Інтернет центр

 Режим роботи: 
Понеділок-четвер: з 8-00 до 17-00.

 П’ятниця: з 8-00 до 16-00.
 Вихідні – субота, неділя.
                                                                                                                                                                      

В 2004 році Городоцька центральна районна бібліотека стала переможцем проектів конкурсу “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-IV)”.  Урочисте відкриття Інтернет – центру відбулося 16 вересня 2004 року під гаслом “Відкриваємо вікно в Інтернет”, на якому були присутні офіцйні особи посольства США в Україні, заступник аташе з питань культури посольства США в Україні п. Шеріл Бістранскі, заступник ради з питань преси, освіти та культури посольства США в Україні п. Ольга Любиценька, представники місцевого самоврядування, міської ради, громадських організацій. Інтернет-центр Городоцької ЦРБ відкриває великі можливості для доступу до каталогів найвідоміших бібліотек світу, до текстів, статей і наукових видань. 

Інтернет-центр є  структурним підрозділом Городоцької ЦРБ, який забезпечує розширення інформаційного простору для населення та бібліотечних фахівців за допомогою інформаційних ресурсів Інтернет. Його робота регулюється законами України “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, “Про інформацію”, “Про науково-технічну інформацію”, Статутом , Правилами користування,  нормативними і технологічними документами Городоцької ЦРБ. Основна мета Інтернет-центрунадання користувачам бібліотеки доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Додатково надаються послуги по роздрукуванню текстів, пошуку інформації на задану тему.  

Правила користування  Інтернет – Центром 
1. Галузь застосування.

Інтернет – Центр в Городоцькій центральній районній бібліотеці створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного, безкоштовного доступу до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Інтернет. Кожен користувач віком від 15 років, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану, політичних переконань, віросповідання, має право на одержання інформації в Інтернет – Центрі бібліотеки. Нагляд та дотримання вимог даних правил користувачів здійснюється працівниками по обслуговуванню ЕВМ.

2. Загальні вимоги.
Для самостійної роботи на ЕВМ допускаються користувачі, які обов’язково зареєструвались, пройшли навчання та отримали дозвіл на роботу в працівника Інтернет-центру.

3. Основні обов’язки користувача
• Кожен користувач повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і правил пожежної безпеки.
• Дотримуватись чистоти приміщень і робочого місця.
• Вести себе гідно, дотримуватись правил поведінки

4. Основні права користувача:
• замовити час роботи в Інтернет – Центрі особисто або по тел. 3-11-52;
• використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;
• одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію користування мережею Інтернет;
• користуватися комп’ютером протягом однієї години;
• брати участь у презентаціях, практикумах, масових заходах;
• стати спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки Інтернет-Центру.

5. Вимоги до відвідувачів Інтернет-центру
Категорично забороняється користувачам Інтернет-центру:
• псувати обладнання;
• знищувати, додавати і модифікувати інстальоване комп’ютерне обладнання або програмне забезпечення;
• інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет або з власних дискет на комп’ютери в Інтернет – Центрі;
• зберігати на жорсткому диску особисті файли;
• використовувати власні СD та пароль інших користувачів;
• використовувати Інтернет для комерційних справ (продажу, купівлі, рекламування товарів та послуг, тощо);
 порушувати діловий ритм Інтернет – Центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів, створювати конфліктні ситуації);
• порушувати закони копирайту (копіювати програмне забезпечення, захищене законом про авторське право);
• неправомірно “скачувати” і використовувати ліцензії на програмне забезпечення;
• використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали.
Інтернет – Центр не рекомендує переглядати сайти які містять зображення порнографічного змісту, або пропагують насилля над особистістю.
За порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернет.

6.Відповідальність за порушення правил користування Інтернет-центром.
Користувачі, які винні в порушені цих правил, несуть дисциплінарну, матеріальну або кримінальну відповідальність, згідно з чинним законодавством України.

7. Інтернет – центр не несе відповідальність за:
• зміст Інтернет – сайтів та новизну, або точність розміщеної там інформації;
• будь- яке порушення у роботі з причин, не залежних від працівників Інтернет – Центру;
У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це працівника центру. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.

 

Без вільного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет сьогодні вже неможливо говорити про повноцінний інформаційний простір держави. У реалізації питань інформатизації суспільства ключова роль належить публічним бібліотекам. Останнім часом Інтернет став невід’ємною складовою частиною інформаційних ресурсів бібліотек, а надання доступу до нього – звичною бібліотечною послугою. Городоцька ЦРБ  є осередком безкоштовного вільного доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів. Центр обладнаний 8-ма комп’ютерами . До послуг користувачів принтер та сканер.
Роботу Інтернет-центру регламентує “Положення про Інтернет-центр” і “Правила користування Інтернет-центром Городоцької ЦРБ”.  Інтернет-центр працює відповідно до режиму роботи бібліотеки. Сеанс Інтернет-доступу складає одну годину. Бібліотекарем Інтернет – центру постійно надаються консультації та практична допомога в пошуку необхідної інформації в Інтернет – мережі, виконуються пошукові роботи з певних тем .
На сьогоднішній день Інтернет-центр Городоцької ЦРБ це сучасний інформаційний відділ, що сприяє професійному, та особистісному розвитку громадян. Кожний користувач бібліотеки попередньо записавшись до центру, має можливість впродовж 1 години безкоштовно подорожувати Інтернетом.Одне з основних завдань Інтернет-центру – забезпечення оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації. Інтернет-центр бібліотеки створює рівні можливості для пошуку інформації людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури.

Щороку до послуг Інтернет – центру звертається  біля 800 користувачів.  Найактивнішими відвідувачами є учні, студенти , молодь, працівники державної служби,  освіти, культури, медицини, підприємці, безробітні, пенсіонери. Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки, політичний устрій в Україні, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Студенти, школярі використовують Інтернет для пошуку курсових, рефератів, беруть участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, спілкуються в чатах. Мережа Інтернету дозволяє розширити коло джерел виконання інформаційних довідок, кількість яких з кожним роком збільшується. Серед них такі:
? На допомогу абітурієнту
? Швидкий пошук реферату
? Вибір професії за допомогою Інтернет
? Молодіжне законодавство України
? Поширення ВІЛ/СНІД в Україні зростає
? Програми «Чекай мене» – пошук людей
? Розмаїття світу моди
? Пільги багатодітним матерям
? Візуальна психодіагностика

Постійно проводяться групові та індивідуальні навчання для різних категорій громадян. Зокрема цикл бібліотечних уроків, тренінгів, для групи студентів , старшокласників:«Знайомство з електронними бібліотеками», «Основи роботи в Microsoft Excel» , «Ресурси Інтернету та їх використання для навчання», «Знайомство з програмою Adobe Photoshop»; для групи бібліотекарів : « Використання соціальних мереж та веб-сайту для реклами послуг бібліотеки», «Веб – технології на допомогу бібліотекарю: використання веб 2.0» , «Створення презентації в Microsoft PowerPoint та впровадження їх в роботі масової бібліотеки»; практикуми для групи пенсіонерів:«Створення поштових скриньок за допомогою сервісу Gmail» ,«Соціальні мережі, як засіб віртуального спілкування та знайомств », «Літній людині – інформаційну підтримку».Проведено бібліомандрівки, віртуальні екскурсії «Комп’ютер – нові можливості», «Знайомство з мережею Інтернет», «Skype- нові можливості спілкування», «Комп’ютер без проблем»,  «Як подружитися з комп’ютером» , «Відкриваємо світ Інтернету»,  «Інтернет – легко і просто».З метою допомоги учням ознайомитися зі світом професій, закладами, в яких здобувають той чи інший фах, щоб зробити правильний вибір проведена Інтернет – мандрівка у світ професій «Вдалий старт – успішна кар’єра»,  «Сучасні професії», урок-екскурс «У країні сучасних професій»,презентація сайту «Портал державних послуг – igov.org.ua для дорослих користувачів; година інформації «Мережа , яка об’єднала світ» ,урок – застереження «Реальні загрози віртуального світу» , Web- подорож «Корисні ресурси Інтернет на допомогу абітурієнтам»,віртуальна розвідка «Великдень: традиції світу»; відео – мандрівка «Найвідоміші музеї світу»; медіа – година «Святині українського народу»; відео – презентації: «Багатогранна творчість І.Я.Франко», «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації», «Євромайдан або Революція гідності»; урок – презентація «Україна – мати. Вмій її захищати»;правова он –лайн година «Декларація прав людини – права і обов’язки кожного»

 

 

 

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек Городоцької ЦБС була і залишається робота з користувачами з обмеженими фізичними можливостями.  Комп’ютер та Інтернет відкрив для них необмежені можливості для спілкування, доступу до нової інформації, стимулює пізнавальну діяльність, тренує їх пам’ять, увагу. З цією категорією користувачів відбулась актуальна розмова «Повір у себе», «Особливості виховання дітей з вадами слуху і мови».Для молодих жінок, безробітних, жінок пенсійного віку, молодих мам були проведені курси комп’ютерної грамотності «З комп’ютером на Ти». Інтернет зібрав шанувальниць декоративно-прикладного мистецтва. Вишивальниці, в’язальниці, народні майстрині збираються разом, обмінюються досвідом, шукають нові схеми. Використовуючи «Портал для жінок»  ( http://lediportal.pp.ua/) відвідувачі мають змогу дізнатись про всі тонкощі сучасного мистецтва: моду, зачіски, стиль, вишивку, макіяж, манікюр. Часто відвідувачі замовляють через Інтернет квитки на потяг, літак, продукцію Amway, Avon, Bon prix, інші товари.Інтернет – центр в звітному році провів соціологічне дослідження «Новітні технології на допомогу сучасному користувачу», з метою вивчення запитів користувачів, залучення їх до участі процесу удосконалення бібліотечного обслуговування на основі новітніх інформаційних технологій., яке дало змогу визначити пріоритети діяльності Інтернет – центру бібліотеки на перспективу, виявити як оцінюється користувачами рівень бібліотечно-інформаційного обслуговування.
Бібліотека є центром доступу до інформації, майданчиком для цікавих зустрічей, спілкування, навчання, центром культури, дозвілля, містком, що пов’язує з рідними (скайп – зв’язок). Відтепер віртуальні зустрічі з близькими людьми, які проживають в Італії, Німеччині, Ізраїлі, Португалії, Росії, Америці, Австралії, Польщі та ін. країнах відбуваються в стінах книгозбірні.
Створення Інтернет-центру в бібліотеці підняло на якісно-новий рівень інформаційне обслуговування користувачів, що сприяє утвердженню позитивного іміджу бібліотеки. Інтернет став,засобом пізнання, освоєння та застосування нових технологій у навчанні і задоволенні наукових та професійних запитів користувачів.