Анонси, оголошення / Події, новини

 АНОНС ПОДІЙ

ГОРОДОЦЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

НА БЕРЕЗЕНЬ 2021 РОКУ

1.03. – Віртуальна виставка-настрій «Вусаті, полосаті, грайливі, муркотливі», весняна відео-мандрівка «Йде до нас весна крилата, вже прокинулись звірята»;

3.03. – День улюблених книжок «Хто-хто в книжечці живе?» 3.03 Всесвітній день письменника;

3.03. – Природничо-народознавчий шпацир (прогулянка) «Природа – це наш дім, і нам треба жити в нім» 3.03. – Всесвітній день дикої природи;

5.03. – Кн.-іл в-ка-свято «Весна із мамою сестриці…»;

9.03. – Літературно-поетичний ноктюрн «Я – нащадок Кобзаря !», кінопосиденьки «Малий маляр Тарас», онлайн-екскурсія «Пам’ятники Тарасу Шевченкові в Україні і у світі», 9.03 -205 – річниця  від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), українського поета, художника, мислителя; 175 років (1846) з часу написання Т.Г.Шевченком “Заповіту”; Обласного віртуального марафону “Хмельниччина читає Шевченка”;

9.03. – Книжкове інтернет-дефіле «Дитячі комікси про справжню модницю», літературний подіум «Історія бренда Barbie», 9.03. – День народження ляльки Барбі;

10.03. – Озвучена онлайн кн.-іл.в-ка-екскурс «Гімн – головна пісня народу» 10.03.День Гімну України;

15.03. – Літературно-музичне карооке «Сон-дрімота – гарна робота» 15.03- Міжнародний день сну;

18.03. – Літературна пастораль «Моя рідна земле, мій розкішний краю, в радості та смутку я тебе кохаю»» 75 років – визволення Городоцького району від німецько-фашистських загарбників;

19.03. – Екологічний заочний бумеранг «Ліси і людство пов’язані нерозривно» 21.03.- Міжн. день лісів;

19.03. – Терапевтична казка «Уроки природи з жабкою-мандрівницею»  21 березня – Всесвітній день Землі; 22 березня – Всесвітній день води;

22.03. – День читача «Книга двері відчиняє, читачів-гостей стрічає!»; 21.03- Всесвітній день поезії; 22/28.03. Всеукраїнський тиждень дитячого читання;

22.03. – Презентація книжково-ілюстративної виставки «Драйвова днюха»;

23.03. – Бібліотечна інформіна «Цікавинки книжкового світу»;

24.03. – Інформ-рейтинг «Стартуємо «Книгогонки»;

25.03. – Віртуально-казковий кросворд «Book-тусня»; 21.03-Міжнародний день лялькаря; 27.03 – Міжнародний день театру;

26.03. – Періодичний мікс «Модна читанка» ;

26.03. – Інформ-калейдоскоп «Супергерої у творах Гавроша» 26.03. – 50 років від дня народження українського дитячого письменника, журналіста і драматурга Олександра Дюловича Гавроша (1971) ;

29.03. – Календар-досьє «Казочки для найменших читайликів» 28.03.- 65 років від дня народження української письменниці-казкарки Світлани Володимирівни Прудник (1956)

29.03. – Літературно-поетичне знайомство «Марійка з Підгір’я», інтернет-закладка «Розкажу вам казку, байку». 29.03.- 140 років від дня народження української поетеси Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської) (1881 – 1963) ;

30.03. – Хенд-мейд «Паперові ідеї».

Також приємного читання і онлайн-спілкування на сторінках :

 у фейсбуці:  https://uk-ua.facebook.com//Городоцька-бібліотека-для-дітей-679550002091770/

сайту: http://www.crbgorodok.km.ua/D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9/

блогу: https://rbdgorodok.blogspot.com/2021/

  ПОДІЇ, НОВИНИ

Городоцька бібліотека для дітей презентує «Лесині читання», присвячені 150-річчю від дня народження Лесі Українки, видатної української письменниці, в рамках обласного поетичного відеостріму «Лунає слово Лесі Українки».

«Колискова». Читає Варшавська Анастасія.

 

«Лісова пісня». Читає Шиманська Софія.

 

«Хотіла я б піснею стати». Читає Собкович Наталія.

 

«Як дитиною бувало». Читає Маланюк Христина.

У Городоцькій бібліотеці для дітей до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки, відбулась презентація  ювілейної книжково-ілюстративної виставки «Справжня українка – Леся», на якій представлена література, що допоможе дізнатись більш ширше про життєвий та творчий шлях письменниці, різноманітність і багатство її літературних творів.

Вже півтора століття Лесю Українку знає весь світ. Багато її творів визнано шедеврами світової літератури, а в українську мову вона принесла нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. Геніальна українська письменниця Українка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі. Вона завжди була в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури. До прийдешніх поколінь вона промовлятиме словами патріотки, мужньої маленької дівчинки, борця за щастя українського народу, ніжної та чарівної Мавки, поміркованого дядька Лева, мудрого і доброго Лісовика. Її творчість завжди хвилюватиме серце читача.

Леся – неповторна. Її життя – це подвиг митця, один з тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її зіркою в очах нащадків. Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім’я стало одним із символів української держави.

Тож, запрошуємо до дитячої книгозбірні на перегляд книжкової виставки та вивчення творчості геніальної мисткині Лариси Петрівни Косач-Квітки.

 

 

 

 

 

 

 

 

       У Городоцькій Центральній бібліотеці відбулося засідання на тему «Соціальне партнерство як важлива складова організації ефективної профорієнтаційної роботи з населенням», який підготували працівники Центру зайнятості. І, якщо Ви шукаєте роботу, державна служба зайнятості є надійним посередником на ринку праці. Крім того, служба зайнятості володіє найбільшою в країні базою даних про вільні робочі місця та посади в будь-якому регіоні України, що важливо для успішної громади.

       «Важливою є співпраця бібліотек громади з Центром зайнятості в проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю, – заявила в обговоренні Раїса Бублясь, тво директора Центральної бібліотеки, – і надалі бібліотеки будуть проводити спільні заходи для старшокласників у виборі професії, але за думкою фахівців оптимальний вік  для вибору спеціальностей є 13-14 років, так як самовизначення індивідуального шляху тінейджерів допомагають отримати успішну кар’єру в майбутньому. Багато сучасних професій, можуть стати досить перспективними та прибутковими, тому спільні заходи досить плідні та цікаві для користувачів різного віку бібліотеки».

 

 

 

 

 

 

 

Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів, яке окриляє, дає сили та натхнення, радість і захоплення. Це одвічна тема поезії, романів, повістей, музики, сенс повноцінного людського життя. У Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку «Love is…», тож, ласкаво просимо у радісний і чарівний світ любові!

Книг, написаних на вічну тему кохання, – чимало! Багато важить воно у житті людини, тому і надихає на творчість нових письменників і поетів. На виставці розміщені друковані видання відомих класиків та сучасних українських й зарубіжних авторів, де із задоволенням прочитаєте про неймовірні історії романтичного почуття, «любов» в усіх її іпостасях – кохання і закоханість, почуття та емоції, любов у широкому сенсі, а ще про стосунки з ровесниками, становлення особистості, всього, що хвилює сучасного тінейджера.

У ці передсвяткові дні зізнатись у коханні можна і улюбленій книзі, так як 14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур, яка спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Городоцька бібліотека як центр інформації, розваг та гарного настрою запрошує до книгозбірні і вас, щоб знайти собі цікаву книгу.

Вітаємо зі святом! Бажаємо усім всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя! Адже любов – це та сила, яка рухає світом і людиною. Тож, не проґавте щастя, навіть, якщо у вас не має половинки, а ви читаєте цікаву книжку, то може ви вже не самотні, а закохані?.:)

Сьогодні бібліотекарі Городоцької бібліотеки долучились на платформі Zoom до презентації рекомендаційного бібліографічного довідника «Календар знаменних та пам’ятних дат Хмельниччини на 2021 рік», який презентувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека та запрошені  гості – науковці, краєзнавці, журналісти, просвітяни, працівники музейних, архівних, туристичних, навчальних, бібліотечних закладів. Під час презентації усі більш детально дізнались про ювілейні дати, якими буде багатий цей рік, представлені знаменні та пам’ятні дати на кожен місяць та інформацію про яку можна знайти у довіднику.

29 січня – День пам’яті полеглих у бою під Крутами 1918 року. В Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки «Пам’ятай про Крути!», на якій представлено художні твори, довідкові видання, публікації, що дозволить юним читачам більше дізнатися про одну з вікопомних подій Української революції 1917-1921 років. Також дітям буде запропоновано переглянути онлайн відеофільми про події тих часів, послухати пісні, присвячених вшанування пам’яті полеглих під Крутами. Вчені-історики вважають, що саме завдяки мужності й відданості юнаків під Крутами Україна відбулася як держава.

Взоруй же, наша молоде, на своїх попередників з-під Крут та завжди в усіх своїх починаннях пам’ятай, що найсвятішим для нас було, є й буде – Бог і Україна!

 

 

 

 

У Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація ювілейно-журнальної виставки «Сучасний, розважально-пізнавальний журнал «СМАЙЛИК» – полюбляє кожен читайлик!», присвяченої 10-річчю з дня випуску українського журналу «Смайлик» для дітей 6-10 років.

Подорож сторінками журналу «Смайлик» відкриє дивовижний світ знань і як у будь-якій пригоді, щоб дістатися до скарбів, треба пройти цікаві випробування, граючи у різноманітні ігри. Знайти правильний шлях, блукаючи лабіринтами, розгадати головоломки, в яких приховані зашифровані слова. Зібравши відповіді, ви отримаєте не лише задоволення і корисні знання, а ще й чудові подарунки.

«Смайлик» – це освітній журнал, що містить кросворди, сканворди, шифровки, лабіринти, фокуси, жарти тощо. Часопис має на меті зменшити залежність дитини від ґаджетів та прищепити любов до читання. Пізнавальні та інтелектуальні завдання у кожному номері поповнюють знання про навколишній світ, розвивають логічне мислення, спостережливість, кмітливість, увагу. За допомоги журналу діти в ігровій формі вивчать та закріплять англійські слова. А оригамі-саморобки надихнуть дитину до творчості, бажання робити щось своїми руками.

Тож, допитливі дослідники-читайлики, завітайте у бібліотеку і перетворіть навчання на захопливу пригоду,бо хто «СМАЙЛИК» читає – завжди настрій гарний має!

 

 

 

 

 

 

 

 

26 січня працівники Городоцької бібліотеки долучились онлайн до авторської зустрічі «Митець літературного пера», з нагоди 65-річчя з дня народження Василя Івановича Горбатюка – знаного українського письменника, талановитого прозаїка, поета, есеїста, директора Хмельницького обласного літературного музею, члена Національної спілки письменників України, яку підготувала ХОУБ на платформі Zoom.

Під час заходу дізнались більш ширше його життєвий та творчий шлях, різноманітність і багатство літературних творів. Багато цікавого на ювілейному заході сказано про Василя Горбатюка його колегами-письменниками.

Свято відбулось у поздоровчому форматі – з вітальними словами виступили і земляки (письменник народився у селі Гнатівці Хмельницького району), і працівники культури області, і освітяни, і літератори, і письменники, і захоплені читачі його творчості.

Бібліотекарі ХОУБ презентували книжково-ілюстративну виставку шановного ювіляра-земляка. В творчому доробку письменника понад 15 історичних романів, також є твори написані для дітей та підлітків.

«Я радий жити і творити на цій землі» – завершив захід Василь Іванович та подякував усім, хто підготував та долучився до ювілейної зустрічі.

Запрошуємо і ми, – обов’язково завітайте до Городоцької бібліотеки, у нас є чимало книг Василя Горбатюка, а автору-земляку найкращих історичних романів бажаємо: здоров’я, довголіття, творчого натхнення й подальших успіхів на письменницькій ниві!

P. S. (Більш детально хочу зупинитись на художньо-документальному романі Василя Горбатюка «Слово і меч» (2013), про забутого нині літератора й учасника визвольних змагань 1917-1920 рр. Павла Богацького, уродженця Купина Городоцького району. Богацького описано як письменника, військового діяча, редактора і видавця журналу «Українська хата», отамана Коша охорони республіканського ладу УНР. У творі оживає епоха зі знаковими постатями Максима Рильського, Олександра Олеся, Грицька Чупринки, Павла Тичини, Миколи Євшана та інших тоді ще молодих і талановитих митців, військових, політичних діячів УНР. Легко й захопливо читаються сторінки твору про буремні події на Поділлі. Славетний наш земляк Богацький, який емігрував за океан від переслідування московських окупантів, вірно служив і Слову, і Мечу).

Увага, друзі! У нас гарна новина!!! До Городоцької бібліотеки❤ та бібліотеки для дітей❤ (Хмельницька обл., м.Городок) надійшло понад 800! україномовних книг📘📕📙📗 для читачів різних вікових категорій отриманих від Українського інституту книги за «Програмою поповнення бібліотечних фондів». Усі книги 📘📕сучасні, цікаві, яскраво оформленні, різної тематики, на різний книжковий смак. Дякуємо працівникам Українського інституту книги❤ за чудову літературу. Зараз книги проходять весь технічний процес у відділі комплектування та обробки, але незабаром ви зможете їх з превеликим задоволенням узяти почитати. Тому не забудьте, обов’язково, зазирнути у бібліотеку і підібрати цікаву літературу для усієї родини!

#Державна_програмаУкраїнська_книга

#ХмельницькаОУНБ

#Український інститут книги

#Книги_державноїПрограми2020

#книги_за_Державною_програмою

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. З цієї нагоди в Городоцькій бібліотеці для дітей відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки-екскурс «Україна – це я, це ти, це ми». Виставка знайомить з літературою, яка розповідає про досягнення українського народу, про здобуті ордени доблесних воїнів, про мужній дух українського народу, знайомить читачів з діячами, які боролись за об’єднання всіх демократичних сил словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. Також на виставці представлені видання, що надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята, про тяжку та тривалу боротьбу за національне визволення, роз’яснюють значення соборності в політичному житті сучасної України.

День соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. В цей день був підписаний і оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акту Злуки. Вітаючи січневе рішення УНРади, Директорія урочисто оголосила про те, що: «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду».

Тож, вітаємо всіх українців з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Україна… Її майбутнє в руках молоді. А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Для цього сьогодні потрібно головне – впевненість у силах народу, дружна робота та віра в його успіх, у майбутнє України.

В народі говорять: «Зима прийшла – празників привела». І дійсно: взимку майже щодня свято. Проте січень – другий зимовий місяць, якого з нетерпінням чекають і дорослі, й діти, – найщедріший на народні свята. Як співається в українській колядці «Добрий вечір тобі»: «Бо прийдуть до тебе три празники в гості!». Завітали одразу три свята – Різдво Христове, Св. Василія та Водохреща.

У Городоцькій бібліотеці для дітей презентовано книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Дивосвіт різдвяно-новорічних свят», на якій представлено літературу про звичаї і традиції нашого народу на різдвяні та новорічні свята, також колядки, щедрівки, пісні, збірки оповідань та казок із цієї тематики. Дана виставка познайомить юних читачів з традиціями та обрядами нашого народу під час святкування Різдва та Старого Нового року. Отож, бажаємо усім українцям:

Хай Різдвяна добра казка –

Подарує тепло і ласку.

Хай різдвяні теплі зорі

Знищать смуток весь і горе.

Щастя, радості й добра, –

З РІЗДВОМ!