Анонси, оголошення / Події, новини

2020

Новий рік, Новий рік

Вже ступає на поріг…

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки-інсталяції «Нам свята веселі зима принесла», де юні читачі зможуть прочитати книги – цікавинки про новорічні й різдвяні традиції України та світу, ідеї подарунків та святкових ігор й розваг, а ще книги з колядками, піснями, загадками, лічилками, скоромовками, віршами, оповіданнями, прислів’ями, приказками, казками, а також журнали, енциклопедії, які допоможуть зайнятись творчістю: зробити цікаві зимові аплікації, саморобки та кулінарні рецепти до зимових свят, – усі найцікавіші книжечки про чудесну пору року.

Тож, якщо у вас ще немає святкового настрою, то з нашою чарівною добіркою книг він обов’язково з’явиться. Приходьте і читайте!

30.11.2020 р. працівники бібліотеки для дітей Городоцької ОТГ, юнацького відділу, інтернет-центру ЦБ взяли участь у круглому столі на платформі ZOOM «Безпечний інформаційний простір для дітей», який організувала Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка. Обговорювались проблеми безпеки дітей у соціальних мережах, правові аспекти та роль бібліотек у створенні інформаційного простору. Також дізнались більше що таке «кібербулінг», «чат-бот – кіберпес», наводяться приклади механізму державного регулювання подачі інформації, узагальнено роль громадськості у протидії поширенню негативної інформації через мас-медіа.

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Ця традиція важлива не лише для пам’яті про Голодомор, але й для об’єднання нації. До 87 роковин геноциду українців бібліотека для дітей Городоцької ОТГ презентувала тематичну виставку «32-33. Жнива скорботи», на якій представлена історично-документальна література, із фактами і цифрами про три голодомори ХХ ст., які торкнулися українців та художні твори, де відібрані прозові та поетичні твори українських письменників, що допоможуть дитині передати увесь смуток страшної трагедії й біль закатованих штучним голодом. Сучасним дітям важко до кінця зрозуміти значення слів «голод», «голодування», «голодомор», але вони допомагають виховувати людину з інакшими життєвими орієнтирами, вільну й мислячу, співчутливу і таку, що знає та поважає націю, об’єднану історичною травмою. Прочитавши ці твори, наступного разу малеча вже свідомо ставитиме свічку в День пам’яті, розуміючи, чому і навіщо вона це робить. Завдання книг навчити дітей цінувати святий хліб, знати історію рідного краю та не допустити ніколи таких трагічних подій.

А вшанувати пам’ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада цього року, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам’ять про вбитих голодом. Нагадаємо, що традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував Джеймс Мейс. Цей американський історик у 1986-1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.

Нехай у наших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!

 

 

 

 

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». У бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ презентовано книжково-ілюстративну виставку, одноімену даній акції. На виставці представлені толерантні книжки для дітей, які правильно пояснюють й інформують, що інакшість це не вада, не дефект, це те, що відрізняє, і те, що нерідко може викликати захоплення. У книгах розглянуті слідуючі питання: шкільне насильство, прояви насильства у дітей, фактори ризику проявів насильства, види і наслідки жорстокого поводження з дітьми, напрями діяльності з дітьми з вираженою агресією, обізнаність і виявлення насильства, про види і наслідки насильства, як уникнути насильство. Також представлено добірку творів художньої літератури, які допоможуть стати ще більш чуйними, людяними та толерантними.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі,10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Читайте і змінюйте світ без насильства!

 

 

 

 

 

 

20 листопадаВсесвітній день дитини, день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Городоцька бібліотека для дітей приєднується до цієї славної ініціативи і вітає всіх дітей зі святом та запрошує до бібліотеки. На вас чекають цікаві книги та журнали.

На планеті живе близько 2 млрд дітей. Як найвразливіша частина суспільства вони потребують особливого захисту й піклування.Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

Діти – майбутнє кожної держави. Всесвітній день дитини, який відзначається 20 листопада #WorldChidrensDay або #ВсесвітнійДеньДитини – і це не лише хештег, а заклик до дій. Тож, дорогі друзі, зі святом, – здоров’я вам, миру, радості й добра!

Сьогодні, 18 листопада 2020 р., працівники бібліотеки для дітей Городоцької міської ради прийняли участь у навчанні обласної онлайн-школи керівника «Трансформація бібліотеки для дітей: перспективи та ризики» на платформі Zoom. Програма занять була насиченою та змістовною. Дякуємо організаторам та колегам за отриманні знання та можливість перейняти досвід роботи інших бібліотек.

 

 

 

 

 

 

 

 

Аудіозапис ефіру радіопередачі Городоцького радіо за 21.10.2020 р. на радіохвилі 106.9 FM, де  Світлана Фризанівна Федорович, провідна бібліотекарка дитячої бібліотеки Городоцької ОТГ, розповіла слухачам про довідкову літературу – це видання, які допомагають нам про щось довідатися, уточнити певні поняття, перекласти слово з однієї мови на іншу. До них належать словники, довідники з різних галузей знань та енциклопедії. Про найсучасніші та найпотрібніші довідкові книги для різних категорій читачів і розповідається у даному звукозаписі.

19 жовтня 2020 року відбулась онлайн-зустріч з подільським письменником Говорун В.Д. на платформі Zoom в рамках обласного проєкту «Письменник по скайпу» ХОБД ім.Т.Г.Шевченка. Валентин Говорун – поет, краєзнавець, педагог, дослідник рідного краю, Член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та Національної спілки краєзнавців України (НСКУ). На зустрічі письменник розповів про книги природничо-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-популярного і навчально-методичного змісту – навчальні посібники для дітей: «Дикі звірі Хмельниччини», «Риби, земноводні, плазуни і звірі Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», «Річки Хмельниччини», «Гриби Хмельниччини» та інші. Крім науково-педагогічної літератури, він автор поетичних книг «Віхола думок», «Дзеркало часу». На закінчення зустрічі літератор та краєзнавець, Валентин Давидович, декларував свою чудову поезію.

Запис інтерв’ю бібліотекарів, присвяченого до Всеукраїнського дня бібліотек

на 12.50 хв. відеоефіру передачі.

Обласна онлайн-зустріч по обговоренню “Автоматизованої системи відбору та розподілу книжкової продукції”🌞 . Інна Лавренчук, завідуюча відділу Формування, наукового опрацювання фондів Хмельницької ОУНБ розповіла про порядок відбору книг бібліотеками учасниками проєкту, познайомила з детальною інструкцією, яку розробив Український інститут книги.📕📗📙📘

Обласний семінар у онлайн –режимі через додаток програми Zoom директорів ЦБС, ЦРБ, ЦМБ та правонаступників ЦБС, ЦРБ на тему: «Бібліотека і громада: професійний діалог в сучасних умовах».

Сьогодні відбулась онлайн-конференція бібліотек для дітей області на платформі ZOOM, присвячена обласним Магерівським читанням. Щорічне читання творів подільського письменника Миколи Магери проходить уже 12-тий рік, і цього разу у незвичному форматі – онлайн. На віртуальному засіданні виступили працівники обласної бібліотеки, працівники музею, присвяченого письменнику у смт.Дунаївці, діти бібліотек області з уривками творів Магери та люди, які особисто знали Миколу Никаноровича, а саме: Віталій Міхалевський зачитав уривок поеми Миколи Магери та розповідь-спогад про самого автора від Михайла Цимбалюка. Дякуємо організаторам за цікаву і змістовну онлайн-зустріч.

Аудіозапис ефіру радіопередачі Городоцького радіо за 22.09.2020 р. на радіохвилі 106.9 FM, де Світлана Кушнір🌞, бібліотекарка дитячої бібліотеки Городоцької ОТГ, розповіла слухачам про подільського письменника Миколу Магеру📗📘📙📕, його життєпис та творчий шлях, про онлайн-конференцію бібліотек для дітей області на платформі ZOOM, присвяченій щорічним обласним Магерівським читанням творів автора (ведуча – Маріанна Шкаврон, звукозапис- Ілля Станиця)🙂.

Бібліотека для дітей Городоцької ОТГ запрошує читачів-дітей на презентацію книжково-ілюстративної виставки «Хотів би я, щоб всі дружили люди, щоб сонце радості сіяло на Землі…», присвяченій річниці з дня народження подільського письменника Миколи Магери. На виставці представлені книги автора та книги про самого письменника. В основу казок, віршів, оповідань, новел Миколи Магери лягли його життєві спостереження, багатющий півсотлітній досвід педагогічної просвітницької діяльності.

Читайте дитячі оповідання Миколи Никаноровича: «Чубчик», «Юрасик», «Добра дівчинка», «Хлопчаки», «Батіжок», «Бевка», «Найдорожче», «Мати», «Матусенько-о-о», «Зелені паляниці», «Моя улюблениця», «Дідова школа», «Грачине містечко», «Боровики», «Синьоокий серпень», «Дідух» та інші. До його «Маленької хрестоматії» включено твори, рекомендовані Міністерством освіти і науки України для учнів 5 класу.

Запрошуємо відвідати виставку, також заочні екскурсії «Природа і діти у творах земляка», переглянути відеопрезентацію «Багатогранність творчості подолянина Миколи Магери».

1 вересня чергова річниця з дня народження подільського письменника Миколи Магери(1922–2008). Казкар, поет, новеліст – Микола Никанорович – відомий український письменник, автор більш ніж 30 книжок, лауреат Хмельницької обласної премії імені Т. Г. Шевченка, премій імені Мелетія Смотрицького, Богдана Хмельницького, у 2008 році отримав орден «За заслуги». Письменник щиро любив Україну, рідне Поділля, його людей, найперше – дітей.

З метою вшанування пам’яті відомого письменника бібліотека для дітей Городоцької ОТГ пропонує вашій увазі відеопрезентацію «Багатогранність творчості подолянина Миколи Магери», присвячену його творчості та життєпису.

     Є свята, які зіткані з добра і любові до нашої рідної України, які висловлюють  дух народу, символізують його минуле, сьогодення і майбутнє, і, до їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України. З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня  Незалежності України у бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Хай святиться ім’я твоє, Україно!». Матеріали книжкової виставки дають змогу відвідувачам побачити минуле і сучасне України, нелегкий процес державотворення, згадати імена та постаті великих українців, котрі в різні часи прославили Україну, ще представлені матеріали про захисників Батьківщини, які сьогодні відстоюють суверенітет і захищають територіальну цілісність нашої держави. Для маленьких читачів представлені полички даної тематики, де яскраві за оформленням та цікаві за змістом книги розкривають історію нашого народу з періоду подій минулого до наших днів. Усіх бажаючих запрошуємо до переглядів.

Крім того, для юних патріотів організовано творчий етюд малюнку на асфальті «Україна–єдина!», створено інформ-дайджест «Небесно-золотий наш стяг, ти пахнеш небом, щирим золотом», проведено патріотичну онлайн-бесіду «Державний прапор – ознаки сили й слави» та відео-репортаж «Моя найкраща в світі Україна, я щиро й віддано тебе люблю!».

У ці святкові дні, запрошуємо в подорож  тисячолітньою Україною разом зі своєю родиною, друзями. Ми маємо віру, надію і сподіваємося, що діти будуть берегти, любити і цінувати свою землю, вірно служити ідеалам миру і добра. Зі святом нас, українці!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багатьом із нас ще з дитинства відомий Лис Микита хитрий, відважний, дотепний, хазяйновитий, капосний, красномовний, розсудливий герой віршованих казок Івана Франка. Цьогоріч минає 130 років від часу написання славетної поеми-казки Івана Франка «Лис Микита». Пропонуємо вашій увазі презентацію, з архіву, присвячену житєпису і творчості Івана Франка.

Лис Микита став одним із найпопулярніших франківських образів, що вже понад століття живе в пам’яті багатьох дорослих і дітей. Історія вперше надрукована у журналі «Дзвінок», 1890 року. Твір складався з дев’яти пісень. У наступному році цей журнальний варіант виходить окремою книжкою під назвою «Лис Микита». Сам твір з німецького переробив Іван Франко, накладом редакції «Дзвінка», у Львові, 1891 році. Але «Лис Микита» – не переклад, а ориґінальна, наскрізь національна авторська переробка історії про лиса з різних літературно-фольклорних джерел. «<…> Я старався присвоювати нашому народові культурні здобутки інших народів і знайомити інших з його життям», – так окреслював письменник усежиттєвий орієнтир своєї культуротворчої діяльності у ювілейній промові 1898 року.

За словами видатного письменника, він запозичив ім’я цього персонажа з різних фольклорних джерел, «з часів, коли ще звірі говорили», надавши йому української національної подоби. У Франковій поемі Лис Микита походить із карпатських країв, з Бойківщини. Першими слухачами казки-поеми «Лис Микита» були діти поета – Андрій, Петро, Тарас і Анна. Франко жартома називав їх іменами лисенят Міцька й Міни – дітей Лиса Микити.

Лис Микита – персонаж казок Івана Франка «Лис Микита», «Фарбований лис» (збірник «Коли ще звірі говорили»), сатиричного вірша «Звірячий парламент» та інших. Сам Франко про походження персонажа писав таке: «Ся віршована казка, яку ви, дорогі браття, певно вже читали, над котрою дехто, може, тільки сміявся, а дехто, може, й глибше задумався, міркуючи, що у нас, між хрещеними людьми не одно таке діється, про яке тут у казці розказано, – се не моя видумка, а має свою історію…». Події у поемі-казці «Лис Микита» І. Франка відбуваються в Галичині. У творі згадуються реальні українські географічні назви: містечко Магерів, гірський хребет Чорногора, річка Черемош, гора Говерла. Двір царя Лева знаходиться у Львові.

Відеорепортаж чергового випуску телепередачі «Городоччина», де бібліотечні працівники провели  інформаційний огляд нових книг для дітей та розповіли про конкурси, у яких можуть брати участь юні городочани протягом літа.

https://www.youtube.com/watch?v=1FgdDk8wfcU&t=1481s

29 липня 2020 року бібліотечні працівники були у прямому ефірі радіопередачі Городоцького радіо на радіохвилі 106.9 FM, де зокрема Раїса Іванівна Бублясь, тво директора Городоцької ЦБС та Світлана Кушнір, бібліотекарка дитячої бібліотеки Городоцької ОТГ, розповіли слухачам про конкурси, у яких можуть брати участь юні городочани протягом літа й рекомендовані книги для різних вікових груп дітей від 0 до 15 років і керівникам дитячого читання. 

Також бібліотекарі вже у бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ підготували телесюжет інформаційного огляду нових книг для дітей. Новинки дитячих книг по-справжньому допоможуть поринути в безмежний та захоплюючий світ історій. Чекаємо з нетерпінням чергового випуску телепередачі «Городоччина» у пятницю, 31 липня 2020 року. Дякуємо телерадіопрацівникам за ініціативу та допомогу у проведенні радіо та телесюжетів.

28 липня День хрещення Русі-України. З нагоди цієї урочистої події у бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ відбулись презентації книжково-ілюстративної виставки, де можна ознайомитися з історичною літературою про етапи становлення християнства та історичний кіно-часопис «Цвіте, зростає город Кия, золотоверхий над Дніпром. І на високих кручах нині –князь Володимир із Хрестом!».

 У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Київської Русі. Цю подію, без сумніву, можна вважати найголовнішою за весь час правління Володимира і доленосною в історії нашої держави. За дійство, яке відбулося у водах Дніпра його стали називати Великим. Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро. Місце, де були хрещені діти Володимира Великого в Києві називається Хрещатиком. Князь Володимир поставив перед собою мету об’єднати землі, централізувати владу, і для того необхідна була зміна світогляду. Так як язичництво з його ідолами і жертвопринесеннями не зовсім підходило державним планам князя. З прийняттям християнства значно розширилися економічні та культурні зв’язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами.

Більше тисячі років тому відбулася важлива подія, яка змінила хід історії, ціннісні орієнтири і визначило долю багатьох поколінь українців, то ж вітаємо усіх користувачів сторінки зі знаменним святом і запрошуємо більше ознайомитись про цю подію у бібліотеку для дітей.

У читальній залі Центральної бібліотеки була проведена лекція «Протидії торгівлі людьми», на якій співробітниця ОБСЄ з проєкту протидії торгівлі людьми України та працівник  поліції по боротьбі з торгівлею людьми в Хмельницькій області розповіли працівникам бібліотеки про види торгівлі людьми – примусове жебрацтво, сексуальна експлуатація, вилучення органів, трудова експлуатація й інші види, обговорили важливі аспекти запобігання та реагування на злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також поділились практичними прикладами, позитивним досвідом та інструментами. Також координатори лекції надали номера телефонів для допомоги постраждалим через центри соціально-психологічної допомоги, національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми і консультування мігрантів (527) та багато іншої корисної інформації даної тематики. Особливу увагу аудиторія звернула на окреслення пріоритетів у запобіганні торгівлі людьми, обговорення рекомендацій щодо надання інформації користувачам бібліотеки.

Усіх, дорослим читачам та дітям-підліткам, яких зацікавила дана інформація, можуть звернутись до бібліотеки для більш детального вивчення матеріалу із даного питання.

Сьогодні, 8 липня, в Україні відзначається День сім’ї, свято присвячене родині, любові та вірності. У бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Малятам, їхнім мамам і татам» та порадницький екскурс «Не забувайте власний рід, неначе дерево коріння», також у бібліотеці в наявності дуже багато періодичних видань – газети і журнали для батьків і дітей.

Український День родини – свято, що відзначається з 2012 року. Ми всі – український народ, який складається з родин – малих і великих, дружних і працьовитих. А сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Тож, хочемо побажати всім – дорослим і дітям – завжди пам’ятати про тих, хто дав нам життя. Обов’язково сьогодні обійміть і поцілуйте членів своєї великої або маленької сім’ї, скажіть їм теплі слова любові і поваги, поділіться з ними своїми почуттями і відчуйте їх важливість для вас. Бажаю вам, усім, любові від батьків та поваги від дітей. Тож бережіть батьків, діти, будьте їхньою опорою та надією!

Зовсім скоро ми-українці, будемо відзначати одне з найважливіших державних свят – День Конституції. З нагоди цієї урочистої події у бібліотеці для дітей Городоцької ОТГ відбулись презентації книжково-ілюстративної виставки «Україна – це я, це ти, це ми» та інформ-дайджесту «Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава».

Річницю з дня прийняття Основного закону країни в Україні відзначають щорічно, починаючи з 1996 року, 28 червня. Саме в цей день 24 роки тому у Верховній Раді була прийнята Конституція незалежної України.

День Конституції – єдине державне свято, закріплене в самій Конституції (ст.161).

Крім чинної, в історії України було чотири конституції:

– конституція Пилипа Орлика 1710 року;

– конституція УНР, прийнята 29 квітня 1918 року;

– конституція ЗУНР, прийнята 13 листопада 1918 року;

 – тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

Свято є офіційним та відзначається на державному рівні. Конституція України була прийнята аж на п’ятий рік після набуття нею статусу незалежної. До цього часу у використанні перебувала Конституція колишньої УРСР.

Міжнародне співтовариство визнавала українську Конституцію однією з найдемократичніших у світі.

Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою».

 

 

 

 

ВІДЕОРРЕПОРТАЖ “ОНОВЛЕННЯ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ” 

ВІДЕОРЕПОРТАЖ ” ВІРТУАЛЬНІ ВІКТОРИНИ ДЛЯ ДІТЕЙ” 

ВІДЕОРЕПОРТАЖ “ОНОВЛЕННЯ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ” НА 32 ХВ. НОВИН.
ВІДЕОРЕПОРТАЖ ” ВІРТУАЛЬНІ ВІКТОРИНИ ДЛЯ ДІТЕЙ” НА 36 ХВ. НОВИН.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотека для дітей Городоцької ОТГ підготувала для користувачів бібліотеки 6-10 років онлайн-вікторину для всієї родини «КАЗКОВИЙ БАТЛ». Оголошуємо переможців: сестрички – Лободзінська Вікторія 8 років, Лободзінська Анна 10 років (4-а кл., ліцей № 4) та брати – Михайлов Дмитро 8 років (2-а кл., початкова школа) і Михайлов Олександр 10 років  (5 кл., ліцей №1).

Хто не відгадав усіх героїв казок рекомендуємо прочитати народні та авторські казки.

Усім родинам, які прийняли участь у казкових змаганнях дуже дякуємо!!!

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотека для дітей Городоцької ОТГ підготувала для користувачів-тінейджерів (11-15 років) онлайн-вікторину «Книжкове паті у віртуальному форматі». Переможці: 1 місце – Маланюк Вероніка (8-а кл., ліцей № 1), 2 місце – Стець Ангеліна (8-а кл., ліцей № 1), 3 місце – Волошина Ксенія ( 6-а кл., ліцей № 4).

Усім, хто прийняв участь у віртуальній вікторині дуже дякуємо!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Онлайн-вікторина для дітей та родини «КАЗКОВИЙ БАТЛ»!!!

Якщо тобі 6-10 років, ти читач бібліотеки для дітей міста Городка, –

тоді ця вікторина для тебе!

Казкове змагання ти можеш провести з батьками, старшими братиками і сестричками,

а також самостійно або ж з допомогою старших.

Відгадуй головних героїв казок й назви казок та надсилай відповіді разом з батьками за

електронною адресою: rbdgorodok@gmail.com або за телефоном – 3-18-18.

Кращих юних казкознавчиків буде нагороджено 1 червня 2020 року.

Чекаємо відповіді, найактивніші та найбільш обізнані отримають суперподарунки!!!

Запрошуємо читачів-тінейджерів або тих, кому 11-15 років

прийняти участь у

КНИЖКОВОМУ ПАТІ У ВІРТУАЛЬНОМУ ФОРМАТІ

Відгадуйте головних героїв й назви, авторів книжок та надсилайте відповіді за

електронною адресою: rbdgorodok@gmail.com, або за телефоном: 3-18-18.

Кращих юних  читачів буде нагороджено 1 червня 2020 року.

Чекаємо відповіді, найактивніші та найбільш обізнані отримають суперподарунки!!!

 

Суперчитач – 2020.

Звання кращого читача Городоччини виборювали учні 7-х та 6-х класів у Городоцькій бібліотеці для дітей під час ІІ етапу в рамках Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія -2020». Конкурсанти проявили неабияку фантазію та творчі здібності. Перемогу вибороли Галт Вероніка, учениця 7 класу Городоцького ліцею №2, активна читачка Городоцької міської бібліотеки та Таня Мостіпака, учениця 6 класу Чорнивідського ліцею, краща читачка сільської бібліотеки.

Концертну програму для учасників Конкурсу та всіх присутніх подарували вихованці Будинку дитячої творчості зразковий ансамбль «Росинка» під керівництвом Т.Д.Мисик.

Всі учасники Конкурсу отримали призи від Городоцької міської Ради, переможці отримали цінні подарунки.

За солодкий стіл конкурсанти щиро вдячні адміністрації магазину «Кошик».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З початком весни у світі традиційно святкують День котів. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної вистави «Вусато-смугасто-котячий путівник», на якій представлено дуже багато книг про котиків, – це і казки, оповідання, енциклопедії, віршики та пісеньки. Також працівники бібліотеки підготували весняну відео-мандрівку «Котики-муркотики».

Пропонуємо і вам, наші юні читачі, почитати книги про котиків і кішечок, а ще краще якщо ви почитаєте їх своїм домашнім улюбленцям.

 

 

 

 

 

Година спілкування : «Ризики нелегальної трудової міграції» відбулась у Городоцькій бібліотеці для дітей.

Внаслідок скрутної економічної ситуації , відсутності робочих місць, проблема трудової міграції в усій повноті і складності постала перед сучасною Україною. З метою роз’яснення і запобіганню значних негативних наслідків трудової міграції, з учнями 9 класу школи з польською мовою навчання спілкувались провідний фахівець профорієнтації Городоцької районної філії Хмельницького обласного Центру зайнятості Лепейза І. В., фахівець з соціальної роботи Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ястремська І. М., головний спеціаліст відділу Городоцького бюро правої допомоги Думановська Д. П.

Діти мали змогу не тільки поспілкуватись, а і переглянути відеофільми про значні соціально психологічні ризики для мігруючої особи, записали номер телефону куди можна подзвонити в разі виникнення загроз для життя,отримали буклети від бюро безоплатної правової допомоги.

До Дня дарування книг Городоцькій бібліотеці власноручно була подарована книга із назвою «Серед людей» автором Георгієм Баренбоймом.

Георгій Борисович шанований житель міста Городка, в минулому працівник Городоцького цукрового заводу, активіст, спортсмен, раціоналізатор, учасник художньої самодіяльності, за що нагороджений численними грамотами та відзнаками.

Книга «Серед людей» присвячена городочанам, з якими пройдено життя і містить багато автобіографічних, цікавих краєзнавчих й історичних моментів у віршованій формі.

Колектив Городоцької бібліотеки щиро вдячний за отриману книгу, в дар бібліотеці, і впевнені, що книга буде цікавою різним категоріям читачів та занурить в атмосферу минулих літ і бажає автору міцного здоров’я та чекає нових зустрічей у бібліотеці.

 

 

 

 

А це ж так просто — щастя дарувати!..

Напередодні Дня дарування книг колектив Городоцької бібліотеки для дітей щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від активних читачів і впевнені, що книги обов’язково знайдуть свого читача й стануть важливою частинкою цікавого і змістовного фонду.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу!» продовжується. Запрошуємо усіх жителів громади долучитися до цієї благодійної акції і якщо у Вас вдома є прочитані книги, Ви можете подарувати їм нове життя, і, можливо, саме Ваша книга стане комусь у нагоді.

Сьогодні, 30 січня, виповнюється 90 років від дня народження, одного з найбільш прославлених українських письменників і класиків дитячої літератури – Всеволода Нестайка. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулися коментовані читання «Дивовижні пригоди у творах Нестайка» та презентація книжково-ілюстративної виставки «Класик української дитячої літератури». Всі книги й оповідання письменника відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості. Ці веселі, дотепні та мудрі твори полюбилися не одному поколінню юних українців, їх також із задоволенням читають діти інших країн, так як твори перекладено багатьма мовами світу.

Приходьте, знайомтесь з даною виставкою і нехай книги Нестайка подарують вам багато радощів, веселощів та сміху.

 

29 січня – День пам’яті полеглих у бою під Крутами 1918 року.

В Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Пам’ятай про Крути!», на якій представлено художні твори, довідкові видання, публікації, що дозволить юним читачам більше дізнатися про одну з вікопомних подій Української революції 1917-1921 років. Також дітям буде запропоновано переглянути відеофільми про події тих часів, послухати пісні, присвячених вшанування пам’яті полеглих під Крутами. Вчені-історики вважають, що саме завдяки мужності й відданості юнаків під Крутами Україна відбулася як держава.

Взоруй же, наша молоде, на своїх попередників з-під Крут та завжди в усіх своїх починаннях пам’ятай, що найсвятішим для нас було, є й буде – Бог і Україна!

 

 

 

 

Щедрий подарунок до Старого Нового року отримала Городоцька бібліотека для дітей від благодійниці ОЛЬГИ СІЧЕСЛАВСЬКОЇ із Дніпра.

Вже четвертий раз поспіль Вона створює справжнє свято для читачів книгозбірні.

Колектив бібліотеки та маленькі кноголюби щиро дякують Вам за подаровані книги і зичимо: міцного здоров’я, родинного благополуччя та успіхів у житті, і впевнені, що ця добра справа й любов до книги, повернеться до Вас сторицею!

 

 

 

 

 

 

 

 

Хочеш корисно і приємно провести свій вільний час, мати нагоду пограти в різні ігри? Тоді, ЗАПРОШУЄМО ТЕБЕ у ГОРОДОЦЬКУ БІБЛІОТЕКУ ДЛЯ ДІТЕЙ!

У бібліотеці, крім читання книг і журналів, інтернет-ресурсів, створенні умови для вільної самостійної ігрової діяльності. Для цього дитяча книгозбірня пропонує настільні та рухливі ігри, головоломки, конструктори, набори для творчості, що є альтернативою гаджетам для підлітків: кубики-рубики, «Навколо світу», 3D-гра «Сходження на Говерлу», «Морський бій», «Футбол», пазли для дівчат та хлопців, шахи, шашки, нарди, «Козацьке лото», «Твістер», ігри-ходилки – «Авторалі», «Морські пригоди», «Парк динозаврів» та інше. Ігри покращують розумову активнiсть, пам’ять, дрiбну моторику, особистi якостi, просторове та логічне мислення, фізичну активізацію.

Отож, чекаємо Тебе й твоїх друзів у бібліотеці та проводь свій час неймовірно весело і захоплююче!

Новий рік, Новий рік

Вже ступає на поріг…

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки-інсталяції «Нам свята веселі зима принесла», де юні читачі зможуть прочитати книги – цікавинки про новорічні й різдвяні традиції України та світу, ідеї подарунків та святкових ігор й розваг, а ще книги з колядками, піснями, загадками, лічилками, скоромовками, віршами, оповіданнями, прислів’ями, приказками, казками, а також журнали, енциклопедії, які допоможуть зайнятись творчістю: зробити цікаві зимові аплікації, саморобки та кулінарні рецепти до зимових свят, – усі найцікавіші книжечки про чудесну пору року.

Тож, якщо у вас ще немає святкового настрою, то з нашою чарівною добіркою книг він обов’язково з’явиться. Приходьте і читайте!