнювати заходи з популяризації книги, доповнюються традиційні масові заходи електронними презентаціями, появились нові форми роботи, зокрема, мультимедійні вечори, віртуальні подорожі,  відео екскурсії, літературні мультфеєрверки, літературні  уік –енди і ін.

Частими стали акції «Бібліотека виходить в люди», це , зокрема до Всесвітнього дня дитячої книги «Книжкова хвиля», відкриття літніх читань в парку , бібліовояжі  флешмоби та ін.

Все робиться для збереження надбань бібліотеки і збагачення. Збільшуються книжкові фонди бібліотеки. На базі районної бібліотеки для дітей неодноразово  проводяться  семінари бібліотечних працівників по роботі з дітьми, районні  для сільських та шкільних бібліотекарів, а також обласні та республіканські, проводяться зустрічі з письменниками та видавництвами. Партнерство є важливим елементом  діяльності нашої бібліотеки. Партнерами у проведені різних заходів є школи та позашкільні заклади: Будинок дитячої творчості, БК,ДМШ,ДХШ, краєзнавчий музей, представники правоохоронних органів, відділи РДА: юстиції, у справах сім’ї, молоді та спорту, у справах дітей,спеціалісти РЦ СССМ, польське благочинне товариство «Полонія», єврейський благодійний фонд «Хесед Бешт», районна рада ветеранів,  громадські  організації.

        Бібліотека як методичний центр передає свій досвід сільським та шкільним бібліотекам, на базі бібліотеки для дітей проводяться семінари, професійні навчання для сільських та шкільних бібліотекарів. Завдяки цьому постійно урізноманітнюється зміст роботи з дітьми.