Архів подій 2018-2017

Дитинство – пора безтурботності, розваг та очікування свята.

Протягом останнього місяця літа  Царство книг  – Городоцьку районну бібліотеку для дітей, – відвідали найменші читачі – дошкільнята зі дитячого садочка «Берізка». Бібліотекар Федорович С.Ф. розповідала діткам про правила поводження у бібліотеці, користування книг, як не розгубитися в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало звичним, і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям, так як саме книги, прочитані в дитинстві, часто запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки.

Усі  малята із захопленням знайомились із різними цікавими книгами, а також періодичними виданнями – дитячими газетами та журналами. Такі пізнавальні екскурсії стимулюють любов до читання та сприятимуть розвитку кмітливості, творчості, образного та асоціативного мислення у дітей.

12dced41b9ad

 

У Городоцькій районній бібліотеці для дітей до дня Незалежності України оформлено тематичну виставку “Хай святиться ім’я твоє Україно” та проведено історико – патріотичне читання “Сторінками історії України”.

12dced41b9ad

8 липня відмічаємо Всеукраїнський день родини. Відродження традиції сімейного читання як культурної норми розвитку дитини – одне з найважливіших завдань книгозбірні для дітей.

Традиційно, у літній період, бібліотека для дітей проводить читання поза стінами бібліотеки. До всеукраїнського дня родини Городоцька районна бібліотека для дітей організувала у міському сквері виставку-огляд «Книжкові новини для всієї родини», основною метою якої є виховний та інформативний характер. На виставці були представлені кращі дитячі книги, які є зразком високого художнього слова – прози і поезії, що виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим. Маленькі городочани у парку не тільки погрались та покатались на гірках, а й отримали яскраві враження від перегляду книг та обговорення їх з рідними чи друзями.

12dced41b9ad

Дівчата і хлоп’ята! УРА- канікули, канікули!!!

Можна поспати, погратись і звичайно – ПОЧИТАТИ.

Поспішай мерщій у бібліотеку, яка на канікулах працює.

Тут на тебе чекають море цікавих книг, вони так і просяться «Прочитай мене, зустрінься з нашими героями, помандруй з нами в цікавий різноманітний книжковий світ, ми – найкращі, найзачитаніші, ми кльові книги, зібрані саме тут на полицях книжкової виставки-мандрівки «Екскурсійне бюро літа»»

За допомогою книжкової виставки ти помандруєш в цікавий світ фентезі, дитячого бестселера, знайдеш доріжку в країну «Для тих, хто не любить читати» і звичайно на всі тисячі «чому» тобі дадуть відповіді книги, які знають все – енциклопедії.

Для молодших читачів оформлено дуже цікаву книжково-ілюстративну виставку-дозвілля «Канікули з книгою».

Разом з книгами помандруєш сторінками до Лісової школи, у країну Павутинію, у Країну Чудес із Алісою, на шоколадну фабрику разом із Чарлі. Відчуєте себе тореадорами з Васюківки, потоваришуєте з Червоною Шапочкою та півником Голосисте Горлечко та багато інших літературних та казкових героїв залюбки чекають на тебе у бібліотеці!!!

Для батьків та дошкільнят оформлено постійно-діючу виставку-пораду «Малятам, їхнім мамам і татам», де можна отримати безліч різних консультацій: як підготувати дитину до першого класу, як пробудити у неї інтерес до читання, перші книжечки для малюків-дошкільняток, ігри та багато іншого.

А скільки всього цікавого підготовлено для дозвілево-навчального виховання: розвиваючі мультфільми, відеопрезентації, адреси електронних сайтів для батьків та дітей, тому в максимально простій, цікавій, ігровій формі пройде знайомство з величезним світом, що стоїть на книжковій полиці та гарантовано відпочинок дошкільнят разом з батьками.

Приходьте! Чекаємо вас у бібліотеці для дітей!

Адже у книжок немає канікул!

Гарного всім літа та цікавих книг!

 

12dced41b9ad

З нaгoди Міжнaрoднoгo дня зaхисту дітей у місті Городку для дітей, підлітків, грoмaди містa було  проведено грандіозне свято у якому і приймала участь Городоцька районна бібліотека для дітей.

У цей прекрасний, світлий літній день серед розваг для дітей було організовано книжково-ілюстративну виставку-огляд «Літо, книга, я– друзі», де діти захопливо переглядали книги разом зі своїми друзями, батьками, бабусями і дідусями, а інформативно-літературна вікторина допомогла дітям в  ігровій формі  бути активними, добрими, вірити в добро, мир, і, звичайно ж, в дружбу і яка принесла масу позитивних емоцій.

Також для усіх охочих дітей та їхніх батьків було роздано реклами-запрошення в  дитячу бібліотеку на літні читання, де крім цікавих книг на дітей чекають розваги, ігри, вікторини.

Головне завдання  презентації даної виставки – подарувати дітям тепло, увагу та море позитивних емоцій.

12dced41b9ad

23 травня в Городоцькій районній бібліотеці для дітей стартував обласний квест для дітей «Відома і невідома Хмельниччина», присвячений 80-річчю утворення Хмельницької області.

Учні гімназії 4(8)-а і б класів (вч. Ліванська В.Л.,Цибуленко Л.В.) зустрілись з краєзнавцем, природознавцем, ботаніком, екологом, журналістом, лауреатом Хмельницької обласної премії ім. П.Бучинського – Кльоцом Олександром Миколайовичем.

Олександр Миколайович цікаво і невимушено «повів» дітей багатими, героїчними стежками на історичну спадщину, неповторними стежками рідної Городоччини, закликав гімназистів, поки є можливість вивчати свій родовід, «адже саме родина є живою історією нашого краю».

Також на заході бібліотекарями було презентовано книжково-ілюстративну виставку «Кожному мила своя сторона», яка допоможе юним читачам поглибити знання про рідний край, збагатитись духовно, серцем долучитись до невмирущих історичних джерел, впевнено йти до перемоги у квесті.

12dced41b9ad

«Коли твій дім забрала війна» – книги під такою назвою одержала Городоцька районна бібліотека для дітей в подарунок від Галини Федорівни Гереги, голови ГО «Український інститут дослідження екстремізму». Книга – збірник видана до третьої річниці початку АТО в Україні і містить у собі історії дванадцяти сімей, чиї життя скалічила війна. Це жива історія українських родин з Донбасу. Життєві історії про які розповідає книга, дійсно сповненні не лише трагізмом. Це розповіді про силу простих людей, про те, як важкі обставини вчать нас боротися і перемагати. Книга важлива для справжнього розуміння того, що прийшлося пережити нашим співвітчизникам у ХХІ столітті.

Щиро дякуємо за подаровані книги, які вже знайшли свого читача.

12dced41b9ad

«Тепло фарб на моєму полотні» – під такою назвою у Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація виставки картин юних художниць – сестер Юлії та Яни Буковських, учениць 8 та 7 класів Городоцької гімназії, які також навчаються у 4 класі Городоцької дитячої художньої школи.

 Дівчата змалку захоплюються малюванням, неодноразово приймали участь у різних конкурсах, ставали переможцями та призерами, гармонійно поєднують захоплення, творчість, навчання в гімназії. Це їхня перша персональна виставка, де юні художниці показали свої роботи широкому загалу.

 Виставка об’єднала 20 яскравих щирих робіт, які наповнили зустріч яскравими густими фарбами емоцій. 

На відкриття виставки запросили ровесників Юлії та Яни, друзів, однокласників, батьків та всіх хто цікавиться творами мистецтва. Юні художники допомогли всім присутнім глибше пірнути у світ картин, світ мистецтва. Адже головне призначення мистецтва – дарувати людям радість, розвивати почуття прекрасного, вчитися любити і цінувати життя. Та осягнути, збагнути все це може лише той,хто розуміє мову мистецтва. 

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку, яка буде діяти до 10 червня 2017 року у приміщенні районної бібліотеки для дітей.

12dced41b9ad

День за днем діти дорослішають і вчаться приймати рішення. Зараз вони можуть бути маленькими, проте за кілька років треба буде вступати до вищих навчальних закладів. Але ще далеко не всі знають, чим би хотіли б займатись у майбутньому, як не помилитись з вибором?А допоможуть у цьому виборі підказки дорослих.

Саме з такою метою  зустрілись у Городоцькій районній бібліотеці для дітей гімназисти 5(9)-б класу( вч. Сокальська Наталія Борисівна)  з провідним фахівцем з питань зайнятості Городоцького районного центру зайнятості Лепейзою Іриною Володимирівною напрофорієнтаційному уроці «Урок реального трудового життя».

Під час уроку учні переглянули відеоролики про послуги служби зайнятості, познайомились з  матеріалами книжково-журнальної виставки «Всі професії важливі вибирай на смак», розширили свої уявлення про дані професії. Дізнались як можна визначитись з майбутньою професією за допомогою спеціальних тестів, завітавши до районної служби зайнятості і прочитавши відповідну спеціальну літературу у  бібліотеці.

12dced41b9ad

«Хто там говорить,

Що й сам невпевнений,

Ким був і як я звуся?
Я – українець, я – європеєць,-
І цим горджуся!»

 

«УКРАЇНА – ДЕРЖАВА ЄВРОПЕЙСЬКА» – під такою назвою 10 травня 2017 року у Городоцькій районній бібліотеці для дітей пройшла година спілкування для читачів-учнів 9(5) –б класу Городоцької гімназії.

Бібліотекар  Кушнір С.М. ознайомила підлітків  із становленням України як європейської держави, поглибила знання з історії України, розкрила особливості діяльності європейських регіональних організацій та участі у них нашої держави.

 У своєму вступному слові бібліотекар наголосила на тому, що географічний центр Європи знаходиться в Україні, недаремно ж Україну ще називають «серцем Європи».

Усі присутні переглянули відеоролик «Європа багатолика: єдина, близька, велика!».  Дізнались про святкування Дня Європи в Україні уже 14 років поспіль та відношення українців до Європейського Союзу як політичної сили.

Виховувати почуття гордості за власну державу, її здобутки,сприяти формуванню самосвідомості юнаків допомогла розповідь  про те, що Європа – це не тільки досвід багатьох віків, могутніх пластів цивілізації,це імена Гете, Байрона, Шекспіра, Ньютона, Паскаля… І це також Європа Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського,Юрія Кондратюка, Бориса Патона, Василя Стуса, Ліни Костенко і ще багатьох – багатьох наших видатних особистостей.

Також глядачі мали змогу детально ознайомитись із книжково-ілюстративною виставкою-подорож «Мандрівка країнами Європи», дізнатись найкращі народні казки Європи, твори європейських класиків та сучасних авторів;  географічні, історичні, природничі та суспільні цікавинки про країни Європи та нашу рідну країну.

На завершення заходу діти змогли впевнитись лише у одному: Україна – це моя Європа!

12dced41b9ad

Сьогодні, 27 квітня 2017 року, відбувся зональний вебінар на тему «Конвергенція сталих та інноваційних підходів в обслуговуванні користувачів-дітей», який провели працівники Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка для працівників районних дитячих бібліотек.

 Тема вебінару була учасникам цікавою і корисною,  під час якої було розглянуто головні підходи до обслуговування читачів різної вікової групи,  робота з громадськими організаціями. Оксана Петрівна підсумувала тему , що до кожного  юного читача треба мати особистісний підхід.

Хочеться подякувати організаторам вебінару за можливість оперативно одержати актуальну інформацію, що сприяє професійному зростанню.

12dced41b9ad