Пункт доступу громадян

Пункт доступу громадян !

 

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про доступ до публічної інформації”

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про інформацію”

Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках гранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.
Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Проект Програми сприяння Парламенту ІІ “Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації” впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією. Станом на березень 2012 р. Пункти Доступу Громадян (ПДГ) успішно діють у 509 бібліотеках, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України. У вересні 2010 року Городоцька центральна районна бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян (Мережа ПДГ) до інформації органів державної влади. Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації – це інформаційний Центр, де відвідувачі мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Користувачі ПДГ можуть:
Здійснювати пошук правової інформації в мережі Інтернет самостійно;
Отримати допомогу бібліотекаря-консультанта у пошуку правової інформації;
Здійснювати роботу з довідково-правовими системами на офіційних сайтах;
Зберігати інформацію на електронні носії;
Отримати консультацію юриста.
Консультанти ПДГ:
Допоможуть в формуванні навиків роботи з мережевими ресурсами державних та місцевих органів влади та управління.
Забезпечать доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, виконавчої, законодавчої та судової гілок влади.

Пропонуємо Вам ознайомитись з наповненням Розділу «Бібліотека» проекту USAID «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна»

Пропонуємо Вам цікавий та корисний ресурс: веб-сайт «Національного Центру електронного урядування»