Архів подій 2018-2017

Новий рік – одне з небагатьох свят, що об’єднує всіх людей. У Городоцькій бібліотеці для дітей продовжили цикл новорічних заходів читачі-учні 5-б класу Городоцького ліцею №1зі класним керівником Людмилою Григорівною Липко, де презентували Party – Fest «В новорічний час казковий» у надзвичайній святковій атмосфері.

У програмі об’єдналися популярні «зірки» та казкові герої, тож концертна частина була максимально драйвовою для присутніх гостей – батьків, вчителів, бабусів й дідусів учасників, братиків й сестричок.

Вечірку розпочали з новорічних теленовин, де ведучі розповідали цікаві історії, які відбулись у зірковому та казковому світах.

На захід прибули «зіркові» гості – Вєрка Сердючка, Дзідзьо, гуморні Бабусі, Поліцай, Проня Прокопівна, Свирид Холохвастий, Химка, мексиканська кіноакторка «просто Марія», поспішили і казкові гості – Король з Королевою та донькою Принцесою, баби Палажка та Параска, бабуся Ягуня, Чортик, Водяник й Кікімора, чарівний Перукар, Бабуся, Дідусь і їхня Донька Модель та багато інших. Зустріли присутніх гостей – Дід Мороз і Снігуронька.

Учасники декларували вірші, зіграли казкові сценки, танцювали запальні танці та співали новорічних пісень. Концертна  новорічна програма свята справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Особливо всім сподобались сценки, які пронизані новорічним настроєм, ліричністю та гумором, і створили справді святкову атмосферу, радісний настрій у колі друзів.

На закінчення свята усіх дітей Дід Мороз та Снігуронька пригостили новорічними подарунками та відбулась букфотосесія «Зимова казка».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Новий рік, Новий рік

Вже ступає на поріг…

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулося Новорічне паті «Десь у Лапландії», де у святково прибраному залі виступали читачі-учні 5-в класу Городоцького ліцею № 1зі класним керівником  Кобірніцькою Галиною Сергіївною.  Ведучі свята Моцна Марта та Вишневська Віталія (9-а кл.) згадали традиції зустрічі Нового року різних народів та різні святкові атрибутики.

Виступаючі ліцеїсти проявили на заходах свої таланти: акторські, декларуючі, співочі, музикальні, танцювальні та інші.

Гарно посміялись присутні – батьки, вчителі, бабусі й дідусі учасників, молодші братики й сестрички, – зі майстерно зіграних  казкових сценок.

На закінчення свята усіх присутніх дітей Дід Мороз (Хоптинський Ілля 11-б кл.) та Снігуронька (Белкот Віка11-б кл.) пригостили новорічними подарунками.

12dced41b9ad

Кожного року дітвора з великим нетерпіння чекає приходу Святого Миколая, адже це одне з найулюбленіших свят. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся День розваг з секретом «Розкажу Миколаю, про що я читаю», де у святково прибраному залі виступали читачі-учні 5-а класу ліцею№1 зі вчителькою Аллою Дмитрівною Гаврищук.

Учасники створили святковий настрій віршами, молитвами, в яких діти зверталися до святого Миколая зі своїми потребами та проханнями. Прослухали дітки про життя Миколая Чудотворця та легенду про улюбленця дітей. Крім артистів на свято були запрошені гості: вчителі, батьки, бабусі й дідусі учасників, молодші братики й сестрички.

Протягом свята лунали веселі пісні та колядки під акомпанемент вчителя музики Задорожного В.А. Зачарували глядачів і танцювальні номери та музичними композиції. А сценки про святого Миколая та неслухняного хлопчика, капосницю та ангеликів нікого не залишили байдужими.

Бібліотекарями були підготовлені книжково-ілюстративна виставка-сюрприз «Нам свята веселі зима принесла» та фотозона «Зимова казка».

Гучними оплесками зустрічала дітвора Миколая (учень 11-б класу ліцею № 1Хоптинський Ілля), який в кінці свята вручив усім присутнім солодощі.

Сміх і музика лунали у читальній залі, гарний настрій діти забезпечили і собі, і усім присутнім. На закінчення заходу відбулась святкова дискотека.

12dced41b9ad

У Городоцькій бібліотеці для дітей до Всеукраїнського тижня правових знань відбувся квест «Права людини починаються з прав дитини», який допоміг познайомити учнів 8-в класу Городоцького ліцею № 1 з Конвенцією ООН про права дитини, навчив оцінювати різні ситуації та аналізувати їх, познайомив з правами та обов’язками, що допоможе в подальшому житті захистити себе і почуватися гідно в суспільстві.

Під час гри діти вдосталь побігали по бібліотеці, розгадуючи завдання.  Допомогли їм вправно виконати завдання – словники, довідники, інтернет та книжково-ілюстративна виставка «Будь в тренді: читай і знай!». Компетентне журі оцінювали знання юних правознавців. За підсумками правового квесту дві команди ліцеїстів отримали однакову кількість балів та були нагородженні грамотами.

12dced41b9ad

Ми стали відноситися до насильства спокійно і не помічати, але ж це порушення прав людини, це суперечить загальнолюдським цінностям.

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась зустріч «Ми проти насильства!» ліцеїстів 9-а і 9-б класів Городоцького ліцею № 1зі старшим інспектором ювенальної  поліції Заганюком А.В., начальником служби  у справах дітей при Городоцькій  адміністрації Гулавським В.В., провідним фахівцем з профорієнтації Городоцької районної філії Хмельницького центру зайнятості  Лепейзою І.В.

Захід відбувся жваво і невимушено, у дискусійній формі спілкування. Дітей цікавили різноманітні запитання, що стосувались насильства і протистояння йому: що таке булінг, взаємовідносини батьків-дітей, дітей-вчителів, поведінка на вулиці, дитяча праця та ін. На всі запитання отримали вичерпну відповідь.

На заході присутні ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Пора дитинства золотого», де розміщувалась література правого характеру.

Основна мета даної зустрічі інформування фахівцями правових знань серед підлітків для попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.

12dced41b9ad

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. З  цієї нагоди в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулася зустріч « Волонтер: людина честі».

Учні ліцею № 1 8-х класів, діти-помічники волонтерів з ліцеїв, гімназій, шкіл  всього району зустрілись з керівником волонтерської групи Городоччини Зацерківним М.В., отаманом Городоцької козацької десантної Січі Ференсом А.С., волонтерами, які ремонтують бойову техніку і відправляють на Схід, де ведуться бойові дії.

Присутні на зустрічі отримали не тільки  історичну інформацію, але й пропустили крізь себе всі жахи та біль сучасної війни.

Представники влади: перший заступник голови адміністрації Зборовський С.А., секретар міського голови Гріх О.І., представники Хмельницької громадської організації «За конкретні справи», голова ради ветеранів Воротна Л.В. вручили усім присутнім волонтерам – і дорослим, і дітям подяки та подарунки.

Волонтерська діяльність має неоціненне значення, тільки добро збереже чарівний світ нашої рідної землі. Коли кожен із нас буде добрим і милосердним, справедливим, щирим, буде жити за правилами людяності і добра, наше спільне життя і майбутнє буде щасливим і прекрасним.

12dced41b9ad

Дитя моє, права дитини

Ти мусиш вивчити сумлінно.

Це так потрібно й так важливо!

Щорічно в Україні відмічають Всеукраїнський тиждень права. Права людини починаються з прав дитини. Саме тому, у Городоцькій бібліотеці для дітей для молодших школярів відбулась пізнавально-правова програма «Я маю право знати свої права!».

Учасники, свята – учні 2-а класу початкової школи зі вчителькою Світланою Леонідівною Кульбабою розповіли присутнім – учням 2-б класу, батькам, вчителям про права дитини, декларували вірші про права дітей.

Під час заходу діти дізнались про найцінніший скарб планети Земля, який шукали у чарівній скриньці,– це кожна людина, неповторна особистість.

Продовженням свята стали пісні у виконанні учасників під акомпанемент вчительки музики Мисик Т.Д. – «Дитинства світ», «Школярики», «Дружба», «Козачата», «Мир вам, люди», а також діти продемонстрували таночки «Щасливі діти» та «Герої казок» під керівництвом вчительки танців Слободян О.М.

До заходу бібліотекарі презентували дітям книжково-ілюстративну виставку«Пора дитинства золотого», що містить книги правової тематики, які допоможуть дітям дізнатись свої права і про обов’язки, підвищать правову культуру та виховують правосвідомість у юних громадян. Також усім присутнім було представлено казкову вікторину з правознавства «Права дитини в сюжетах казок», гру «Доповни прислів’я».Зацікавив дітей перегляд відеопрезентацій «Порушення прав героїв у літературних творах», «Права дитини в Україні».

Мета даної програми є ознайомити дітей з основними положеннями Конвенції про права дитини, сприяти вихованню правової культури, набути навичок їх застосування на практиці, виховувати людяність, почуття чуйності, доброти.

12dced41b9ad

Хліб! У пошані до нього

Схилімо низько чоло.

Хліб! Це святіше святого,

Сонце, життя, і тепло.

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулось духовно-краєзнавчо-історичне свято-пошани «Його величність – Хліб». Учасники свята, учні 4-б класу початкової школи зі вчителькою Кумановською Оксаною Францівною познайомили присутніх, – ровесників – учнів 4-а класу початкової школи ( вч. Оседця Л.М.), батьків, вчителів, читачів з історією виникнення хліба, звичаями та традиціями народу щодо хліба, розповіли народні прислів’я, приказки, легенди, перекази, прикмети селян, вірші про працю хліборобів та шану хлібові. Позмагались діти у вправності нанизування бубликів на мотузочку в зав’язку. Гості свята також проявляли майстерність у відгадуванні тематичних загадок. Під акомпанемент вчительки музики Тетяни Дмитрівни Мисик у виконанні дітей прозвучали музичні твори:  «Паляниця», «Сіяв мужик просо», «Ой на грі та й женці жнуть», «Зеленеє жито, зелене», «Ой на горі жита много», «Добрий день» та інші.

Не забули згадати і чорну сторінку нашої історії ХХ століття – голодні 32-33 роки та пом’янули хвилиною мовчання усіх заморених голодом.

Діти та їхні батьки з цікавістю розглядали презентовану бібліотекарями книжково-ілюстративну виставку – духовність «Хліб… Ціна йому – Життя» та переглянули онлайн-мандівку «Від зернинки до хлібинки», унікальні кадри «Як печуть хліб», українську народну казку «Легкий хліб» та «Цікавинки від хлібинки».

Наприкінці заходу на знак вшанування українських традицій усі пригостились короваєм та відчули неповторний запах життя.

Основна мета свята виховувати у дітей шанобливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба, ознайомлення з історичним минулим України – голодомором.

12dced41b9ad

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки однієї книги «Новинки з Нільсової торбинки» до 160-річчя від дня народження Сельми Лаґерлеф (1858–1940), знаменитої шведської письменниці, першої жінки, яка отримала Нобелівську премію з літератури (1909).

Повість – казка «Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми» – це чарівна історія про те, як хлопчик посміявся над лісовим гномом, а той перетворив його на маленького чоловічка. Разом з домашнім гусем Мартіном Нільс приєднується до зграї диких гусей і вирушає з ними у захоплюючу подорож до Лапландії…

Книга спочатку була задумана як навчальний підручник для учнів першого класу. У цікавій формі, доступній письменниця вирішила розповісти про історію Швеції, її географію, етнографію, життя тваринного та рослинного світу, про шведські легенди та культурні традиції.

Ось уже понад десять поколінь дітей читають і перечитують чарівну книгу Сельми Лагерлеф – адже казку перекладено майже тридцятьма мовами, а в рідній Швеції вона витримала сотню видань. В Україні окремі твори Лагерлеф перекладали І. Франко, Дніпрова Чайка, З. Левицька, Н. Романович, О. Сенюк. Навіть у далекій Японії в одному з парків Токіо стоїть пам’ятник Нільсу і його другу гусаку Мартіну. Крім того, ще у 1955 році в СРСР за мотивами казкової повісті режисером Володимиром Полковніковим та Олександрою Снежко-Броцькою було знято мультфільм «Зачарований хлопчик».

Не помилялася письменниця, коли говорила: «Допоки дітям весело читати цю книгу – вона перемагатиме!». Звичайно, тепер книга перестала бути підручником, а стала історією, яку до сих пір читають і перечитують діти в багатьох країнах.

А ти читав її? Прочитай обов’язково!

12dced41b9ad

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна, вона прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.

З нагоди Дня писемності та української мови в Городоцькій бібліотеці для дітей учні 9-а класу Городоцького ліцею № 1 разом з класним керівником Богуш Лілею Дмитрівною, бібліотекарем ліцею Панкевич Нелею Петрівною провели літературно-мистецьке свято «Рідна мова й вишиванка – символи народної душі». Глядачі – учні 9-Б класу та запрошені на свято насолодились українськими  піснями, жартами, гуморесками.

Якби не глумились з нашої мови, принижували і забороняли, але вона вистояла і сьогодні звучить гордо і крилато!

12dced41b9ad

З нагоди Дня української писемності та мови переможець І етапу конкурсу проведеного Городоцькою бібліотекою для дітей – Бігняк Назарій (учень 8-А класу Городоцького ліцею № 1) прийняв участь в ІІ етапі обласного конкурсу знавців рідної мови «Мово українська, гордосте моя» в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Шевченка та отримав 4 місце. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!


12dced41b9ad

Хто ти, дівчинко маленька?

Доня я Вкраїни-неньки.

Українкою зовуся

Й тою назвою горжуся.

Такими словами розпочалося в Городоцькій бібліотеці для дітей літературно-мистецьке свято, присвячене Дню української писемності та мови. Учні 5 класу Городоцької гімназії  з класним керівником Івановою Інною Олегівною повели глядачів у прекрасний, чудовий світ рідної мови. Ведучі свята Гребля Назар та Рудніцька  Ангеліна розовіли присутнім, чому нашу мову принижували, забороняли та не давали їй розвиватись.

Українська мова – це мова не тільки віршів, а й пісень, тому Ваня Марішин на баяні виконав віночок українських співаночок.

Діти та батьки переглянули відеофільми «Цікаві факти про українську мову», «Гімн українській мові» та мультфільми за мотивами українських казок, познайомились з літературою книжкової виставки «Наша мова – калинова».

12dced41b9ad

У Городоцькій  бібліотеці для дітей впродовж осінніх канікулів маленькі городочани не тільки відпочивали та розважалися, а й із задоволенням брали участь у літературних вікторинах, казкових читаннях та інших книжкових розвагах.

12dced41b9ad

Хелловін – свято – не страшне

А веселе і смішне!

Нарядіться найстрашніше,

Разом буде веселіше!

У кожної країни свої традиції. Сьогодні ми запрошуємо вас на одне з найважливіших свят, яке відзначають в англомовних країнах – «Переддень дня всіх святих», або «Хеллоуїн» – походить від словосполучення «holy evening» – «святий вечір» – це одне з найбільш улюблених й веселих свят у США та Великобританії.

До цього свята у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Хелоу Хеловін!», на якій розміщені книги фантастичної тематики – це і про відьом, привидів, вампірів, чортиків, чорних котів, летючих кажанів, павуків, міфічних русалок, драконів, мумій та про них страшно-смішно-цікаві історії. Також зібрані українські прикмети, забобони, повір’я та історія відзначення святкового дня.

Святкування Halloween відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Воно виникло багато століть тому в Ірландії й Шотландії. Стародавні друїди, схиляючись перед богами і силами природи, відзначали закінчення осені й початок зими, в останню ніч жовтня, коли сонце відступало перед силами темряви…

Основна мета даного заходу ознайомити юних читачів із звичаями та традиціями Хелловіну, забезпечити дозвілля дітей в канікулярний період, прищеплювати повагу до звичаїв інших країн.

12dced41b9ad

Ми – українці – велика родина,

Мова і пісня у нас – солов’їна.

Квітне в садочках червона калина.

Рідна земля для всіх – Україна.

У Городоцькій бібліотеці для дітей було проведено НАРОДОЗНАВЧО-МУЗИЧНО-РОДИННЕ СВЯТО «УКРАЇНСЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ».

Захід почали зі врученням хліба-солі на вишитому рушникові, як символ гостинності українського народу.

Святково зібрані учасники свята – учні 2-Б класу початкової школи зі вчителькою Світланою Григорівною Нагуляк розповіли присутнім про звичаї та обряди українського народу, наголошували наскільки важливо знати, любити та поважати свою Батьківщину.

Глядачі свята, – батьки, вчителі, учні 2-а класу, – дізнались багато цікавого про українські традиції за допомогою віршів, загадок, таночків, оспіваних пісень під акомпанемент вчительки музики Мисик Т.Д. – «Веселкова»,«Козачата», «Біла паляниця», «По дорозі жук», «Наша хатинонька» , «Зеленеє жито» та ін. Зіграли майстерно хлопчики й дівчатка народну гру «Жучок». Усі присутні малята заспівали разом пісню «Козачата» і довели, що є дійсно справжніми нащадками славетних козаків.

Бібліотекарі до заходу підготували книжково-ілюстративну виставку «Я – дитина України», на якій є книги з традицій та звичаїв українців, символи, обереги, свята України, а для найменших читайликів зібрані прислів’я, приказки, загадки та казки.

До заходу були залучені і батьки, що символічно всіх об’єднало з великим українським Родом. Гарні побажання пролунали всім присутнім від завідуючої директора початкової школи Оксани Миколаївни Ринди.

Українці – співоча нація, а пісня українська – невмируща, тому  усі присутні і дорослі, і маленькі виступаючі запівали пісню «Зеленеє жито».

Захід провели у теплій дружній атмосфері, усі відчули себе великою родиною, а з таких родин і складається великий український рід. На закінчення свята діти та батьки пригостились короваєм.

Наша земля, рідна оселя, мова солов’їна, невмируща пісня, червона калина та плакуча верба – все це і є наша Батьківщина, тож любімо її, поважаймо, шануймо, щоб бути гідними доньками та синами нашої неньки України і тоді, дійсно, українському роду – не буде переводу!

12dced41b9ad

Осінь… Золота, пишна, щедра, багата. У Городоцькій бібліотеці для дітей продовжили цикл заходів про осінню пору 5-в клас Городоцького ліцею № 1зі класним керівником  Кобірніцькою Галиною Сергіївною на осінньому святі «Дари осені».

Зустріла присутніх Королева Осінь зі своїми синами-Місяцями. Діти декларували  вірші, зіграли декілька сценок на ярмарку, танцювали запальні танці та співали осінніх пісень. Концертна програма свята Осені справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Особливо всім присутнім сподобались сценки, які пронизані любов’ю до рідного краю, ліричністю та гумором, і створили справді святкову атмосферу, радісний настрій у колі друзів.

Основна мета заходу розширювати знання дітей про пори року, їх особливості, прикмети;прищеплювати читачам любов до рідного краю, здатність відчувати красу і гармонію навколишнього світу, повагу до народної мудрості.

12dced41b9ad

Природа всюди розкушує,

немов зібралася на бал.

Це леді Осінь нам дарує

 чудовий, пишний карнавал.

Традиційне вшанування Осені продовжується. Цього разу до Городоцької бібліотеки для дітей завітали читачі-учні 5-б класу Городоцького ліцею № 1зі класним керівником Людмилою Григорівною Липко, завучем з виховної роботи Сірою Н.А., де презентували, для присутніх гостей – батьків, вчителів – Осіннє свято «Чарівні переливи осені». Господиня свята Королева Осінь розпочала захід з представлення врожаю: овочів, фруктів, квітів. Усі виступаючі проявили на заходах свої таланти: акторські, декларуючі, співочі, музикальні, танцювальні та інші.

Гарно посміялись присутні зі майстерно зіграної сценки «Грицю, Грицю до роботи». На осіннім ярмарку послухали різні історії бувальщини. Фітотерапевт розповіла про лікувальні властивості рослин. Виступаючі-діти згадували прикмети осені, загадки, прислів’я й приказки. Послухали гарну осінню мелодію зіграною на гітарі.

На закінчення свята усіх присутніх Осінь частувала гостинцями: печивом-листочками та смачним короваєм.

12dced41b9ad

З нагоди Дня української писемності і мови в Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся конкурс знавця української мови «Мово українська, гордосте моя». Діти Городоцького ліцею №1 8-а класу з класним керівником Роженко Людмилою Михайлівною у різноманітних конкурсах змагались за право називатись кращим знавцем української мови. Всі учні виявили гарні знання з мови, показали шанобливе ставлення до неї.

Перемогли найкращі: Бігняк Назарій та Гзуля Єлізавета. Дирекція бібліотеки нагородила переможців і цілий клас дипломами.

12dced41b9ad

…В жовтневі дні – давно так повелося –

До нас у гості завітала Осінь…

Ось і завітала щедра осінь до Городоцької бібліотеки для дітей, де відбуваються її традиційні свята.

В заходах, які щорічно проводяться, активну участь взяли читачі-учні 5-а класу Городоцького ліцею № 1, де презентували Свято осені «Осінній красі радіють всі», підготовленими: класним керівником Гаврищук Аллою Дмитрівною, педагогом-організатором Бас Л.П., вчителем музики Задорожним В.А., завучем з виховної роботи Сірою Н.А.

У читальному залі, прикрашеному осіннім листям з квітами та дарами природи у яскравих барвах осені, для присутніх гостей – батьків, вчителів, відбулася  програма святкового заходу з танцювальними номерами та музичними композиціями.

Усім присутнім сподобалась Сценка-ярмарок, де виступаючі у яскравих костюмах – Королеви Осені, місяців осені, овочів, грибочків, дощику, дерев, кущів, квітів осені та ін., –  розповідали загадки про овочі та вірші, Лікар розповів про лікувальні властивості овочів, господар свята Пан Гарбуз  розповідав жарти,  усі згадували прикмети осені, грали в народні ігри, у яких діти славили золоту осінню пору.

Неперевершено виконав пісню про Україну на бандурі Смик Андрій.

Усім присутнім бібліотекарями була презентована книжково-ілюстративна виставка-календар «Барви осені».

На кінець усіх присутніх пригощали «гарбузовою кашею».

Основна мета заходів привернути увагу дітей до краси осені у рідному краї, ознайомити з українськими народними традиціями, прикметами, побутом та виховувати гостинність й дружелюбність.

12dced41b9ad

До 95 річниці з дня народження дитячого німецького письменника-казкаря Отфріда Пройслера у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки ювіляра «Сторінками пригодницьких книг Отфріда Пройслера», на якій представлені улюблені книги дітей та найвідоміші твори книжкового митця – «Маленька Баба Яга», «Маленький Привид»,«Маленький Водяник», «Крабат, або Легенди старого млина» та біографія письменника. Його твори трохи таємничі, загадкові, навіть романтичні, а це особливо вабить дітей, пробуджує їхню  фантазію, у них діють переважно фантастичні герої – чаклуни, відьми, привиди та всяка інша «нечиста сила», але з волі автора вони — справжні живі істоти, схожі на звичайних людей.

Твори німецького казкаря в найкращих своїх зразках відкривають дітям суть людських стосунків, несуть у собі добро, світло, ніжність та дружбу, допомагають стати дорослішими, дарують радість маленьким читачам.

Книгами Отфріда Пройслера зачитується не одне покоління дітей. Його дивовижні казки вже стали класикою дитячої літератури, вони видавалися на 50 мовах загальним тиражем більше 55 мільйонів екземплярів, були удостоєні безлічі нагород.

«Я переконався, що діти – найрозумніша і найкраща публіка, яку міг би побажати собі оповідач історій. Діти – це найвибагливіші та непідкупні критики» – писав письменник про дітей.

Приходьте у бібліотеку, прочитайте повість-казку «Маленька Баба Яга» і дізнайтеся, чи змогла Мала Баба Яга помститися чаклункам і довести, що добро перемагає зло.

12dced41b9ad

…Найкращі вояки –
Запорозькі козаки!
І не буде переводу
Українському народу!

Мабуть немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Запорозьку Січ, про січове лицарство, героїчні звитяги, походи і подвиги славних козаків.

Саме до свята українського козацтва у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулися «Козацькі забави» за участю учнів 6-А класу Городоцького ліцею № 1 та класного керівника Нелі Василівни Савченко.

Змагались дві команди хлопчиків, а дівчатка були вболівальницями. Протягом усього свята  панувала весела атмосфера, лунали щирий сміх та гучні оплески. Чого тільки не прийшлось робити конкурсантам: скоромовки розповідати, вправно стрибати, марширувати, пантоміми відгадувати, повітряні кульки парами носити,на запитання про козаків відповідати, літачки паперові створювати і запускати,  навипередки малювати козака, козацьких пісень співати, танцювати зі стільцем та шваброю,  ребуси розгадувати, розповіді про козаків складати та листа головному отаману (меру) міста писати.

Змагаючі юнаки, як нащадки славних козаків, проявили спритність, кмітливість, колективізм, дружбу, взаємовиручку, продемонстрували фізичну міць та силу. За всіма діями спостерігали та оцінювали члени журі. Так як перемогла дружба – обидві команди були нагороджені грамотами.

На святі була презентована книжково-ілюстративна виставка «Козацькому роду нема переводу».

Основна мета заходу залучити дітей до джерел національної історії, культури, розширити знання про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї; сприяти патріотичному вихованню, осмисленню себе, своєї особистості як частини великого українського народу; пробуджувати національну свідомість; загартовувати дітей фізично i морально.

12dced41b9ad

Нещодавно у Городоцькій бібліотеці для дітей проведено бібліотечно-бібліографічний урок «Книги, що розважать в найнудніший день», на який запрошено читачів-учнів 5 класу Городоцької гімназії №3 зі класним керівником Інною Олегівною Івановою.

Бібліотекар  Паркіна В.В. розповіла про користь читання, дала поради присутнім дітям як вибрати книгу для читання, провела веселу вікторину «Книжкові пригоди». А провідний бібліотекар Федорович С.Ф. розширила знання присутнім про дитячу періодичну пресу, кожний цікавий журнал, його рубрики, на кого він розрахований.

На закінчення заходу для дітей проведено Book-Slam «Ульотне читання», де діти самі вибрали цікаві книги та обговорювали прочитане.

Основна мета заходу розвивати любов до книги, книгозбірні, покращувати навички читання та комунікативні здібності.

12dced41b9ad“Книга – одне з найважливіших джерел радості мислення, людської гідності” – так говорив один з найвідоміших дитячих письменників та педагогів ХХ століття Василь Сухомлинський.

28 вересня 2018 року Василю Олександровичу виповнюється 100 років з дня народження. З цієї нагоди у Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку «Серце віддане дітям», на якій представлена добірка кращих творів письменника. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність, вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших, його мудрі слова заставляють замислитися.

Василь Олександрович написав для дітей більше 1500 творів: казок, оповідань, притч, замальовок з життя дітей. У них письменник розкрив широкий, різноманітний, різнобарвний світ, що сточує кожну дитину, охоплює все наше життя. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю.

Отож, дорогі діти,читаймо твори В.О. Сухомлинського, вивчаймо його творчу спадщину!

12dced41b9ad

Моє місто – найкраще у світі!

Я люблю його кожної миті…

Вітаю з Днем міста,

Рідний мій Городок!

День народження для кожної людини – особливий день. А день народження рідного міста – це радість для всієї громади.

З цієї нагоди у Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку « Із джерел рідної землі», на якій представлені книги про природу рідного краю, визначних людей, історичних подій, звичаїв, традицій, легенд, казок, фотозбірки з мальовничими краєвидами, поезія місцевих авторів та багато іншої цікавої літератури.

Городок – це наша маленька Батьківщина, рідний край, місто з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і, зрозуміло, мудрими, талановитими людьми.

Отож, приходьте, читайте, дізнавайтесь більше про наш спільний дім, найрідніший і найдорожчий куточок – Городок!!!

12dced41b9ad

Денисюк Ангеліна, читачка Городоцької бібліотеки для дітей прийняла участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу “Лідер читання – 2018”, що відбувся у обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Шевченка. На заході Ангеліна продемонструвала ерудованість, кмітливість, познайомилась з місцевими письменниками, потоваришувала з кращими юними читачами області й дізналась багато нового та цікавого.

12dced41b9ad

Сьогодні, 5 вересня 2018 року, відзначається 95- річний ювілей від дня народження Григорія  (Грицька) Пилиповича Бойка – відомого дитячого українського письменника, поета-гумориста, перекладача, пісняра.

З цієї нагоди у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація творів ювіляра «Смішні уроки доброти».

У дитячій літературі немає жанрів, які б не підкорилися Грицьку Бойку, він натхненно створював все: поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки. Творець веселих книг видав близько 100 книжок для дітей. Він, як ніхто інший, вмів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором дотепно й незлобливо показати найрізноманітніші вади дитячого характеру. Вереда, замазура, хвалько, брехун, ледар, базіка, невіглас, недотепа, боягуз, підлабузник, задавака, ябеда, роззява, симулянт – ось «знамениті» персонажі його чудових віршів та поем. Його смішинки про малят і звірят, шкільні й спортивні веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки адресовані тим, хто цінує гостре, влучне слово, любить і розуміє гумор, уміє покепкувати не тільки з когось, а й із себе самого.

12dced41b9ad

«Хотів би я, щоб всі дружили люди, щоб сонце радості сіяло на Землі…» так звертається зі своїх творів Микола Никанорович Магера (1922-2008) – український, подільський письменник. У Городоцькій бібліотеці для дітей цими днями проходять Магерівські читання «Охоронець рідного слова» , присвяченні річниці з дня народження літератора та з метою популяризації його творчості.

В основу казок, віршів, оповідань, новел Миколи Магери лягли його життєві спостереження, багатющий півсотлітній досвід педагогічної просвітницької діяльності. Всі твори письменника для дітей – «Чубчик», «Юрасик», «Добра дівчинка», «Хлопчаки», «Батіжок» та інші – несуть велике виховне навантаження, письменник закликає юних читачів палко любити рідну Україну, її солов’їну мову, неповторну пісню і думу, народні казки і легенди, шанувати своїх батьків і старших, берегти природу – ліси, квіти, річки і озера, ставки і джерела, птахів і звірів. Все це повчальні, іноді й філософські твори, які психологічно впливають на виховання юного читача.

12dced41b9ad

Знову вересень кличе до школи

До незвіданих даль і доріг

Ось і настав час школярам вирушати в дорогу до Країни знань. У святковий день в Городоцькій бібліотеці для дітей проведено День знань «Вересень скликає школярів».Відвідувачі ознайомилися з книжковими експозиціями, що включали в себе літературу самої різної тематики. Для молодших читайликів підготовлена книжково-ілюстративна виставка-рекомендація «Читайлик-школярик», де діти мали чудову нагоду познайомитись зі шкільним світом. На виставці зібрані книги – перші помічники у навчанні, які перетворять навчання на цікаву, захоплюючу подорож.

Подорожуючи по бібліотеці, діти з радістю відкривали для себе дивовижний світ книг, знайомилися з виставками. Адже в пошуках знань немає більш надійного джерела, ніж книги, а надійного сховища книг – бібліотеки.

12dced41b9ad

Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Звешся величаво – Україною,
Земле зачарована моя.

З нагоди річниці Незалежності України та Дня державного прапора України у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Моя Україна, як серце єдина», на якій представлена література про рідну державу, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята. Запрошуємо відвідувачів ознайомитись з експозицією виставки та здійснити захоплюючу відеоподорож «Тепло долонь, і розуму, і серця я Україні милій відаю». Також, в передсвятковий день, 23 серпня 2018 року, бібліотека для дітей візьме участь у загальноміському масовому святі на площі міста з пересувною книжковою виставкою «День народження держави».

Дані заходи допомагають поглибити знання юних читачів про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями, традиціями, дізнатись безліч цікавих та значущих історичних фактів про Україну та отримати виховання толерантного ставлення до соціокультурних надбань українців.

12dced41b9ad

16 серпня в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулося засідання громадської організації «Районна організація політв’язнів, репресованих та членів  їх сімей». Присутні  зустрілись з працівницею поліції та першим заступником голови Городоцької райдержадміністрації  Зборовським С. А. обговорили наболілі теми, задали чималу кількість запитань на які отримали вичерпні відповіді.

12dced41b9ad

У Городоцькій бібліотеці для дітей підведено підсумки ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання-2018». Переможниця – Денисюк Ангеліна, учениця 7 класу, яка є найкращим читачем в бібліотеці, систематично читає, винахідлива, наполеглива, творча, креативна, приймала участь у різноманітних заходах й акціях у бібліотеці. Вітаємо переможницю і бажаємо подальших успіхів!!!

12dced41b9ad

Тривають літні канікули – улюблена пора дітлахів. У таку спекотну пору працівники Городоцької бібліотеки для дітей в міському парку презентували виставку періодичних видань «Літо-літечко» та ознайомили усіх присутніх з розмаїттям газет та журналів, що надходять до бібліотеки. Бібліотекарі пропонували різні видання дитячої періодики та видання для дорослих – їхніх батьків, дідусів і бабусь, які підходять для самоосвіти та дозвілля.

Не зважаючи на бурхливий розвиток нових інформаційних технологій, дитячі газети і журнали продовжують бути джерелом знань, порадниками і друзями дітей. Кожен журнал і газета привертають увагу по-своєму: яскрава обкладинка, назва. Видання пропонують казки, віршики, загадки, розмальовки, цікаві завдання, що в ігровій формі зацікавлюють малюка.  У багатьох журналах і газетах є цікаво проілюстровані ігри-вкладки, які вимагають кмітливості й винахідливості від читачів.

Основна мета даного заходу – ознайомити дітей з періодичними виданнями відповідно до їхнього віку.

Сподіваємося, що діти обов’язково будуть відвідувати бібліотеку і потоваришують із дитячою періодикою. Адже недарма є українська приказка  «Хто багато читає, той багато знає».

12dced41b9ad

Великий княже, велику силу

Ти Україні дарував,

Щоби народ твій волелюбний

Тебе довічно шанував.

28 липня в Україні на державному рівні відзначається 1030-річчя хрещення Київської Русі. Це свято відзначаємо у день Святого Володимира – одного із засновників і покровителів нашої державності.

До цієї знаменної дати у Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку «Свята історія», на якій висвітлюється володимирове хрещення Русі – одієї з найвизначніших подій нашої історії, яке стало поворотною подією у житті наших предків і, можна сказати, навіть вплинули на наші життя. Також буде проведено для всіх охочих віртуальну мандрівку «1030 років Хрещення Київської Русі-України» та історичний часопис «Володимир Великий – «Ясне Сонечко України»».

Згідно з «Повістю минулих літ», в 6496 році від сотворіння світу, тобто в 988 році, київський князь Володимир Святославович запровадив християнство як державну релігію і Русь стала православною, великою й могутньою країною, одним із тодішніх центрів європейської цивілізації. За князя Володимира поширилася писемність, він закладав школи, будував церкви,вів військово-адміністративне управління містами, розпочав чеканку золотих і срібних монет на яких зображувався княжий знак Володимира – тризуб.

Ми є нащадками наших славних, мудрих, освічених пращурів-українців, які своїми діяннями та вчинками дбали про державу, про свій народ, захищали рідну землю від численних ворогів та понад усе прагнули зробити її заможною, квітучою, культурною, духовно багатою.


 

 

 

12dced41b9ad

Нещодавно бібліотекарі Городоцької бібліотеки для дітей провели акцію «бібліотека під відкритим небом» у сквері ім. С.Виноградського та презентували виставку періодичних видань «Читай! Цікаві журнали для тебе!», де діти мали змогу ознайомитись з тематичним розмаїттям періодики і  переглянути нові дитячі журнали й газети, які отримує бібліотека.

Цим оглядом дитячої преси бібліотекарі намагались зорієнтувати дітей у великій кількості якісних видань, спонукати їх до використання кращих журналів у вихованні та навчанні. Поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблювали малих читачів. Але, крім цього,читання дитячого журналу може перетворитись для малят у можливість пізнання нового та цікавого. Окрім розваг та жартів у дитячих журналах є цікаві розповіді про культуру народів світу, життя рослин і тварин, твори літературних класиків та сучасних письменників, висвітлюють екологічну тематику та допомагають вивчати англійську мову, приділяють розвиткові інтелекту школяра, його творчих здібностей.

Основна мета даного заходу – донести до дітей інформацію, що бібліотека поруч та потрібна інформація завжди доступна.

 

 

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Літо – це, перш за все канікули, пора ігор, веселощів, невимушеного спілкування, нових знайомств та пізнання нового.

Городоцька бібліотека для дітей  щоліта проводить акції «бібліотека без стін», «бібліотека під відкритим небом», бібліотечні галявини для малюків, бібліоальтанки, літературні пікніки, тематичні вікенди – на подвір’ї бібліотеки, місцевому сквері, центральній площі та ін. Акції сприяють поширенню серед громадськості позитивної думки про читання, популяризації книги, що реалізується із залученням до бібліотеки всіх категорій населення, але особливу увагу приділяється сприянню до читання дітей.

Нещодавно бібліотекарі розташували літню виставку«Літературний безлад» у сквері ім. С.Виноградського, що дало змогу присутнім дітям та батькам  на свіжому повітрі переглянути та почитати книги, поспілкуватися з бібліотекарями, або й просто отримати позитивні емоції. Основна мета заходу – зробити відпочинок дітей цікавим, активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями та гарним настроєм, а особливо у літній період, коли у малечі з’являється набагато більше вільного часу і його варто провести цікаво та з користю.

Отож, не зволікайте! Бажаєте бути обізнаними, успішними, і в той же час активно й цікаво проводити дозвілля – приєднуйтеся!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Основа життя i мого, i Вiтчизни.

I доля моя мiй Закон Основний.

Відомо, що кожна держава, окрім своїх символів – гімну, прапора та герба, – має ще й Конституцію. Вона  визначає головний порядок у державі та права її громадян.

У Городоцькій бібліотеці для дітей  до дня Конституції було проведено презентацію книжкової виставки-поради «Конституція і ваші права», за допомогою якої, юні читачі дізнаються історію створення Конституції України, основні її засади, підібрані твори  виховують почуття патріотизму до своєї держави. Також  дітям бібліотекарі пропонують переглянути віртуальне турне « Від Конституції Пилипа Орлика до наших днів» та прийняти участь у правовій вікторині «Закон і право для всіх єдині».

Конституція – це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом. Цей документ є першорядним і найважливішим.  День Конституції – державне свято, яке відзначають на честь прийняття першої Конституції України 28 червня 1996 року. Завдяки цій події, правові основи незалежності України, її суверенітет і територіальна цілісність були офіційно закріплені.

Отож, приходьте до бібліотеки і дізнайтесь більше про права, свободи й обов’язки людини і громадянина України.

12dced41b9ad

Дівчата і хлоп’ята! УРА- канікули, канікули!!!

Можна поспати, погратись і звичайно – ПОЧИТАТИ.

Поспішай мерщій у бібліотеку, яка на канікулах працює.

Тут на тебе чекають море цікавих книг, вони так і просяться «Прочитай мене, зустрінься з нашими героями, помандруй з нами в цікавий різноманітний книжковий світ, ми – найкращі, найзачитаніші, ми кльові книги, зібрані саме тут на полицях книжкової виставки-мандрівки «Літо, книга, я – друзі». За допомогою книжкової виставки ти помандруєш в цікавий світ фентезі, дитячого бестселера, знайдеш доріжку в країну «Для тих, хто не любить читати» і звичайно на всі тисячі «чому» тобі дадуть відповіді книги, які знають все – енциклопедії.

Для молодших читачів оформлено дуже цікаву  книжково-ілюстративну виставку-дозвілля «Канікули з книгою». Разом з книгами помандруєш сторінками до Лісової школи, у країну Павутинію, у Країну Чудес із Алісою, на шоколадну фабрику разом із Чарлі. Відчуєте себе тореадорами з Васюківки, потоваришуєте з Червоною Шапочкою та півником Голосисте Горлечко та багато інших літературних та казкових героїв залюбки чекають на тебе у бібліотеці!!!

Для батьків та дошкільнят оформлено постійно-діючу виставку-пораду «Малятам, їхнім мамам і татам», де можна отримати безліч різних консультацій: як підготувати дитину до першого класу, як пробудити у неї інтерес до читання, перші книжечки для малюків-дошкільняток, ігри та багато іншого.

А скільки всього цікавого підготовлено для дозвілево-навчального виховання: розвиваючі мультфільми, відеопрезентації, адреси електронних сайтів для батьків та дітей, тому в максимально простій, цікавій, ігровій формі пройде знайомство з величезним світом, що стоїть на книжковій полиці та гарантовано відпочинок дошкільнят разом з батьками.

Приходьте! Чекаємо вас у бібліотеці для дітей!

Адже у книжок немає канікул!

Гарного всім літа та цікавих книг!

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Городоцька бібліотека для дітей (Хмельницька обл.) Бібліотека взяла участь у Всеукраїнському Інтернет челенджі (естафеті) «Ми діємо», яка ініційована громадською організацією «Агенція сталого розвитку «АСТАР».

#МиДіємо

Ми енергоефективні та протистоїмо зміні клімату. Хочете зробити світ кращим і допомогти іншим стати екологічно свідомими? Тоді давайте діяти разом.
Як дієте ви? Передаємо естафету Лісоводській сільській бібліотеці Городоцького району, Сатанівській міській бібліотеці ОТГ та Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей.

Якщо Ви вирішили взяти участь у челенджі “Ми Діємо”, необхідно виконати 3 умови:

1) Зняти маленький відео-ролик у довільному форматі про дії вашої організації/ управління/ школи/ університету у напрямі протидії зміні клімату та енергоефективності.
2) Вставити відео у пост та підкріпити текстом, що вказаний на початку цього посту + не забувати про хештег #МиДіємо.
3) Передати челендж трьом дружнім інституціям.

12dced41b9ad

З нaгoди Міжнaрoднoгo дня зaхисту дітей у місті Городку для дітей, підлітків, грoмaди було  проведено грандіозне свято у якому і приймала участь Городоцька бібліотека для дітей.

У цей прекрасний, світлий літній день серед розваг для дітей було організовано книжково-ілюстративну виставку-огляд «Літо, книга, я– друзі», де діти захопливо переглядали книги разом зі своїми друзями, батьками, бабусями і дідусями.

Проведено на центральній  площі   та на подвір’ї бібліотеки – розваги, ігри, вікторини. Зокрема бібліотекарями підготовлено інформативно-літературну вікторину «Я дитина українська, Вкраїнського роду», яка була яскравою, веселою, різножанровою, –  прo мир тa дитинствo, про нaрoдні твори та  твори укрaїнських і зaрубіжних aвтoрів, де діти в пізнавально – ігровій формі  вчились бути активними, добрими, вірити в добро, мир, і, звичайно ж, в дружбу і яка принесла масу позитивних емоцій . Кожен бажаючий міг спробувати свої сили і відчути приплив адреналіну. Усі найактивніші учасники отримали цікаві призи. Це і свято, і подарунки тай посилена увага для маленьких громадян.

Також для усіх охочих дітей та їхніх батьків було роздано реклами-запрошення в  дитячу бібліотеку на літні читання, де крім цікавих книг на дітей чекають розваги, ігри, вікторини.

Головне завдання організованого свята – подарувати дітям тепло, увагу та море позитивних емоцій.

12dced41b9ad

У серці Європи я народилась,

 Я – українка, – пишаюся цим!

З нагоди Дня Європи в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулася презентація книжкової виставки-подорожі «Читай! Мандруй! Мрій!».

Юні читачі дізнались скільки країн розташовано у Європі, що таке «Євросоюз», що спільного мають народи Європи ще з давніх часів та сьогодення, про традиції, подібні ремесла, співпрацю країн у різних сферах життя, а також помандрували в казковий світ «Європейської казки», розгадали «Єврокросворд».

Протягом року щомісяця буде змінюватись література  виставки і доповнюватись матеріалами однієї з країн Європи. Тож, запрошуємо, усіх охочих дітей дізнатись більше про сусідні європейські держави.

12dced41b9ad

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ –

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ.

Флеш-моб «Чарівна краса вишиванки» (Городоцька бібліотека для дітей)

 

 

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

 

 

 

Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над світом, гляньте, а над світом
Українська вишивка цвіте!

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка- вишиванка – є головним оберегом українця.

До Всесвітнього дня вишиванки у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулось свято вишиванки «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі».

Розпочався захід з модного дефіле вишиванок «Моє ім’я – Україна».

Учасники свята, учні 3-б класу початкової школи зі вчителькою Оксаною Францівною Кумановською розповіли присутнім, – учням 3-а класу (вч.Оседця Л.М.), батькам, вчителям, – історію виникнення свята, історію розвитку народного мистецтва – української вишивки. Діти декларували  вірші, зіграли сценку з життя наших предків, співали пісень під акомпанемент вчительки музики Мисик Т.Д. ( «Вишита сорочка», «Вишиванка», «А сорочка мамина», «Рушничок», «Дитинства світ», «На нашій Україні», «Хай буде весело» та ін.).

Зацікавила присутніх книжково-ілюстративна виставка – мандрівка «Мистецтво давнє, дивовижне».

Не залишилися байдужими  юні читачі від перегляду відеопрезентацій «Вишиванка- свято національної єдності», «Історія українських вишиванок»,«Техніка вишивання різних регіонів України», «Вишиванка- унікальний код нації» та ін.

Сподіваємось, що даний захід допоможе дітям вивчати українські традиції, історію нашого народу, виховувати повагу, любов до всього українського.

Завершилася зустріч побажаннями, щоб юні читачі завжди пам’ятали, що нас, – українців, – поважатимуть доти у світі, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам’ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!

12dced41b9ad

Батьки і діти, діти і батьки –
Нерозділиме і одвічне коло.
Ми засіваємо житейське поле
І не на день минувший – на віки!

Чудовими травневими днями, коли все довкола буяє та квітує, ми відзначаємо два найпрекрасніших родинних свята – День Матері та Міжнародний день сім’ї. Такий гармонійний збіг є глибоко символічним. У Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку-діалог «Усе для батьків і дітей» з порадами для батьків, вихователів, вчителів та художньою літературою даної тематики для маленьких читайликів та проведено ярмарку ідей «Варто прислухатись до порад», зі створенням  інформаційних дайджестів,буклетів,  корисних закладок. Метою даних заходів є  формування любові до ближнього, розширення уявлення про родину, викликати бажання дізнатися коріння свого роду, примножувати його славу, виховувати бережне і шанобливе ставлення до усіх членів родини.

12dced41b9ad

Формування духовної культури особистості завжди здійснювалося через читання. Дитячі книги з малих років прищеплюють дитині добрі почуття і благородні думки, пробуджують до хороших вчинків, сприяють їх моральному становленню.

У Городоцькій бібліотеці для дітей проведено пізнавальну екскурсію з вихованцями дитячого садка «Берізка». В ході екскурсії бібліотекар знайомила дошкільнят з правилами користування бібліотекою, книжковими виставками, книгами, які допомагають краще зрозуміти світ, приносити якнайбільше користі. У читальній залі для дітей проведено знайомство із першими казками та віршиками, журналами та газетами. Цікавою для маленьких читайликів була розповідь про збереження книг, поводження з книгами.

Такі заходи надають широкі можливості розвитку інтересу дітей до книги і любов до читання, допоможуть  навчитися читати, пізнавати красу рідної мови, виховувати охайність до книги, сформувати потреби до читання хороших книг, розвиток власних творчих здібностей і виховання смаку.

12dced41b9adУ цей травневий день ми знову поверталися до незабутнього 1945 року аби з глибокою повагою згадати, тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся Вечір-пам’яті «Ми довго будем пам’ятати і вам забути не дамо» – і це лише часточка великої пошани ветеранам і полеглим воїнам.

Присутні діти зустрілись з ветераном Другої світової війни Каганець Миколою Олексійовичем і з Костюк Галиною Іванівною, – дружиною покійного фронтовика Костюка Всеволода Миколайовича. Запрошені поділились спогадами про воєнні роки, показали дітям фронтові нагороди, фотокартки.

Учні 2(6)-х – а і б класів гімназії з класним керівником Сокальською Н.Б. прочитали вірші про Другу світову війну. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх полеглих захисників Вітчизни.

Поділилась спогадами про учасників бойових дій місцева поетеса Адамчук Галина Олександрівна. Бібліотекарі презентували книжково-ілюстративну виставку «Вдячну пам’ять бережем», де можна дізнатись про історичні події  та роль України у Другій світовій війні, а також поезія й проза про ті воєнні дні.

Запрошені представники громадської організації «За конкретні справи» подарували ветеранам подарунки, а діти – квіти.

На закінчення заходу усі присутні сфотографувались на пам’ять.

12dced41b9ad

23 квітня Міжнародний день книги, адже книга – найбільше диво у світі.

В цей день у Городоцьку бібліотеку для дітей  на Свято книги «Книжкова Країна миру та добра» завітали учні гімназії 1(5)-б класу з класним керівником Ярчак Лілією Костянтинівною щоб привітати її величність Книгу зі святом.

Гімназисти влаштували справжнє театралізоване шоу – розповіли історію виникнення книги, літературні герої повели глядачів книжковим лабіринтом, звучали пісні, загадки, прислів’я, приказки про книгу і веселий сміх.

Бібліотекарі презентували на заході книжково-ілюстративну виставку «Книга – криниця мудрості».

Глядачі – учні 3(7)-в класу доповнювали вірші в риму, відгадували загадки та отримали багато цікавих знань про великий та цікавий світ книги.

 

 

 

 

12dced41b9ad

Щороку 22 квітня, коли планета Земля вже готова до весняного оновлення, відзначається День Землі.

Саме розповісти про екологічні проблеми зібрались в Городоцькій бібліотеці для дітей на екологічно-літературно-мистецькому святі «Земле живи і розквітай!» учні-читачі 3(7)-б класу гімназії разом з класним керівником Ольгою Григорівною Новіковою.

Учасники свята звернули увагу глядачів, учнів 2(6)-х а, б класів, на глобальні питання Землі та її природних ресурсів, закликали кожну людину взяти участь у покращенні життя на планеті.

Усі присутні переглянули відеофільми «Чорнобильська катастрофа», «Збережемо природу», прослухали пісні екологічної тематики. Бібліотекарі познайомили підлітків з літературою книжково-ілюстративної виставки-застереження «Земля у нас одна!».

Матінка-Земля може нагодувати, напоїти, але захистити себе від людських дій їй не під силу, тож збережімо дім – рідну Землю!!!

12dced41b9ad

Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонце полотно небес,

І крашанку, як усмішку, підносить:

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Навесні приходить до нас одне з найвеличніших християнських свят – Великдень – день Воскресіння Ісуса Христа. «Воскрес Христос, і життя панує»,— так писав святий Іван Золотоустий.

У Городоцькій районній бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку-фантазію «Писанкове дивослово». На виставці  знаходяться книги і журнали, де ви більш детально можете ознайомитись з історією виникнення свята та традиціями його святкування, прочитати легенди, прислів’я, приказки, загадки, вірші, розповіді про святих. Отож, приходьте ознайомтесь з народознавчою виставкою і дізнайтесь багато нового і цікавого про традиції свого народу.

Для молодших читачів бібліотекарі провели народознавчу мандрівку «Христос Воскрес – радійте, діти», на якій висвітлили національні особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї святкування та пов’язані з ними символічні дійства. Учасники свята  із захопленням і цікавістю слухали традиції краю про святкування Великодня, внутрішньо відчули радість зустрічі Великодня, як свято світла і добра.

Метою даного заходу є виховувати любов до рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання зберігати і примножувати народні традиції, пробудити почуття національної гідності.

12dced41b9ad

УВАГА! НОВІ КНИГИ!!!

2 квітня більшість країн світу святкують День дитячої книги. Не випадково його святкування призначено на цю дату, адже саме в цей день у 1805 році народився великий  казкар світу, данський письменник  Г.Х.Андерсен.

Дорогі наші, маленькі друзі! Запрошуємо завітати сьогодні у Городоцьку бібліотеку для дітей та провести День читача «Живи, читай і пізнавай!».

 Сьогодні у програмі Дня презентація книжкової виставки «Увага! Нові книги!», якими поповнився фонд бібліотеки, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга», це найкращі твори українських та зарубіжних письменників; усі видання українською мовою. Є можливість переглянути відеопрезентацію «Цікаві факти про книги», де можна дізнатись про найбільшу та найменшу книги у світі та інші книжкові цікавинки. Бібліотекарі підготували  казкову вікторину та розповідь «Основні правила догляду  за книгами». Основна мета даного заходу є популяризація книги і читання серед дитячого населення.

Отож, приходьте,знайомтесь, читайте,рекомендуйте друзям!

 

12dced41b9ad

Кожен громадянин України повинен знати, що його здоров’я залежить від його свідомості, ведення здорового способу життя, зміцнення імунітету. Городоцька бібліотека для дітей разом із Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організували зустріч учнів гімназії 5 (9)а класу з лікарем фтизіатром Жиловською Тамарою Василівною.

Зустріч проходила в рамках проведення Місячника боротьби з туберкульозом. Тамара Василівна розповіла дітям що таке туберкульоз, як поширюється ця інфекційна хвороба, які є методи боротьби з цим захворюванням, відповіла на запитання дітей. Усі присутні ознайомились з матеріалами книжково-ілюстративної виставки « Експедиція в країну Здоров’я».

На кінець зустрічі гімназисти заповнили анкети, запропоновані Кішик Оленою Миколаївною, фахівцем із соціальної роботи ІІ категорії центру соціальних служби для сім’ї, дітей та молоді.

12dced41b9ad

«СПИ СЕРДЕНЬКО, СПИ» під такою назвою в Городоцькій бібліотеці для дітей 22 березня відбувся літературно –народознавчо музичний дитячий ранок. Захід присвячений народним колисковим пісням, традиціям, звичаям, обрядам, віруванням стародавніх українців, українській міфології та культурі, сучасним підходам до наспівування, а також Міжнародному дню сну.

Під керівництвом Тетяни Мисик, керівника гуртка Будинку дитячої творчості, учні 4 А класу початкової школи виконали багато колискових пісень. Родзинкою свята стала колискова пісня, яку склали і заспівали для своїх батьків Гриньова Рената та Мельник Ілона.

Всі діти дуже активно приймали участь у святі, співали пісні, танцювали, розказували вірші. Класний керівник Водяна Оксана Анатоліївна ознайомила дітей з особливостями цього жанру, шанобливого ставлення до них, цікаві факти та прикмети про сон. А працівники бібліотеки ознайомили присутніх з книжково –ілюстративною виставкою – мандрівкою «Спи серденько, спи.»

На закінчення директор початкової  школи Олена Михайлівна Асташенко побажала, щоб у серцях юних читачів залишилась любов і шана до української культури та мовлення,усної народної творчості, виховання почуття любові до своїх рідних та близьких.

12dced41b9ad

7 березня 2018 року Городоцька районна бібліотека для дітей прийняла участь в обласному онлайн-марафоні «Хмельниччина читає Шевченка».

Спочатку читачі дитячої бібліотеки  прийняли естафету і прослухали твори Шевченка за участю читачів Теофіпольської районної бібліотеки для дітей.

Потім читачі Городоцької районної бібліотеки для дітей декламували поезію, співали пісні на слова поета і передавали естафету для дітей дитячої бібліотеки Полонської ОТГ.

В онлайн-марафоні прийняли участь 17 читців, а саме: читачі-учні початкової школи 2-4-х класів, а саме: Гаєвська Юлія, Комаров Юрій,Табліна Дарія, Кішик Ілона, Пріма Настя, Боднар Маргарита, Лук’янчук Богдан, Долгіх Діана ; читачі-учні гімназії:  Татарчук Ірина, Денисюк Ангеліна, Якимець Анастасія, Сокальська Катерина, Бобко Вікторія, Гойда Дарія, Бобик Ангеліна.

Захід пройшов у веселій, невимушеній атмосфері. На завершення Дахновська Дарина і Гуцалюк Каріна проспівали пісню на слова Тараса Григоровича «Тече вода з-під явора» (керівник Мисик Т.Д.)

Дякуємо усім юним читцям, які прийняли участь в онлайн-марафоні та вчителям, які допомогли у проведенні.

Цей захід – гідне вшанування пам’яті поета-художника, життя якого – справжній приклад для підростаючого покоління.

12dced41b9ad

1 березня у світі традиційно святкують День котів. У Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної вистави «Вусато-смугасто-котячий путівник», на якій представлено  дуже багато книг про котиків, – це і казки, оповідання,енциклопедії, віршики та пісеньки.

Пропонуємо і вам, наші юні читачі, почитати книги про котиків і кішечок, а ще краще якщо ви почитаєте їх своїм домашнім улюбленцям.

12dced41b9ad

Леся Українка. Леся. Це тепле і сонячне ім’я знайоме з дитячих років. Воно овіяне всенародною любов’ю.

У Городоцькій бібліотеці для дітей проведений літературно-музичний ранок «Дівчинка з Волині славна Леся Українка».

Учасники свята, зодягнуті у вишиванках, учні 2-а класу початкової школи та вчителька Ольга Володимирівна Литвин ознайомили  присутніх, – учнів 2-б класу початкової школи ( вч. Царук О.В.), батьків, родичів з життєвим шляхом письменниці.

Діти декларували  вірші, зіграли декілька сценок з життя маленької Лесі, водили хороводи під «Подоляночку», співали пісень на її слова та інші пісні під акомпанемент вчительки музики Мисик Т.Д. («На зеленому горбочку», «Негодонька», «Місячний кораблик», «Сумна хмаринка», «А сорочка мамина», «Колискова» та ін.).

Зацікавила присутніх книжково-ілюстративна виставка – мандрівка, представлена бібліотекарем Кушнір С.М. «Лесю пізнаю в поезії та казці». Не залишилися байдужими  юні читачі від перегляду біографічного відео письменниці.

Зворушив усіх присутніх авторський вірш «Берізка і Леся», який прочитала присутня бабуся однієї з учасниць літературного ранку Адамчук Галина Олександрівна.

Захід пройшов у теплій, святковій атмосфері. На завершення  заходу школярики переглянули  мультфільм «Некмітливий горобець» на казку Л.Українки «Біда навчить».

Творчість Лесі Українки, пройнята світлими почуттями, будить у дітей думку, сприяє розвиткові кращих почуттів і розвиває їх естетичні смаки. Вона не втратила свого значення і в наші дні. Вона заслуговує на те, щоб бути надбанням українських дітей. Твори поетеси, написані для дітей, стали улюбленим читанням української дітвори і відіграють важливу роль у вихованні підростаючих поколінь.

Сподіваємось, що даний захід допоможуть дітям краще дізнатись про творчість письменниці, виховує у малих читачів почуття прекрасного, навчає цінувати досвід, мудрість, не боятися труднощів, долати їх, жити в злагоді з товаришами, сумлінно працювати, прагнення до самовдосконалення, навчає турботливості, кмітливості, почутті гумору, розумінні, любові.

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Тому, щорічно 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови.

Свято рідної мови відбулось в  Городоцькій бібліотеці для дітей. Ведучі свята – учні гімназії 1(5)-б класу – Бобко Вікторія, Зьомок Максим зі класним керівником Лілею Костянтинівною Ярчак повели глядачів у чудовий світ української мови: розповіли про глибокі коріння рідної мови, про її особливість. А яке свято без української пісні, – «Це моя Україна», «Мова єднання», «Пісня щастя», «Україна – мати» та ін. виконали – Петрова Карина, Гриньов Олександр, Кучер Артур, Томчук Анастасія та Залевська Ольга.

Присутні на святі учні 1(5)-а класу відгадували загадки, продовжували прислів’я, познайомились з книгами, розміщеними на книжково-ілюстративній виставці «Наша мова – калинова».

Завершилася зустріч побажаннями, щоб юні читачі залишили у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови, щоб завжди пам’ятали, про те багатство, яке є у кожного з нас, і багатство це – наша рідна мова.

12dced41b9ad

Телерепортаж про підсумок Всеукраїнського конкурсу малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!» та переможця конкурсу –  читача Городоцької районної бібліотеки для дітей – Малець Максима – дивіться на 28.45 хв.

 https://www.youtube.com/watch?v=EJzQstsLmqg

12dced41b9ad

У Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбувся пізнавальний квест «Україна» для читачів-учнів 5-6-х класів, підготовлений гімназією під час Тижня, присвяченого українській культурі.

Діти змагались у знаннях: відгадували загадки, декламували кращі вірші українських поетів, співали українські народні пісні, проводили інсценізацію уривків дитячих народних казок, складали твори про бачення майбутнього України.

У запеклій боротьбі перемогу одержали найерудованіші та найбільш обізнаніші – учні 2(6)- А класу.

12dced41b9ad

Разом з коханням даруйте книги !!!

14 лютого відзначають не тільки закохані, але і любителі читання. Вітаємо всіх добрих друзів Городоцької районної бібліотеки для дітей та просимо підтримати акцію «Подаруй книгу бібліотеці» і дякуємо всім, хто ділиться своїми прочитаними книгами з читачами бібліотеки!

Історія виникнення свята. Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day) – з’явилося в 2012 році і покликаний об’єднувати всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Започаткувала цей день у 2012 році засновниця відомого сайту Delightful Children`s Books в США Еммі Бродмур з сином. Якось він запитав, чому не існує особливого дня, коли люди дарували б один одному книги? Так їй вдалося зацікавити цим проектом відомих блогерів, письменників, активістів. І тепер цієї традиції дотримуються у всьому світі.

12dced41b9ad

Кохання – найпрекрасніше почуття на Землі, воно поза часом. Книги, найкращий помічник у цьому. І напередодні найромантичнішого свята – Дня Валентина,у Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Сердечні справи».

 Кожна хороша книга – трохи про любов. На виставці підібрані найкращі дитячі книги про кохання : про безкорисливість,турботу, відданість, іноді подвиг заради коханої людини, іноді про вміння бути поруч, дарує відчуття щастя, вчать гармонії та любити по-справжньому.

Запрошуємо провести час в хорошій компанії з цікавою і захоплюючою книжкою, яка створить настрій та розповість тобі про це прекрасне почуття.

12dced41b9ad

Читання – розуму змагання

Основним знаряддям духовного виховання дітей є книга. У Городоцькій районній бібліотеці для дітей проведено зустріч-екскурсію «Читання – розуму змагання» зі школярами 1–2-х класів ЗОШ № 3, вчителями Осадчук Л.С.,Кайданською Л.Л. та шкільним бібліотекарем Дуплій Г.А.

Любов та інтерес до книги формується у дітей з молодшого віку, увага до навколишнього світу, інтелект і світогляд. Бібліотекар Кушнір С.М. розповідала діткам про правила поводження у бібліотеці, користування книг, як не розгубитися в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало звичним, і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям, так як саме книги, прочитані в дитинстві, часто запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки.

Маленькі читайлики із задоволенням гортали журнали та книги. Усіх школяриків зацікавили книги про природу та казочки.

Такі заходи надають широкі можливості розвитку інтересу дітей до книги і любов до читання, допоможуть  полюбити читати, пізнавати красу рідної мови, виховувати охайність до книги, сформувати потреби до читання хороших книг, розвиток власних творчих здібностей і виховання смаку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12dced41b9ad

Книга – неоцінений скарб, подарований попередніми поколіннями. Нещодавно Городоцька бібліотека для дітей гостинно приймала вихованців центру соціальної реабілітації –  дітей – інвалідів.

Працівники провели екскурсію по бібліотеці, познайомили з відділами бібліотеки, діючими виставками творчих робіт дітей, провели годину цікавих порад «Її величність – книга». Юні відвідувачі з реабілітаційного центру ознайомились з цікавими книгами та періодичними виданнями. Також діти дізнались більше про професію бібліотекаря і про те, що саме з книголюбів виходять більш вірні друзі,ще, що читаючи книги ми не лише здобуваємо знання, а і збагачуємо свою мову, розкриваємо творчі можливості.

На завершення зустрічі кожен одержав солодощі від бібліотекарів.

12dced41b9ad

Вітайте, діти, ювіляра,

Поважного гостя –

Журналу «Барвінок»

Уже – 90!!!

Цього року, 30 січня, в день народження улюбленого письменника дітей Всеволода Нестайка, виповнюється 90 років з дня виходу у світ першого номеру «Барвінку».

З цієї нагоди у Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація журнальної виставки-ювіляра «Про все на світі і про тебе».

Тут розміщені  найкращі художні твори для дітей, які плекають любов до батьківщини, повагу до батьків, мови, увагу до здоров’я, безпеки життя. Розмаїття тематики і жанрів відображає світ маленьких ровесників, ефективно розвине світ уявлень, фантазію, пам’ять, логічне мислення.

Журнал «Барвінок» є літературно-художнім і загальноосвітнім журналом  і одним із «найстаріших» в Україні дитячих журналів. Він неодноразово був нагороджений державними відзнаками. Саме на його сторінках друкувалися твори для дітей українських письменників-класиків та авторські першодруки.

Приходьте у бібліотеку та знайомтеся з найцікавішим журналом. Сподіваємося, що журнал «Барвінок» стане вам хорошим другом.

Детальніше про журнали та газети для дітей ви можете дізнатись у дитячій бібліотеці.

12dced41b9ad

Переможці Всеукраїнського конкурсу малюнку “Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!” на Хмельниччині отримали нагороди. Організували конкурс Українська бібліотечна асоціація та Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна». Діти змогли проявити свої творчі здібності та в малюнках розповісти про те, як слід поводитись безпечно. Переможцями конкурсу на Всеукраїнському рівні стали: Малець Максим з м.Городок, Хоменко Ульяна з смт.Антоніни Красилівського району, Богач Олег з м.Кам’янця-Подільського. Діти отримали дипломи, флатери, книги, солодощі від організаторів та здійснили мандрівку бібліотечною кімнатою казок. Дякуємо представникам Хмельницького обласного відділення Фонду Миколи Томенка “Рідна країна” Г.Й.Фурманчук та О.М.Федорчуку за нагородження переможців.

 

 

 

 

12dced41b9ad

29 січня вся учнівська і студентська молодь України вшановує пам’ять студентів і гімназистів, які 100 років тому, загинули в бою під Крутами захищаючи неньку-Україну.

В Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулася історична година «Не забудь героїв триста…». Учні гімназії 4(8)а класу: Олійник Олексій, Федощук Дарія, Михайлова Дарина, Сокальська Кароліна, Гнап Андрій, Моцна Марта, Царик Надія, Ринда Юлія, Гольник Марія, Мигаль Марта, Вишневська Віталія з класним керівником Лілією Дмитрівною Богуш розповіли про подвиг і самопожертву цих юнаків, які майже всі полягли у нерівному бою з більшовиками.

Хвилиною мовчання присутні гімназисти 4(8)-а та 4(8)-б класів вшанували пам’ять загиблих героїв під Крутами і тих, які гинуть зараз на  Сході України, переглянули відеофільми про події тих часів, послухали пісні, також відбувся  перегляд книжкової виставки «Пам’ятай про Крути!».

100 років відділяють нас від подій нашої історії, суть трагедії, ім’я якої Крути. Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс, вона відроджується із попелу, стає міцнішою, сильнішою. Один із політичних аналітиків при ООН сказав: «Після закінчення теперішньої війни Україна отримає сильну армію, патріотизм на високому рівні, згуртовану націю, а Росія лише безіменні могили».

12dced41b9ad

22 січня український народ відзначає – День Соборності України. З цієї нагоди в Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась історична подорож «Соборна мати Україна – одна на  всіх, як оберіг».

Гімназисти 7(3)-в класу: Кульчицька Софія, Береза Олександра, Задорожна Олеся, Сокальський Назар, Полікевич Євгеній із класним керівником Оленою Олексіївною Павонською розповіли глядачам  про віковічне прагнення нашого народу жити в єдиній, соборній, незалежній державі. На заході були присутні представники політичної партії «За конкретні справи».

Учасники подорожі поєднали минуле нашої країни з сьогоденням. Болить сьогодні зранена душа нашої держави України, болять рани наших мужніх воїнів-захисників, котрі захищають єдність нашої країни. Діти переглянули відеофільм «Злука. День соборності України», познайомились з літературою книжково-ілюстративної виставки «Україна – це я, це ти, це ми», склали на макеті карти України такі символічні слова – «Збережімо Україну!».   

Україна…Її майбутнє в руках молоді. А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Для цього сьогодні потрібно головне – впевненість у силах народу, дружна робота та віра в його успіх, у майбутнє України.

12dced41b9ad

Сила книг безмежна! З дитячих років вони допомагають нам пізнавати світ, дають поради, засмучують і розвеселяють. Люди, які багато читають, не тільки мають енциклопедичні знання, а й ніби проживають різні життя разом з героями улюблених книг. Дитячі книги викликають в душах дітей добрі почуття і пробуджують до хороших вчинків, а це дуже важливо. Література може показати інший світ, може взяти вас туди, де ви ніколи не були. Гарна книга – і вихователь, і вчитель, і товариш. Недарма всі великі люди закликали до читання. «Книга – морська глибина: хто пірне в ній аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить», писав великий український письменник, драматург, перекладач, видавець, людина, яка володіла 14 іноземними мовами та 34 закритими вимираючими мовами –  Іван Франко. Отож, читайте і будьте розумними!!!

12dced41b9adІ куди не глянеш оком, – біло все кругом, де змахне зима широким білим рукавом» так гарно описує зимову пору Володимир Сосюра. У Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної ювілейної виставки «Володимир Сосюра – один з найщиріших ліриків XX століття», присвяченої 120-й річниці від дня народження Володимира Миколайовича Сосюри (1898-1965), українського поета. На виставці є можливість ознайомитись з найкращими творами «українського соловейка», чиє поетичне слово народжувалося з любові та з любов’ю промовляло до всього сущого на землі. Ліричні вірші, поеми, автобіографічна проза — це безмежний світ поета, це історія, пережита в любові й ненависті, радості й журбі, пережита гостро, до сліз, до знемоги. У світі письменника пахнуть білі акації, палахкотять загравами донецькі ночі й цвіте різнобарв’ям Україна. Читайте і закохуйтесь в ліро-епічні полотна тонкого лірика Сосюри та в його неповторну поезію!

12dced41b9ad

Зима – казкова пора року і для дітей дуже цікава та весела. Для молодших школярів у Городоцькій районній бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки-мандрівки «Зимова казка», де юні читачі зможуть прочитати книги зимової тематики – вірші, оповідання, прислів’я, приказки, загадки, казки, а також журнали, енциклопедії, які допоможуть зайнятись творчістю: зробити цікаві зимові аплікації, саморобки та кулінарні рецепти до зимових свят, – усі найцікавіші книжечки про чудесну пору року.