Анонси, оголошення / Події, новини

2019

До Городоцької громади з побажанням миру та злагоди привезли Благодатний Вифлеємський Вогонь вихованці Національної скаутської організації України «Пласт».

Поширення Вифлеємського вогню – міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового. Ідея акції полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Її вперше було проведено у 1986 році австрійською телерадіокомпанією ORF з міста Лінц. Цьогоріч, до України, Вифлеємський вогонь миру прибув 15 грудня.

В теперішній час Вифлеємський Вогонь Миру має особливе значення, адже саме мирного неба над головою так довго чекають українці, а ця різдвяна традиція об’єднує всіх українців. Міський голова Василь Підлісний подякував вихованцям за добру традицію передавати вогонь українцям, за тепло Вифлеємської зірки та вручив  їм пам’ятні подарунки. Тепло цього вогню зігріватиме городочан та їхні родини.

 

 

 

 

Увага! НОВІ КНИГИ!!! Фонд Городоцької бібліотеки для дітей поповнився новими книгами, які надійшли до бібліотеки за Державною програмою «Українська книга». Усі видання виключно українською мовою. Це книги, які надійшли від різних видавництв з різних регіонів України відповідно до того переліку, який визначили експерти при Інституті книги в Києві.

Книги для дітей на будь-який смак – енциклопедичного характеру, сучасна зарубіжна та українська література.

Приходьте, читайте і нехай гарна книжка допоможе чудово провести вільний час у циклі новорічно-різдвяних свят!

У Городоцькій бібліотеці для дітей до Всеукраїнського тижня правових знань оформлена книжково-ілюстративна виставка «Я МАЮ ПРАВО», яка розповість юному громадянину, що таке право та закон, які бувають права та обов’язки, чому так важливо дотримуватися порядку в державі та які права має кожна дитина, познайомить з Конвенцією ООН про права дитини, навчить оцінювати різні ситуації та аналізувати їх, що допоможе в подальшому житті захистити себе і почуватися гідно в суспільстві.

Бібліотекарі для наймолодших читачів  наддадуть довідку, консультацію для підбору книги та публікації періодичних видань морально-правознавчого змісту, спрямованих на захист і гарантування прав та інтересів українських дітей, на досягнення їхнього добробуту.

 

 

 

 

Ми стали відноситися до насильства спокійно і не помічати, але ж це порушення прав людини, це суперечить загальнолюдським цінностям. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «16 днів проти насилля» в рамках щорічної Всеукраїнської акції. Розмовляти з дітьми та молоддю про насильство – справа делікатна, та потребує особливого такту і поваги до почуттів, тому представлені книги допоможуть юним читачам отримати правозахисну інформацію, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року, її підтримують у 100 країнах світу, Україна приєдналася до акції 2001 року. Мета акції привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, а також забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У Городоцькій бібліотеці  в оновленій читальній залі було проведена правопросвітницька зустріч з інспекторами поліції – Задорожним В.І.,Оседця С.В., Загранюком А.В. та ліцеїстами 6-х класів Городоцького ліцею №1 з класними керівниками.

Ведучі заходу вчителька Липко Л.Г. та завуч з виховної роботи Сіра Н.А. розповіли про важливість формування у кожного підлітка активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у школі тощо, збереження та зміцнення здоров’я. Щодо теми булінгу, то юні дорослі дізнались, – ознаки і види булінгу; як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу; що робити, якщо ви стали свідком булінгу; яка відповідальність за вчинення булінгу; куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями.

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму присутні інспектори також провели роз’яснення ліцеїстам правил дорожнього руху та прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.

Захід відбувся жваво і невимушено, у дискусійній формі спілкування. Дітей цікавили різноманітні запитання, що стосувались насильства і протистояння йому: що таке булінг, взаємовідносини батьків-дітей, дітей-вчителів, поведінка на вулиці, дорожні знаки та ін. На всі запитання отримали вичерпну відповідь.

Дана зустріч мала на меті формування в присутніх нульової толерантності до явища булінг в суспільстві, роз’яснення їм його негативних наслідків як для самих дітей, так і для батьків, безпека дорожнього руху.

Щороку в Україні вшановують пам’ять мільйонів невинно загиблих українських громадян, які у 1932-1933 роках були виморені штучно організованим голодом. В Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «ЖНИВА СКОРБОТИ», де представлені художні твори даної тематики, праці провідних істориків, міжнародних діячів, громадських активістів, які доклали зусиль, аби розсекретити і оприлюднити архівні документи, спогади очевидців про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.

Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам’ять та ятрять душу кожного свідомого громадянина. Запрошуємо усіх небайдужих до вивчення історичних артефактів, що розповідають моторошну історію геноциду українців, здійсненого тоталітарним комуністичним режимом.

Україна пам’ятає! Світ визнає!

Часті гості Городоцької Центральної бібліотеки – члени Всеукраїнського товариства репресованих. 22 листопада 2019 року знову зібралися, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору, запалити свічку, помолитись і поділитись спогадами про пережиті часи. Назавжди в їхніх серцях і пам’яті залишились події цих страшних років. І саме такі зустрічі допомагають глибше пізнати і вивчати свою історію.

 

 

 

 

 

 

 

Все те, що є і що буде опісля, в зернині було і з зернини зроста…(Д.Павличко).

В Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «ЗЕРНИНА» для молодших читачів, присвячена значенню хліба в житті української родини. На виставці представлені – казки, оповідання, вірші, притчі, пісні, прислів’я, приказки та загадки про хліб, народні прикмети, традиції, секрети випікання основного продукту, історія краю пов’язана з зерновими культурами.

Любі діти! Хліб здавна вважався символом святості, радості, щастя, здоров’я та багатства. А початок хліба – маленька зернина. Тож приходьте й читайте цікаві книги і нехай у ваше серденько попаде зернятко добра та проросте великий колос честі, поваги й справедливості.

 

 

 

 

 

Україна – це наша земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і, звичайно, мудрими й талановитими людьми. У Городоцькій бібліотеці для дітей, – учні 6-а класу Городоцького ліцею № 1 разом з класним керівником Гаврищук Аллою Дмитрівною, бібліотекарем ліцею Панкевич Нелею Петрівною провели літературно-мистецьке свято «Мово моя солов’їна». Глядачі – учні 6-Б класу та запрошені на свято – батьки, вчителі, насолодились українськими поезією, піснями, легендами,  жартами, гуморесками. Українська мова – це мова не тільки віршів, а й пісень, тому, активні читачки, – Стець Ангеліна та Маланюк Вероніка (учениці 8 кл.) виконали віночок українських співаночок.

Основна мета даного заходу: розвивати любов до мови, рідної Батьківщини, розуміння її значущості для кожного українця, бажання досконало її знати, формувати в молоді поняття єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, виховувати патріота, який знає і поважає традиції свого народу, справжнього громадянина.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей проведено зустріч-екскурсію «Казки живуть в бібліотеці» зі школярами 1-х класів початкової школи.

Саме в цьому віці визначається подальше ставлення дитини до книги і до бібліотеки, тому бібліотекар Світлана Миколаївна розповідала діткам про правила поводження у книгозбірні, ознайомила з бібліотечними термінами: абонемент, читальна зала, формуляр;  навчила користуванням книг, ознайомила з новими книгами, журналами, веселими іграми та ігровим куточком.

Маленькі читайлики, які тільки починають вивчати літери, із задоволенням знайомились з кімнатами бібліотеки, гортали журнали, книги та складали пірамідки.

На завершення зустрічі присутні переглянули фільм – екранізацію казок англійської дитячої письменниці Беатрікс Поттер «Кролик Петрик» та отримали незабутні позитивні враження.

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди Дня писемності та української мови в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Наша мова калинова».

Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році й відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

На виставці зібрані кращі твори класиків українського слова, книги про українську мову, її значення в житті суспільства, функції мови, а також про традиційні та сучасні теорії щодо походження української мови, невичерпну скарбницю народної мудрості, основні відомості про розвиток українського письменництва, історії культури України, розглядаються питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографії, словотвору та морфології сучасної української літературної мови.

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути виставку, хто прагне поглибити знання з української мови, удосконалити свою грамотність та посмакувати рідним словом.

Для забезпечення дозвілля під час канікул у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «МЕГА-КНИГО-МІСТИКА», на якій розміщені твори на будь-який смак та зачаровують прихильників моторошних історій у всіх вікових категоріях: від байок, казок, які можна читати навіть з трирічною дитиною до дійсно страшних книжок, які буде лячно читати навіть майже дорослим книголюбам.

Хороший спосіб урізноманітнити свій канікулярний вікенд – прочитати цікавий детектив і постаратися розплутати клубок з таємниць, інтриг й хитросплетінь. Найкращі твори літератури в цьому жанрі, які занурять вас в зовсім інший світ і з нетерпінням ви будете чекати продовження історії; яскравий і оригінальний головний персонаж, легкий стиль, динамічний і захоплюючий сюжет – все це не залишить байдужими юних читачів, бажаючих поринути в світ пригод і містики!

Тут найпопулярніші книги жахів усіх часів і народів, – як культові, так і нові бестселери хоррора. Але, містика – це не тільки хоррор, але і фольклорні твори. Чарівні істоти українського міфу яскраво показують химерний світ праукраїнської міфології, тут ви зустрінете духів лісу, води, землі, повітряного простору і пір року.

Запрошуємо цінителів жанру у бібліотеку, для вас зібрані кращі твори, які неможливо читати без прискореного серцебиття. Тож, бажаємо страшно приємного читання!

 

 

 

 

Нещодавно у Городоцькій бібліотеці для дітей проведено літературне занурення «Сучасно! Доступно! Корисно!», на яке запрошено читачів-учнів 4-в класу початкової школи зі класним керівником Осадчук Лілею Семенівною та вчителькою Інною Олегівною Івановою.

Бібліотекар Кушнір С. М. розповіла про користь читання, дала поради присутнім дітям як вибрати книгу для читання, на закінчення заходу для дітей проведено BookSlam «Ульотне читання», де діти самі вибрали цікаві книги та обговорювали прочитане.

Основна мета заходу розвивати любов до книги, книгозбірні, покращувати навички читання та комунікативні здібності.

 

 

 

 

 

 

 

 

…В жовтневі дні – давно так повелося –

До нас у гості завітала Осінь…

Ось і завітала щедра осінь до Городоцької бібліотеки для дітей, де відбуваються її традиційні свята. Цього разу читачі-учні 5-а класу Городоцького ліцею № 1 зі класним керівником Нелею Вікторівною Ющишиною презентували, для присутніх гостей – батьків, вчителів – Осіннє свято «Золота осінь – 2019 року».

Зустріли короваєм Королеву Осінь з синами місяцями українські господарі й разом з зібраним урожаєм пригощали вінегретом та іншими осінніми стравами гостей.

Діти декларували вірші, зіграли декілька сценок, танцювали запальні танці й співали осінніх пісень, також усі відгадували осінні загадки, згадували свята і прикмети золотої пори.

Концертна програма свята Осені справді порадувала гарним настроєм та гумором. Особливо всім сподобались сценки, які пронизані любов’ю до рідного краю, ліричністю і створили справді святкову атмосферу, радісний настрій у колі друзів.

Бібліотекарями була презентована книжково-ілюстративна виставка-календар «Барви осені».

Основна мета заходу привернути увагу дітей до краси осені у рідному краї, ознайомити з українськими народними традиціями, прикметами, побутом та виховувати гостинність й дружелюбність.

Найцінніші дари для бібліотеки, та й для читачів, звичайно ж, книги. Співробітники бібліотеки для дітей Городоцької ОТГ висловлюють величезну подяку і вдячність за вкотре подаровані бібліотеці книги ОЛЬЗІ СІЧЕСЛАВСЬКІЙ із Дніпра! Подаровані книги не тільки займуть гідне місце на книжкових полицях дитячої бібліотеки, а й подарують радість юним читачам. Ми впевнені, Ваші книги припадуть їм до душі. Щиро дякуємо!

 

 

 

 

Тиждень довідкової літератури проходить у Городоцькій бібліотеці для дітей. Книжкова виставка «Довідковий експрес» ознайомить відвідувачів бібліотеки з енциклопедіями, словниками, довідковою літературою на допомогу шкільній програмі та для всебічного розвитку. Навіть сама найрозумніша людина в світі не може пам’ятати всі великі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти. Довідники, словники, енциклопедії, які є у бібліотеці дадуть відповіді на численні «Чому?», «Коли?» «Де?», «Як?». Цікавої усім мандрівки сторінками цих чудових книг, які поведуть світом мудрості і знань.

 

 

 

 

Гарні книги для гарних читачів. Дякуємо Вам, Ольго Олександрівна! ( Ольга Січеславська).

Цікаві книги вже припали до душі і дітям і батькам, які дбають про всебічний розвиток свої дітей.

 

 

 

 

Городоцька бібліотека для дітей презентувала виставку дитячих робіт, учнів ДХШ, користувачів нашої бібліотеки вироби з батику. Картини з батику приваблюють своєю оригінальністю, неповторністю. Батик давно перетнув кордони країн Азії і почав брати в полон митців різних країн, надихаючи на створення оригінальних і неповторних композицій. Дякуючи викладачам Городоцької дитячої художньої школи, багато дітей навчились і оволоділи технікою БАТИК.
Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до прекрасного і відвідати виставку картин, яка розміщена у кімнаті мистецтв бібліотеки для дітей Городоцької міської ради і буде діяти протягом літа.

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди Дня Конституції, у сквері ім. С.Виноградського маленькі городоччани та їх батьки мали можливість поспілкуватись з працівниками Городоцької бібліотеки для дітей, познайомитись з книжковою виставкою даної тематики «Україна – це я, це ти, це ми», дитячими періодичними виданнями, намалювати малюнки на асфальті, відповісти на запитання вікторини й отримати подарунок.

У Городоцькій бібліотеці для дітей облаштовано інформаційний куточок «ЄС на книжковій полиці» за допомогою представництва ЄС в Україні.
В рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні за допомогою представництва ЄС в Україні та працівниками Городоцької бібліотеки для дітей створено інформаційний куточок «ЄС на книжковій полиці», який доповнює книжкова виставка-подорож «#ЧИТАЙ#МРІЙ#МАНДРУЙ».
Книги виставлені у куточку та на виставці у простий та зручний спосіб подають юним читачам історію Європейського Союзу. Сповнені різноманітними пізнавальними фактами, яскравими ілюстраціями, розпізнавальними іграми та вікторинами, вони дають дійсне уявлення про Європу та пояснюють, що таке Європейський Союз, як він працює.
Завітайте у бібліотеку для дітей і познайомтесь з літературою куточка, перевірте свої знання відповідаючи на запитання вікторин, ребусів, ігор. Давайте відкривати Європу разом – подорожуючи у просторі і часі.

 

 

 

 

 

 

#USAID #PULSE #IREX#АМУ #ПУЛЬС.

Погода «змінила» локацію вечірки #молодіжна вечірка «Подай ідею – зміни громаду» з мером міста Городка Підлісним В.В. й перевершила усі очікування. Хол #Центральна бібліотека Городоцької міської ради був переповнений. Молодь Городоччини подякувала меру: «Ми вчимось у вас жити», натомість голова громади відповів присутнім: «Дякую за ваші креативні ідеї та змінюйте громаду в кращу сторону».Захід відбувся в рамках проєкту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». Проєкт виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.#USAID #PULSE #IREX#АМУ #ПУЛЬС.

 

 

 

 

У місті Городку літо стартувало святом на спортивному стадіоні «Колос» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. У насиченій святковій програмі прийняла участь й бібліотека для дітей. Бібліотекарі для наймолодших читачів підготували конкурсно-розважально-ігрову програму «Світ починається з дитинства»: відбулась презентація пересувної книжкової виставки-хіт «Book-sammer – книжкове літо», роздача рекламних буклетів та листівок про бібліотеку і читання, яскравим відкриттям літніх читань стали для дітей різні цікаві конкурси й розваги, розроблена літературна вікторина по вікових категоріях з безкоштовною безпрограшною лотереєю, яка містила дитячі розвиваючі подарунки і солодкі сюрпризи, експрес-опитування за прочитаними книгами та багато іншого. Безпрограшна лотерея на дитячому спортивно-ігровому майданчику відбулась за фінансової підтримки міської ради Городоцької ОТГ.

Всі, і діти, і дорослі з щасливим блиском в очах отримали від бібліотечної програми позитивні емоції та хороший настрій.

У приміщенні Городоцької бібліотеки для дітей відбулось відкриття персональної художньої виставки «Любіть Україну» юної художниці, учениці ДХШ – Олени Майструк. Свої роботи презентувала юна, але водночас обдарована художниця. Картини Олени захоплюють своєю амбітністю, водночас вражають безпосередністю.

Виставку юної художниці відвідали п’ятикласники ліцею № 1, Оцишена О.П. заступник директора ліцею № 1 з навчально-виховної роботи, працівники міської ради, секретар МР Гріх О.І., Лісняк Т.В., також прийшли підтримати Оленку – батьки, друзі, працівники ДХШ.

Головне призначення мистецтва – дарувати людям радість, розвивати почуття прекрасного, вчитися любити і цінувати життя. Та осягнути, збагнути все це може лише той, хто розуміє мову мистецтва.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до прекрасного й відвідати виставку, яка буде діяти у приміщенні бібліотеки для дітей до 15 червня 2019 року.

Поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної вистави-поради «Вухолапохвіст», на якій представлено дуже багато книг про домашніх улюбленців, – собак, котів, акваріумних рибок, декоративних птахів, морських свинок і хом’яків й інших тваринок та про підготовку появи їх у домі, особливості догляду за ними, основи дресирування собак.

Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя. Тому ми зобов’язані берегти і захищати домашніх друзів, а щоб краще дізнатись про них приходьте і знайомтесь з виставкою, якщо ж ви їх ще не маєте, то після перегляду книг обов’язково визначитесь, хто з домашніх тварин вам більше імпонує.

Чудовими травневими днями, коли все довкола буяє та квітує, ми відзначаємо надзвичайно світле свято – День матері. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений матусям. Святково зібрані учасники свята – учні 5-б класу Городоцького ліцею № 1зі класним керівником Людмилою Григорівною Липко описали материнську любов та ніжність найдорожчої людини кожного із нас, за допомогою віршів, пісень. Цікавим на заході було те, що  діти розповідали про своїх матерів, чим вони керуються протягом життя, їхні уподобання і характер, які вони ніжні, турботливі і ласкаві…

Гості свята –запрошені матері, бабусі, братики і сестрички залюбки погралися у конкурси-ігри з учасниками, ліцеїсти майстерно зіграли сценку «7 дочок». Увагу присутніх привернула книжково-ілюстративна виставка «Материнство – найвища святість».

Захід провели у теплій дружній атмосфері. Завершилася зустріч врученням букетами-подарунками виготовленні своїми руками.

Метою даного заходу є виховувати любов до матері; зміцнення сімейних відносин, вчити бути турботливими, ніжними, ласкавими по відношенню до близьких, формувати високоморальні особистісні якості дітей.

Не зникне в пам’яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.

В Городоцькій бібліотеці для дітей з нагоди Дня пам’яті та примирення відбулась зустріч учнів ліцею № 1 9-а та 7-б класів з краєзнавцем, бувшим головним інженером Городоцького цукрового заводу, дитиною війни Баренбоймом Георгієм Борисовичем.

Ліцеїсти 9-а к ласу з класним керівником Богуш Л.Д. розповіли про важкі, трагічні дні Другої світової війни, про тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

Георгій Борисович цікаво і доступно для дітей у своїй розповіді показав трагічну долю своєї родини : багато родичів загинуло на фронті війни, а дідусь та бабуся були розстріляні в Бабиному Ярі.

Для України Друга світова війна – національна трагедія. Мільйони людей загинули в боях, в таборах смерті, під час варварських обстрілів і бомбардувань міст і сіл. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні і в теперішній час на Сході країни.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні

.

З нагоди Міжнародного Дня Землі в Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся еко – турнір «Мій дім – планета Земля!» Ліцеїсти 5-А класу Городоцького ліцею №1 з класним керівником Гаврищук А.Д. змагалися за звання кращий природолюб. Діти активно приймали участь у різноманітних конкурсах: відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, розгадували головоломки, відшуковували в книгах прислів’я, приказки пов’язані з матінкою Землею, написали про екологічні проблеми нашого міста, а на кінець заходу пообіцяли не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути її невід’ємною часткою. Розмістили свої обіцянки – долоньки на макеті карти України.

2 квітня, у день народження славетного датського письменника Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Відзначили цей день і у Городоцькій бібліотеці для дітей Сьогодні у нас день читача на тему «Багато знаю, бо читаю». Діти із задоволенням брали участь у літературних вікторинах, казкових читаннях. інших книжкових розвагах, а також ознайомились з правилами догляду за книгами. А ще працівники бібліотеки пропонували своїм відвідувачам топ-10 кращих книг для дітей за версією читачів нашої бібліотеки. Ну і хто відвідав бібліотеку, та ще привів друга, одержав цукерку. Спілкуючись з дітьми, ми вкотре переконалися, що книга та читання не втратили своїх позицій.

 

 

 

 

 

 

 

 

День дитячої книги у Городоцькій бібліотеці для дітей.
Сюжет можна переглянути на 33.45 хв. новин.

Слободян Каріна, учениця Жищинецького ліцею Городоцької ОТГ є кращим читачем не тільки Жищинецької сільської бібліотеки, а стала супер – читачем Городоцького району в рамках Всеукраїнського конкурсу “Книгоманія – 2019” і прийняла участь в обласних змаганнях за звання  «Кращий читач Хмельниччини – 2019». Вітаємо Каріну і бажаємо нових звершень і перемог.

СУПЕР ЧИТАЧ ГОРОДОЧЧИНИ – 2019 ОБРАНИЙ

У ІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія – 2019” взяло участь 15 дітей з бібліотек Городоччини. Підтримати їх прийшли друзі, батьки, вчителі, бібліотекарі. Учасники конкурсу є постійними читачами, мають сталі інтереси та беруть активну участь в житті бібліотек.
Конкурсанти виявили неабияку фантазію та творчі здібності.
Компетентне журі у складі Грицьової Л.Л. – методиста відділу освіти, Олійникової С . О. директора краєзнавчого музею, Кириченко Є. Б. – бібліотекаря відділу обслуговування Городоцької Центральної бібліотеки , Паркіної В. В . – бібліотекаря Городоцької бібліотеки для дітей, Бублясь Р. І. –ТВО директора Городоцької ЦБ оцінили виступи дітей та вибрати кращих з кращих було не легко. Активними були всі учасники, а найкращими з них – Стець Ангеліна, Городоцький ліцей №1, Моргуліна Маріна, с.Грицьків (Великолевадська сільська бібліотека), Пилявський Любомир с. Чорниводи, Жищинська Олександра, с. Лісоводи, Загребельна Каріна с. Кремінна, Маланюк Вероніка , бібліотека для дітей,. А переможцем, який продовжить боротьбу у ІІІ-м, обласному етапі К
онкурсу, що проходитиме у місті Хмельницькому, звання «Супер читач Городоччини – 2019» виборола Каріна Слободян, читачка Жищинецької сільської бібліотеки .
Концертну програму для конкурсантів подарував зразковий ансамбль « Росинка» Будинку дитячої творчості під керівництвом Мисик Тетяни Дмитрівни. Завітала на захід Яна Котлінська, учениця ліцею №2 , переможець змагань « Найкращий читач -2017». Яна поділилась своїми враженнями про участь у Конкурсі, зокрема , у обласному ІІІ етапі Конкурсу , розповіла про своє захоплення книгами, любов до поезії та співу.
Всі учасники ІІ етапу Конкурсу отримали Сертифікати « Супер Читач – 2019» , призи та посмакували смаколиками.
Спілкуючись з дітьми, ми вкотре впевнились, що книга і читання не втратили своїх позицій. Життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги та читання і книга відіграє важливу роль в житті дитини.
Працівники бібліотеки вдячні Городоцькій міській раді за призи для конкурсантів, а керівництву магазину «Ситий пан» за солодкий стіл.

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулося чергове заняття «Small talk» – «Коротка розмова» з вивчення англійської мови. Волонтер Корпусу миру Julius Moye розповів присутнім з чого почати розмову, які запитання можна задати і як на них правильно відповісти. На закінчення уроку всі отримали домашнє завдання.

Ви помічали, може,

Кожна мама із весною схожа? ..

У Городоцькій бібліотеці для дітей – учні 5-в класу Городоцького ліцею № 1 з класним керівником Галиною Сергіївною Кобірніцькою привітали зі святом Весни «Іде весна, іде красна» своїх любих матусь, бабусь, сестричок, вчительок. Ріднішої від любої неньки немає нікого на світі, скільки у неї справ, скільки щодня турбот, і як мало радості. Тому теплі й ніжні слова вітань линули з дитячих вуст для своїх рідних, а задушевні пісні у виконанні ліцеїсток, – Сокальської Наталії та Риндюк Вероніки, – не залишивши байдужими нікого з присутніх, ще й бадьорі таночки та гумористичні сценки виступаючих створили на святі атмосферу любові, затишку, взаєморозуміння.

Метою заходу є формування любові до ближнього, розширення уявлення про родину, виховувати бережне і шанобливе ставлення до усіх членів родини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Все найдорожче, що є тільки з нами,

Все починається з нашої мами!…

Кожної миті на Земній кулі народжуються діти, і перше, що вони бачать, відкривши оченята – материнські очі, – лагідні, сміливі, радісні. У Городоцьку бібліотеку для дітей завітали учні 5-а класу Городоцького ліцею № 1 зі класним керівником Гаврищук Аллою Дмитрівною. На дітей вже чекали їхні найулюбленіші – матусі, бабусі, сестрички, подруги. Для них, ліцеїсти, вплітали у віночок стрічки з найкращими словами подяки. Виступаючі виконували пісні, танці, також жартували, обдаровували найлагіднішими словами, вручили подарунки, змайстрованими талановитими рученятами. Крім батьків, на заході були присутні: завуч по виховні роботі Городоцького ліцею № 1 Сіра Н.А. та педагог-організатор Бас Л.П.

Не забули хлопчики і своїх однокласниць, зачитали дружні побажання, компліменти й вручили медалі у різних номінаціях, які характеризували дівчаток, це і «Міс…» – кмітливість, щирість, доброта, дружність, сміливість, спортивність і т.д. А участь у різноманітних конкурсах і розвагах здружили дітей, показали їхню завзятість, кмітливість та спритність.

На закінчення свята присутні познайомились з літературою книжкової виставки «Материнство – найвища святість», підготовленою та презентованою бібліотекарами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Живуть, Тарасе рідний, поміж нас,

І голос твій, і пензель твій, і слово…

 У Городоцькій бібліотеці для дітей, в святково прибраній залі, відбулась літературно-драматична фантазія «Тарас Шевченко – великий син України», приуроченій 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка – письменника, поета, мислителя, філософа, художника, – Великого Українця, знаного не тільки на Україні, а й за кордоном.

Учасники, свята – учні 3 класу гімназії зі вчителькою Лілею Семенівною Осадчук зустріли та привітали гостей свята, а саме батьків, вчителів та гімназистів 4,5-х класів, які зі захопленням слухали своїх ровесників.

Бібліотекар Кушнір С.М. розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях письменника. Діти виступаючі декларували вірші Шевченка, зіграли декілька сценок зі життя маленького Тарасика.

На заході була представлена книжково-ілюстративна виставка-портрет «Співець рідної України» з кращими творами про славного письменника, його віршовані та художні твори.

Продовженням свята стали пісні у виконанні учасників на слова Шевченка та про Україну – «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла в долині», «Тече вода з під явора», «Садок вишневий коло хати», «Якби мені черевички» та ін. під акомпанемент вчительки музики Гумінської Н.П.

На закінчення зустрічі усі переглянули мультфільм «Казка старого пасічника», створений за картинами Т. Шевченка.

Цей захід – гідне вшанування пам’яті поета-художника, життя якого – справжній приклад для підростаючого покоління. Не тому, що він кращий від інших, – у ньому наша історія, реальність і найпотаємніші мрії. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.


1 березня у світі традиційно святкують День котів. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної вистави «Вусато-смугасто-котячий путівник», на якій представлено  дуже багато книг про котиків, – це і казки, оповідання, енциклопедії, віршики та пісеньки. Також працівники бібліотеки підготували весняну відео-мандрівку «Котики-муркотики».

Пропонуємо і вам, наші юні читачі, почитати книги про котиків і кішечок, а ще краще якщо ви почитаєте їх своїм домашнім улюбленцям.

 

 

 

 

Кожному у дар Божий дана мова. Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся читацький вернісаж «Мово моя! Ти чарівна зірниця». Виступаючі-учні 9-б класу Городоцького ліцею № 1 разом з класним керівником Ліванською Валентиною Леонідівною розповіли присутнім про глибоке коріння виникнення мови, її особливість, про те, як глумились з нашої мови, принижували та забороняли, але вона вистояла і сьогодні звучить гордо і крилато.

Глядачі – учні 9-а класу (кл.керівник Богуш Л.Д.) та запрошені на свято насолодились українськими піснями, які виконала Петрова Каріна, грою на фортепіано у виконанні – Плахотнік Ангеліни.

Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників ООС, що свої молоді роки життя, віддавали та віддають в боротьбі за волю України.

Метою даного заходу є виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, пробудити почуття національної гідності.

У Центральній бібліотеці Городоцької міської ради 13 лютого 2019 року відбулась приємна подія. До бібліотекарів громади завітала волонтер Корпусу Миру в Україні Стефані Янг. Пані Стефані провела для бібліотечних працівників семінар «Бібліотека і майбутнє», презентуючи бібліотеки США, їх мережу, кількість, великі сучасні, публічні, академічні, державні, малі, сільські, бібліотеки, як технологічні центри, мобільні бібліотеки й ін.

П.Стефані поділилась досвідом роботи бібліотек США по проведенню заходів для дітей, пенсіонерів, по впровадженню молодіжних просторів у бібліотеках. На численні запитання присутніх Стефані давала цікаві та змістовні відповіді. Всі учасники поділились по групах і прийняли участь у практичних заняттях на тему «Якою ми бачимо бібліотеку через 10 років». А також обговорили та переглянули можливості розвитку бібліотек в Україні при партнерстві з УБА (Українська бібліотечна асоціація), Linkedin, Міжнародною федерацією бібліотечних асоціацій; створення стратегічних планів – План ІФЛА 2019-2024, Бібліоміст, Інститут музейної та бібліотечної служби.

Учасники семінару – практикуму щиро подякували волонтеру корпусу Миру – Стефані Янг за співпрацю, за нові ідеї, які можна використати у бібліотеках громади, адже бібліотека і громада нероздільні; за цікаво, змістовно, активно проведений час. Всі присутні одержали масу позитивних вражень, корисних порад, нових знань і Сертифікат від Корпусу Миру.

Щиро дякуємо Бігняк Катерині Євгенівні, представнику міської ради за допомогу в організації та проведенні заходу та за переклад з англійської мови при спілкуванні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А це ж так просто — щастя дарувати!..

У День дарування книг колектив Городоцької бібліотеки для дітей щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від активних читачів і впевнені, що книги обов’язково знайдуть свого читача й стануть важливою частинкою цікавого і змістовного фонду.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу!» продовжується. Запрошуємо усіх жителів громади долучитися до цієї благодійної акції і якщо у Вас вдома є прочитані книги, Ви можете подарувати їм нове життя, і, можливо, саме Ваша книга стане комусь у нагоді.

14 лютого весь світ святкує день святого Валентина. Основний подарунок в День всіх закоханих – листівки у вигляді сердечок з романтичними рядками.

Напередодні свята у Городоцькій бібліотеці для дітей юні читачі були запрошені на тематичний майстер-клас з рукоділля «Валентинки для дитинки». Бібліотекарі розповіли присутнім історію виникнення свята, легенди та різновиди вітальних листівок, наголосили на цінності людських стосунків, спілкуванні між найріднішими та найближчими, а також у прояві своєї уваги та любові у таких дрібничках, як вітальна листівка – «валентинка».

Працівники бібліотеки допомагали та скеровували юних умільців, а форму, розмір та кольори паперових витинанок діти обирали самостійно.

Усі присутні проявили свою фантазію і власноруч виготовили свою особливу валентинку, яку зможуть принести у дарунок рідним та друзям.

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась особлива респект-зустріч «Герої поруч» – дітей-волонтерів ліцею № 1з учасниками ООС, воїнами 95-ї бригади Благуном П.П. та Олійником І. В., керівником волонтерської групи Городоччини Зацерківним М.В., отаманом Городоцької козацької Січі Ференсом А.С.

Діти-волонтери жваво спілкувались з захисниками Батьківщини, воїни ж відповіли вичерпно та змістовно на численні запитання ліцеїстів.

Учні ліцею № 1 з педагогом-організатором Бас Л.П. підготовили презентацію «Школа вікнами на війну», виконали пісні, прочитали  патріотичну поезію й вручили подарунки-обереги, виготовлені власноруч.

На згадку про зустріч воїни ООС отримали пам’ятні подарунки від міської ради, які вручила керуюча справами виконавчого комітету Городоцької міської ради Бистрицька О.І.

 Не залишила поза увагою воїнів-земляків і місцева поетеса Чеховська Тетяна вручивши їм свої книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей юні читачі активно проводять своє дозвілля в позакласний час: спілкуються на релакс-стільцях-мішках, діляться враженнями від прочитаного, переглядають цікаві журнали, малюють, будують казкові замки, створюють зачіски, роблять цікаві поробки своїми руками, грають в настільні ігри, мають змогу переглянути цікаві відеопрезентації, улюблені мультфільми, пізнавальні відеосюжети та багато іншого, – усе що потрібно для інтелектуального зростання та цікавого й змістовного дозвілля користувачів-дітей.

Яке твоє найулюбленіше свято?

Напевно, день народження?  

У книг теж бувають іменини!

Це тоді, коли письменник напише книгу і ознайомить людей.

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки “У книги іменини”

книг-ювілярок 2019 року для молодших читачів.

На цих поличках представлені книги – 

цьогорічні іменинниці українських та зарубіжних авторів.

 На кожній книзі дата – скільки років книзі з часу написання.

Подарунки – це завжди приємно.

Найкращий подарунок книзі – прочитати її.

Щасливої  вам мандрівки захоплюючими сторінками книг-ювілярок!

З нагоди 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗНР та з Дня Соборності України в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулася історична година «Мій рід, моя батьківщина». Учні ліцею №1 9-а класу з класним керівником Богуш Лілією Дмитрівною розповіли про довгу та драматичну історію цього свята, про любов до краю, де народився і живеш, про сьогоднішніх  українських героїв, які захищають та зберігають мир на Сході.

Присутні ліцеїсти 9-а та 7-а ( кл.керівник Мацькова Лариса Миколаївна) класів переглянули відеокліпи «Злука. День Соборності», «Становлення української державності», познайомились з літературою книжкової виставки «Україна – це я, це ти, це ми».

На знак символічного єднання нашої спільної Батьківщини учні склали напис «Збережімо Україну», адже майбутнє України в руках молоді, від неї залежить якою буде наша держава. А держава, як і родина, має бути дружньою, сильною, здоровою і щасливою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дивовижний світ картин» під такою назвою  у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась літературно-мистецька подорож присвячена 110 річниці від дня народження Марії Овсентіївни Приймаченко, українського майстра народного декоративного розпису. Українською жар-птицею називають цю незрівняну художницю, яка стала символом для України. Розмах уяви Марії Приймаченко досі вражає, а аналогів її творчості знайти, напевно, неможливо.

Працівники краєзнавчого музею розповіли присутнім учням 3-б класу початкової школи зі вчителькою Царук Оленою Володимирівною про нелегку долю народної художниці та творчий шлях. Також діти дізнались про стиль малювання Марії Овсентіївни, її фантастичний світ, навіяний, очевидно, міфологічними образами давніх поліських легенд і казок.

Зацікавив малят перегляд  відеопрезентації «Марія Приймаченко та її фантастичні звірі» й  мультфільму за картинами мисткині «Літа мої». Потішились діти на святі від участі в інсценуванні картин геніальної художниці.

Бібліотекарями презентовано книжково-ілюстративну виставку, присвяченій ювілярці та її творчості.

Присутні школярики ознайомились із сучасними художниками, які творять картини чи ілюстрації до книг у «приймаченківській» техніці малювання та самі спробували малювати подібні малюнки.

Основна мета даного заходу ознайомити дітей зі творчістю народної художниці України Марії Приймаченко та прищеплювати зацікавленість спогляданням творів образо-творчого мистецтва.

Приємна новина – нові книги у бібліотеці! Фонд Городоцької бібліотеки для дітей поповнився новими книгами, придбані за кошти місцевого бюджету. До вашої уваги новинки: найсучасніші книги для дітей – віммельбухи (книжки-розглядалки), пізнавальні, дослідницькі, енциклопедичні книги, видання світових дитячих бестселерів, – відомих українських та світових письменників, фантастика, книги для дозвілля, т.б. на різну тематику, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

Приходьте, читайте, нехай гарна книжка допоможе чудово провести вільний час у циклі різдвяно-новорічних свят!