Анонси, оголошення / Події, новини

 АНОНС ПОДІЙ

ГОРОДОЦЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

НА БЕРЕЗЕНЬ 2019 РОКУ

 • 1.03. – Весняна відео-мандрівка «Котики-муркотики» (1-всесвітній день котів);
 • 5.03. – Презентація книжково-ілюстративної виставки «Материнство – найвища цінність»;
 • 6.03. – Літературно-поетичний ноктюрн «Раз добром нагріте серце. Вік не прохолоне!» ( до 205 річниці з дня народження Тараса Шевченка – українського поета та художника);
 • 6.03. – Обласна ювілейна акція «Шевченка читають всі»;
 • 7.03. – Літературно-розважальний ранок «Жінка – мати – ніжність, доброта, турбота»;
 • 11.03. – Озвучена кн.-іл.в-ка-екскурс «І мелодійна, ніжна мова, і веселковий цвіт душі, і Україна калинова дзвенить у пісні і вірші» (10.03. – День Гімну України);
 • 20.03. – Мультикультурний діалог «Іде весна, іде красна, і сонечко всміхається» (20.03 – Міжнародний день щастя);
 • 25.03. – Презентація книжково-ілюстративної виставки–спомин «Вони визволяли Городоччину» (присвячених 75-річниці визволення Городоччини від німецько-фашистських загарбників);
 • 25.03. – Інформ-рейтинг «Найкращий носій інформації – книга!»;
 • 26.03. – Періодичний вояж ««Юній леді» – 10»;
 • 28.03. – Book-шоу «Книга – великий скарб» (1 етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019»).

  ПОДІЇ, НОВИНИ

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулося чергове заняття «Small talk» – «Коротка розмова» з вивчення англійської мови. Волонтер Корпусу миру Julius Moye розповів присутнім з чого почати розмову, які запитання можна задати і як на них правильно відповісти. На закінчення уроку всі отримали домашнє завдання.

Ви помічали, може,

Кожна мама із весною схожа? ..

У Городоцькій бібліотеці для дітей – учні 5-в класу Городоцького ліцею № 1 з класним керівником Галиною Сергіївною Кобірніцькою привітали зі святом Весни «Іде весна, іде красна» своїх любих матусь, бабусь, сестричок, вчительок. Ріднішої від любої неньки немає нікого на світі, скільки у неї справ, скільки щодня турбот, і як мало радості. Тому теплі й ніжні слова вітань линули з дитячих вуст для своїх рідних, а задушевні пісні у виконанні ліцеїсток, – Сокальської Наталії та Риндюк Вероніки, – не залишивши байдужими нікого з присутніх, ще й бадьорі таночки та гумористичні сценки виступаючих створили на святі атмосферу любові, затишку, взаєморозуміння.

Метою заходу є формування любові до ближнього, розширення уявлення про родину, виховувати бережне і шанобливе ставлення до усіх членів родини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Все найдорожче, що є тільки з нами,

Все починається з нашої мами!…

Кожної миті на Земній кулі народжуються діти, і перше, що вони бачать, відкривши оченята – материнські очі, – лагідні, сміливі, радісні. У Городоцьку бібліотеку для дітей завітали учні 5-а класу Городоцького ліцею № 1 зі класним керівником Гаврищук Аллою Дмитрівною. На дітей вже чекали їхні найулюбленіші – матусі, бабусі, сестрички, подруги. Для них, ліцеїсти, вплітали у віночок стрічки з найкращими словами подяки. Виступаючі виконували пісні, танці, також жартували, обдаровували найлагіднішими словами, вручили подарунки, змайстрованими талановитими рученятами. Крім батьків, на заході були присутні: завуч по виховні роботі Городоцького ліцею № 1 Сіра Н.А. та педагог-організатор Бас Л.П.

Не забули хлопчики і своїх однокласниць, зачитали дружні побажання, компліменти й вручили медалі у різних номінаціях, які характеризували дівчаток, це і «Міс…» – кмітливість, щирість, доброта, дружність, сміливість, спортивність і т.д. А участь у різноманітних конкурсах і розвагах здружили дітей, показали їхню завзятість, кмітливість та спритність.

На закінчення свята присутні познайомились з літературою книжкової виставки «Материнство – найвища святість», підготовленою та презентованою бібліотекарами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Живуть, Тарасе рідний, поміж нас,

І голос твій, і пензель твій, і слово…

 У Городоцькій бібліотеці для дітей, в святково прибраній залі, відбулась літературно-драматична фантазія «Тарас Шевченко – великий син України», приуроченій 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка – письменника, поета, мислителя, філософа, художника, – Великого Українця, знаного не тільки на Україні, а й за кордоном.

Учасники, свята – учні 3 класу гімназії зі вчителькою Лілею Семенівною Осадчук зустріли та привітали гостей свята, а саме батьків, вчителів та гімназистів 4,5-х класів, які зі захопленням слухали своїх ровесників.

Бібліотекар Кушнір С.М. розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях письменника. Діти виступаючі декларували вірші Шевченка, зіграли декілька сценок зі життя маленького Тарасика.

На заході була представлена книжково-ілюстративна виставка-портрет «Співець рідної України» з кращими творами про славного письменника, його віршовані та художні твори.

Продовженням свята стали пісні у виконанні учасників на слова Шевченка та про Україну – «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла в долині», «Тече вода з під явора», «Садок вишневий коло хати», «Якби мені черевички» та ін. під акомпанемент вчительки музики Гумінської Н.П.

На закінчення зустрічі усі переглянули мультфільм «Казка старого пасічника», створений за картинами Т. Шевченка.

Цей захід – гідне вшанування пам’яті поета-художника, життя якого – справжній приклад для підростаючого покоління. Не тому, що він кращий від інших, – у ньому наша історія, реальність і найпотаємніші мрії. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.


1 березня у світі традиційно святкують День котів. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної вистави «Вусато-смугасто-котячий путівник», на якій представлено  дуже багато книг про котиків, – це і казки, оповідання, енциклопедії, віршики та пісеньки. Також працівники бібліотеки підготували весняну відео-мандрівку «Котики-муркотики».

Пропонуємо і вам, наші юні читачі, почитати книги про котиків і кішечок, а ще краще якщо ви почитаєте їх своїм домашнім улюбленцям.

 

 

 

 

Кожному у дар Божий дана мова. Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. У Городоцькій бібліотеці для дітей відбувся читацький вернісаж «Мово моя! Ти чарівна зірниця». Виступаючі-учні 9-б класу Городоцького ліцею № 1 разом з класним керівником Ліванською Валентиною Леонідівною розповіли присутнім про глибоке коріння виникнення мови, її особливість, про те, як глумились з нашої мови, принижували та забороняли, але вона вистояла і сьогодні звучить гордо і крилато.

Глядачі – учні 9-а класу (кл.керівник Богуш Л.Д.) та запрошені на свято насолодились українськими піснями, які виконала Петрова Каріна, грою на фортепіано у виконанні – Плахотнік Ангеліни.

Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників ООС, що свої молоді роки життя, віддавали та віддають в боротьбі за волю України.

Метою даного заходу є виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, пробудити почуття національної гідності.

У Центральній бібліотеці Городоцької міської ради 13 лютого 2019 року відбулась приємна подія. До бібліотекарів громади завітала волонтер Корпусу Миру в Україні Стефані Янг. Пані Стефані провела для бібліотечних працівників семінар «Бібліотека і майбутнє», презентуючи бібліотеки США, їх мережу, кількість, великі сучасні, публічні, академічні, державні, малі, сільські, бібліотеки, як технологічні центри, мобільні бібліотеки й ін.

П.Стефані поділилась досвідом роботи бібліотек США по проведенню заходів для дітей, пенсіонерів, по впровадженню молодіжних просторів у бібліотеках. На численні запитання присутніх Стефані давала цікаві та змістовні відповіді. Всі учасники поділились по групах і прийняли участь у практичних заняттях на тему «Якою ми бачимо бібліотеку через 10 років». А також обговорили та переглянули можливості розвитку бібліотек в Україні при партнерстві з УБА (Українська бібліотечна асоціація), Linkedin, Міжнародною федерацією бібліотечних асоціацій; створення стратегічних планів – План ІФЛА 2019-2024, Бібліоміст, Інститут музейної та бібліотечної служби.

Учасники семінару – практикуму щиро подякували волонтеру корпусу Миру – Стефані Янг за співпрацю, за нові ідеї, які можна використати у бібліотеках громади, адже бібліотека і громада нероздільні; за цікаво, змістовно, активно проведений час. Всі присутні одержали масу позитивних вражень, корисних порад, нових знань і Сертифікат від Корпусу Миру.

Щиро дякуємо Бігняк Катерині Євгенівні, представнику міської ради за допомогу в організації та проведенні заходу та за переклад з англійської мови при спілкуванні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А це ж так просто — щастя дарувати!..

У День дарування книг колектив Городоцької бібліотеки для дітей щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від активних читачів і впевнені, що книги обов’язково знайдуть свого читача й стануть важливою частинкою цікавого і змістовного фонду.

Акція «Подаруй бібліотеці книгу!» продовжується. Запрошуємо усіх жителів громади долучитися до цієї благодійної акції і якщо у Вас вдома є прочитані книги, Ви можете подарувати їм нове життя, і, можливо, саме Ваша книга стане комусь у нагоді.

14 лютого весь світ святкує день святого Валентина. Основний подарунок в День всіх закоханих – листівки у вигляді сердечок з романтичними рядками.

Напередодні свята у Городоцькій бібліотеці для дітей юні читачі були запрошені на тематичний майстер-клас з рукоділля «Валентинки для дитинки». Бібліотекарі розповіли присутнім історію виникнення свята, легенди та різновиди вітальних листівок, наголосили на цінності людських стосунків, спілкуванні між найріднішими та найближчими, а також у прояві своєї уваги та любові у таких дрібничках, як вітальна листівка – «валентинка».

Працівники бібліотеки допомагали та скеровували юних умільців, а форму, розмір та кольори паперових витинанок діти обирали самостійно.

Усі присутні проявили свою фантазію і власноруч виготовили свою особливу валентинку, яку зможуть принести у дарунок рідним та друзям.

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась особлива респект-зустріч «Герої поруч» – дітей-волонтерів ліцею № 1з учасниками ООС, воїнами 95-ї бригади Благуном П.П. та Олійником І. В., керівником волонтерської групи Городоччини Зацерківним М.В., отаманом Городоцької козацької Січі Ференсом А.С.

Діти-волонтери жваво спілкувались з захисниками Батьківщини, воїни ж відповіли вичерпно та змістовно на численні запитання ліцеїстів.

Учні ліцею № 1 з педагогом-організатором Бас Л.П. підготовили презентацію «Школа вікнами на війну», виконали пісні, прочитали  патріотичну поезію й вручили подарунки-обереги, виготовлені власноруч.

На згадку про зустріч воїни ООС отримали пам’ятні подарунки від міської ради, які вручила керуюча справами виконавчого комітету Городоцької міської ради Бистрицька О.І.

 Не залишила поза увагою воїнів-земляків і місцева поетеса Чеховська Тетяна вручивши їм свої книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей юні читачі активно проводять своє дозвілля в позакласний час: спілкуються на релакс-стільцях-мішках, діляться враженнями від прочитаного, переглядають цікаві журнали, малюють, будують казкові замки, створюють зачіски, роблять цікаві поробки своїми руками, грають в настільні ігри, мають змогу переглянути цікаві відеопрезентації, улюблені мультфільми, пізнавальні відеосюжети та багато іншого, – усе що потрібно для інтелектуального зростання та цікавого й змістовного дозвілля користувачів-дітей.

Яке твоє найулюбленіше свято?

Напевно, день народження?  

У книг теж бувають іменини!

Це тоді, коли письменник напише книгу і ознайомить людей.

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки “У книги іменини”

книг-ювілярок 2019 року для молодших читачів.

На цих поличках представлені книги – 

цьогорічні іменинниці українських та зарубіжних авторів.

 На кожній книзі дата – скільки років книзі з часу написання.

Подарунки – це завжди приємно.

Найкращий подарунок книзі – прочитати її.

Щасливої  вам мандрівки захоплюючими сторінками книг-ювілярок!

З нагоди 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗНР та з Дня Соборності України в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулася історична година «Мій рід, моя батьківщина». Учні ліцею №1 9-а класу з класним керівником Богуш Лілією Дмитрівною розповіли про довгу та драматичну історію цього свята, про любов до краю, де народився і живеш, про сьогоднішніх  українських героїв, які захищають та зберігають мир на Сході.

Присутні ліцеїсти 9-а та 7-а ( кл.керівник Мацькова Лариса Миколаївна) класів переглянули відеокліпи «Злука. День Соборності», «Становлення української державності», познайомились з літературою книжкової виставки «Україна – це я, це ти, це ми».

На знак символічного єднання нашої спільної Батьківщини учні склали напис «Збережімо Україну», адже майбутнє України в руках молоді, від неї залежить якою буде наша держава. А держава, як і родина, має бути дружньою, сильною, здоровою і щасливою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Дивовижний світ картин» під такою назвою  у Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась літературно-мистецька подорож присвячена 110 річниці від дня народження Марії Овсентіївни Приймаченко, українського майстра народного декоративного розпису. Українською жар-птицею називають цю незрівняну художницю, яка стала символом для України. Розмах уяви Марії Приймаченко досі вражає, а аналогів її творчості знайти, напевно, неможливо.

Працівники краєзнавчого музею розповіли присутнім учням 3-б класу початкової школи зі вчителькою Царук Оленою Володимирівною про нелегку долю народної художниці та творчий шлях. Також діти дізнались про стиль малювання Марії Овсентіївни, її фантастичний світ, навіяний, очевидно, міфологічними образами давніх поліських легенд і казок.

Зацікавив малят перегляд  відеопрезентації «Марія Приймаченко та її фантастичні звірі» й  мультфільму за картинами мисткині «Літа мої». Потішились діти на святі від участі в інсценуванні картин геніальної художниці.

Бібліотекарями презентовано книжково-ілюстративну виставку, присвяченій ювілярці та її творчості.

Присутні школярики ознайомились із сучасними художниками, які творять картини чи ілюстрації до книг у «приймаченківській» техніці малювання та самі спробували малювати подібні малюнки.

Основна мета даного заходу ознайомити дітей зі творчістю народної художниці України Марії Приймаченко та прищеплювати зацікавленість спогляданням творів образо-творчого мистецтва.

Приємна новина – нові книги у бібліотеці! Фонд Городоцької бібліотеки для дітей поповнився новими книгами, придбані за кошти місцевого бюджету. До вашої уваги новинки: найсучасніші книги для дітей – віммельбухи (книжки-розглядалки), пізнавальні, дослідницькі, енциклопедичні книги, видання світових дитячих бестселерів, – відомих українських та світових письменників, фантастика, книги для дозвілля, т.б. на різну тематику, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

Приходьте, читайте, нехай гарна книжка допоможе чудово провести вільний час у циклі різдвяно-новорічних свят!